Skocz do zawartości

System Via Toll


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba być ostrożnym. Miałem przypadki że w rzeczywistości było inaczej niż planowane wg mapy. Wystarczy jakiś objazd i sytuacja robi się nieprzewidziana. Natomiast oznakowanie na drodze  jest tak usytuowane że kiedy widzimy znak "droga płatna" to już zawrócić się nie da. W nocy oznakowanie i bramki sa praktycznie niewidoczne.

Trzeba mieć viatolla zawsze w aucie, a jak się jedzie z przyczepą powinno być zawsze włączone, aby później

nie mieć kłopotów za parę groszy jak się człowiek machnie i wjedzie na drogę płatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiatoll jest przypisany do konkretnego auta, więc powinien być w aucie jak kierownica, na stałe.

Jeden ze znajomych jadąc Dodgem Ramem z przyczepką DMC 750 kg został z wymiarowany przez czujniki ITD. NIE MIAŁ Viatolla

Efekt - Mandat - myślał że jak nie ma Inspekcji to będzie ok.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są skomplikowane.

Musisz mieć dowód rejestracyjny samochodu lub jego ksero i wszystko trwa 5-7 minut.

Koszt - 120 zł kaucja + minimum 120 zł pierwsze doładowanie w systemie pre paid. Płać gotówką, bo jak będziesz chciał zwrócić urządzenie to Ci zwrócą od razu gotówkę. Jak zapłacisz kartą płatniczą i ona straci swoją ważność to zwrot pieniędzy trwa od jednego do trzech miesięcy i jest obarczony pisaniem reklamacji i stratą nerwów.

moze nie skomplikowane ale MADE IN POLSKA wjechalem na A4 i bramka ani rusz :/ dzwonie do Pani "Ukrainki" i slysze ze mam na koncie 97,00 PLN a umowe na 100,00 PLN i musze doladowc zeby miec wiecej niz 100,00 PLN Informacja swietna przed bramka !!!!! (POLSKA)!!!! biore bilet i jade za gotowke dzwonie raz jeszcze Pytam Pania po co mi ponad 100,00 PLN na koncie jak cala A4  tam i spowrotem to koszt moze 30 zeta odpowiedz ....... po Polsku taka jest umowa !!!! a ha dla Pana ktory chce kupic via-Tolla nie wszedziej da sie kupic i zaladowac najlepiej na Granicy w Jedrzychowicach potem BP ale ci Panstwo na tej stacji to nie 5-7 min tylko 30-50 min :( 

Pozdrowionka 

to jednak troche skomplikowane jest :) , skoro trzeba podpisywac umowe. ja nie mam z tym problemu ale juz sobie wyobrazam obcokrajowcow ktorzy musza wypelniac jakies papierki. :smirk: .

;) tez sobie tego nie wobrazam jak ktos podaje dwa dowody rejstracyjne np. Greckie lub Hiszpanskie :-) Pani ktora mnie obslugiwala miala problem odczytu z Polskiego dowodu rejstracyjnego musiala szefa zmiany zawolac :-D jak to kiedys ktos ladnie zaspiewal .......Dziwny jest ten (Kraj) ..... powinno byc ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.