Skocz do zawartości

System Via Toll


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku piszesz podobno. To ważny dla wielu osób temat i dobrze byłoby przekazywać sprawdzone informacje. Z danych otrzymanych od ITD bramownice są dwóch rodzajów:

-naliczające

i

-kontrolno-naliczające.

Te pierwsze komunikują się z urządzeniami i służą do zliczania opłat, a drugie dodatkowo robią fotografie i skanują pojazdy i zespoły pojazdów porównując je bazą.

Nie ma potrzeby ważenia pojazdu bo to nie rzeczywista waga a wpis DMC w dowodzie jest wyznacznikiem kto podlega opłatom Viatoll. Czasami do bramownic naliczających montowane są przenośne kamery mające wyłapać kierowców wyłączających urządzenia viabox i viaauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takie pytanie: system Via ma za zadanie ułatwiać (przyspieszać) przejazd przez bramki, tak? Jak to się ma zatem do coraz częstszych przypadków (przynajmniej na A4 w okolicy Wrocławia), kiedy wszystkie bramki są ogólnodostępne z powodu korków? Wychodzi, że płacący Via jest zwykłym frajerem, bo płaci, a i tak stoi jak zwykły leszcz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: system Via ma za zadanie ułatwiać (przyspieszać) przejazd przez bramki, tak? Jak to się ma zatem do coraz częstszych przypadków (przynajmniej na A4 w okolicy Wrocławia), kiedy wszystkie bramki są ogólnodostępne z powodu korków? Wychodzi, że płacący Via jest zwykłym frajerem, bo płaci, a i tak stoi jak zwykły leszcz! :)

System ma przede wszystkim za zadanie naliczać i ściągać należne opłaty za przejazd.

Umożliwienie szybszego przejazdu przez bramki, bramki oznakowane jako dla pojazdów z viaToll, jest dodatkową opcją ułatwienia dla kierowców. A że z jakichś powodów (tłok na bramkach) nie zawsze działa skutecznie, to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku piszesz podobno. To ważny dla wielu osób temat i dobrze byłoby przekazywać sprawdzone informacje. Z danych otrzymanych od ITD bramownice są dwóch rodzajów:

-naliczające

i

-kontrolno-naliczające.

Te pierwsze komunikują się z urządzeniami i służą do zliczania opłat, a drugie dodatkowo robią fotografie i skanują pojazdy i zespoły pojazdów porównując je bazą.

Nie ma potrzeby ważenia pojazdu bo to nie rzeczywista waga a wpis DMC w dowodzie jest wyznacznikiem kto podlega opłatom Viatoll. Czasami do bramownic naliczających montowane są przenośne kamery mające wyłapać kierowców wyłączających urządzenia viabox i viaauto.

Widać nie zawsze internet jest dobrym źródłem. Kiedy się interesowałem tematem to czytałem właśnie o trzech różnych bramkach. Ale nie ważne. Dzięki za sprostowanie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowanie, czy jest jakaś dokładna mapa z drogami, na której można przybliżać i oddalać, by zobaczyć czy dana droga jest objęta via-tollem? 

Zawsze możesz użyć tego kalkulatora .

http://213.25.68.37/tc/Default.aspx?lang=pl&AspxAutoDetectCookieSupport=1

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie uzywalem kalkulatora i mi nie chciało wyszukać alternatywnej trasy...... 

 

Wchodząc w Wasze linki kliknąłem na coś i otworzyła mi się taka mapka, o która mi właśnie chodziło, można przybliżać itp. 

http://213.25.68.37/TollOverviewMap/default.aspx?lang=pl&AspxAutoDetectCookieSupport=1

 

ps. dopiero teraz kupujac przyczepke, uswiadomilem sobie, ze pol roku temu lecialem busem z laweta, a na lawecie moja aktualna vectra....... kompletnie zapominając, że potrzebuje via-tolla..... trasa świecko- mazury, czyli wg mojej pamięci leciałem przez Pniewy a tam jest via-toll, do tej pory nic nie przyszło.... wiec chyba mi sie udało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: system Via ma za zadanie ułatwiać (przyspieszać) przejazd przez bramki, tak? Jak to się ma zatem do coraz częstszych przypadków (przynajmniej na A4 w okolicy Wrocławia), kiedy wszystkie bramki są ogólnodostępne z powodu korków? Wychodzi, że płacący Via jest zwykłym frajerem, bo płaci, a i tak stoi jak zwykły leszcz! :)

 

Wiesz ma to tez inne zalety, ja codziennie korzystam i musialbym zbierac te papierki dla ksiegowej, a tak mam jeden papierek na kilka tygodni ( potwierdzenie doładowania) i jednak w 80% przypadków jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowanie, czy jest jakaś dokładna mapa z drogami, na której można przybliżać i oddalać, by zobaczyć czy dana droga jest objęta via-tollem? 

Trzeba być ostrożnym. Miałem przypadki że w rzeczywistości było inaczej niż planowane wg mapy. Wystarczy jakiś objazd i sytuacja robi się nieprzewidziana. Natomiast oznakowanie na drodze  jest tak usytuowane że kiedy widzimy znak "droga płatna" to już zawrócić się nie da. W nocy oznakowanie i bramki sa praktycznie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.