Skocz do zawartości

System Via Toll


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

wiem ze moze wydac sie to smieszne ale potrzebuje informacji na temat systemu Via Toll w Polsce. Mieszkam na stale w Niemczech i jeszcze nigdy nie bylem z przyczepa w Polsce. Jak wyglada to w praktyce. czy oplaty pobiera sie tylko na bramkach na autostradach? slyszalem cos ze rowniez niektore drogi krajowe sa platne. w Internecie znalazlem cos o urzadzeniach montowanych w aucie.

prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie są skomplikowane.

Musisz mieć dowód rejestracyjny samochodu lub jego ksero i wszystko trwa 5-7 minut.

Koszt - 120 zł kaucja + minimum 120 zł pierwsze doładowanie w systemie pre paid. Płać gotówką, bo jak będziesz chciał zwrócić urządzenie to Ci zwrócą od razu gotówkę. Jak zapłacisz kartą płatniczą i ona straci swoją ważność to zwrot pieniędzy trwa od jednego do trzech miesięcy i jest obarczony pisaniem reklamacji i stratą nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są skomplikowane.

Musisz mieć dowód rejestracyjny samochodu lub jego ksero i wszystko trwa 5-7 minut.

Koszt - 120 zł kaucja + minimum 120 zł pierwsze doładowanie w systemie pre paid. Płać gotówką, bo jak będziesz chciał zwrócić urządzenie to Ci zwrócą od razu gotówkę. Jak zapłacisz kartą płatniczą i ona straci swoją ważność to zwrot pieniędzy trwa od jednego do trzech miesięcy i jest obarczony pisaniem reklamacji i stratą nerwów.

No to mam dobrą wiadomość dzisiaj zasiliłem kolejne doładowanie już dowolną kwotą, a dokładnie 50zeta. Kiedyś musiała to być większa od 120zł a dzisiaj mnie zaskoczył system.. :)

I potwierdzam nie jest skomplikowany I co więcej wygodne jak nawet jeździsz samym autem po autostradach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

czyli jesli dobrze zrozumialem wyjezdzajac z kraju bede mogl ewentualna niedoplate tez uiscic w gotowce przy zdawaniu urzadzenia

Nie, system pre paid to system przedplacowy czyli musisz mieć pieniądze na koncie Viatolla. Nie moze Ci ich braknac, bo są ogromne kary za nieopłacenie przejazdu, poza tym jak będziesz miał poniżej 20zl na koncie to nie otworzy Ci szlaban na bramkach autostradowych.

No to mam dobrą wiadomość dzisiaj zasiliłem kolejne doładowanie już dowolną kwotą, a dokładnie 50zeta. Kiedyś musiała to być większa od 120zł a dzisiaj mnie zaskoczył system.. :)

I potwierdzam nie jest skomplikowany I co więcej wygodne jak nawet jeździsz samym autem po autostradach. :)

Pierwszorazowo kiedy wynajmujesz viabox musisz zapłacić 120zl kaucji i od razu doładować konto min 120zl. Pózniej każde doładowanie jest dowolna kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

czyli jesli dobrze zrozumialem wyjezdzajac z kraju bede mogl ewentualna niedoplate tez uiscic w gotowce przy zdawaniu urzadzenia

 

Obawiam się, że nie możesz dopuścić, aby mieć niedopłatę, zawsze musisz dbać, aby na koncie była odpowiednia suma na przejazd.

Nadpłatę Ci zwrócą podczas oddawania urządzenia, ale za niedopłatę raczej będzie kara :hmm:

IMHO

 

 

P.S.

Widzę, że razem pisaliśmy :skromny:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej od razu ze 2 setki naladowac. jak dobrze czytalem to 400km przy  to koszty ok 100 zl. trzeba tez z powrotem wrocic.

neidoczytalem jeszcze jak na krajowych liczy.

kurde to 50 EUR :look:

 

:] :] :] :]

Widzę, że Kolega mocno zdziwiony naszymi, krajowymi realiami :]

 

... a to dopiero wierzchołek ... góry lodowej itd. ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lepiej doładować wiecej, bo pózniej Ci zwrócą. Ale nie ma tez problemu, zeby doładować na trasie, bo prawie na każdej stacji benzynowej przy płatnej drodze można doładować. Poza tym jak na koncie spada kwota poniżej 100zl to urządzenie daje znac poprzez dwukrotne pikniecie, wiec wiesz, ze musisz doładować.

Opłata jest uzależniona od normy emisji spalin i od rodzaju drogi jaka sie poruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszorazowo kiedy wynajmujesz viabox musisz zapłacić 120zl kaucji i od razu doładować konto min 120zl. Pózniej każde doładowanie jest dowolna kwota

 

To jest ciekawe, bo ja we wrześniu 2014 miałem wielki kłopot, by uzupełnić "dowolną" kwotą. Nie obeszło się bez mojego zdenerwowania, telefonów do "dyrekcji" i takich tam. W końcu przystali na to, ale z informacją, że w drodze wyjątku, a doładowania maja być wielokrotnością 120 zeta :look:

Z kolei, jeśli doładowuję przez internet, to udaje mi się wpisać dowolną ilość złotówek :hmm:

Czy może zmieniło się coś na przestrzeni tych kilku miesięcy ?

Oczywiście chodzi mi o informacje oficjalne, o których nie wiem, a nie o przypuszczenia ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe, bo ja we wrześniu 2014 miałem wielki kłopot, by uzupełnić "dowolną" kwotą. Nie obeszło się bez mojego zdenerwowania, telefonów do "dyrekcji" i takich tam. W końcu przystali na to, ale z informacją, że w drodze wyjątku, a doładowania maja być wielokrotnością 12o zeta :look:

Z kolei, jeśli doładowuję przez internet, to udaje mi się wpisać dowolną ilość złotówek :hmm:

Czy może zmieniło się coś na przestrzeni tych kilku miesięcy ?

Oczywiście chodzi mi o informacje oficjalne, o których nie wiem, a nie o przypuszczenia ;)

Ja mowię tylko i wyłącznie na podstawie własnego doświadczenia.

Doladowywalem kwotami 200zl, 500zl - nigdy nie miałem problemu. Kolega powyżej pisał, ze doładowywal kwota 50zl. Żadna z nich nie jest wielokrotnoscia 120

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowię tylko i wyłącznie na podstawie własnego doświadczenia.

 

To w takim razie, ja miałem zgoła odmienne.

Panienka przy kasie powiedziała, że jeśli przyjmuje inną kwotę (taka możliwość w ich systemie jest), to później zbiera niezłe baty za to, łącznie z możliwymi "innymi konsekwencjami".

Myślę, że właśnie te "Inne ..." są przyczyną, że na stacjach wystrzegają się innego rodzaju wpłat.

Można tez trafić na kogoś początkującego "za ladą" i wtedy mamy szczęście, a ta/ten początkujący ma potem ochrzan.  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, ja miałem zgoła odmienne.

Panienka przy kasie powiedziała, że jeśli przyjmuje inną kwotę (taka możliwość w ich systemie jest), to później zbiera niezłe baty za to, łącznie z możliwymi "innymi konsekwencjami".

Myślę, że właśnie te "Inne ..." są przyczyną, że na stacjach wystrzegają się innego rodzaju wpłat.

Można tez trafić na kogoś początkującego "za ladą" i wtedy mamy szczęście, a ta/ten początkujący ma potem ochrzan. :hmm:

Ja doladowywalem 2 razy na rożnych stacjach i kilka razy w punkcie Viatolla w Opolu, bo jest blisko mojego domu i nigdy nie miałem wymogu 120zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.