Skocz do zawartości

System Via Toll


Binek77

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie nie jest to tak skomplikowane jak sie wydawalo na poczatku. nie jest tez az tak strasznie drogo.

ale caly czas w glowie mam porownanie ze za taka kase dojade od siebie do Chorwacji i z powrotem(mowie o oplatach) a to jakies 1200 km w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

faktycznie nie jest to tak skomplikowane jak sie wydawalo na poczatku. nie jest tez az tak strasznie drogo.

ale caly czas w glowie mam porownanie ze za taka kase dojade od siebie do Chorwacji i z powrotem(mowie o oplatach) a to jakies 1200 km w obie strony.

To prawda, słyszałem, ze w Polsce opłaty drogowe są najdroższe w Europie. Przykro mi, ale nic na to nie możemy poradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doladowywalem 2 razy na rożnych stacjach i kilka razy w punkcie Viatolla w Opolu, bo jest blisko mojego domu i nigdy nie miałem wymogu 120zl

 

No proszę. Mnie też takie doładowania wydawały się normalne i logiczne, a jednak.

Rozmowy telefoniczne były przy mnie, zresztą brałem w nich udział, więc wszystko, o czym tu piszemy pokazuje, jaki bałagan wciąż panuje w tym "ich" systemie :krzykacz:

ale caly czas w glowie mam porownanie ze za taka kase dojade od siebie do Chorwacji i z powrotem(mowie o oplatach) a to jakies 1200 km w obie strony.

 

Wyobraź sobie teraz, ile trzeba zapłacić, chcąc trochę pojeździć po naszym pięknym kraju :look:

Ciekawe, czy po takiej "przygodzie", zagraniczny turysta wybrałby się ponownie w taką podróż po Polsce w kolejnych latach :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, ja miałem zgoła odmienne.

Panienka przy kasie powiedziała, że jeśli przyjmuje inną kwotę (taka możliwość w ich systemie jest), to później zbiera niezłe baty za to, łącznie z możliwymi "innymi konsekwencjami".

Myślę, że właśnie te "Inne ..." są przyczyną, że na stacjach wystrzegają się innego rodzaju wpłat.

Można tez trafić na kogoś początkującego "za ladą" i wtedy mamy szczęście, a ta/ten początkujący ma potem ochrzan. :hmm:

Wiadomo, ze pamięć moze szwankować sprawdziłem teraz historie transakcji na koncie Viatolla i jest tak jak mówiłem wpłacanem rownież kwoty: 150zl, 300, 180zl i tak jak mowię nigdy, ale to nigdy nie miałem z tym problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze moge rowniez urzadzenie zatrzymac i pozniej regulowac platnosci karta.? np. online.

 

Czy w punkcie, czy przez internet, to bez znaczenia, ale konto zawsze i w każdej chwili musi być dodatnie.

Przy płatności on line, musisz pamiętać, ze może upłynąć sporo czasu :pad: , nim system ją "zobaczy".

Przy płatności w punkcie, system widzi wpłatę natychmiast.

 

Wydaje mi się, że urządzenie możesz zatrzymać, aby mieć na przyszłe podróże po Polsce  :hmm: 

Decydujące będą zapisy w Twojej umowie. Pobierając urządzenie możesz się o to zapytać w punkcie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale nie ma tez problemu, zeby doładować na trasie, bo prawie na każdej stacji benzynowej przy płatnej drodze można doładować.

Ale, ale.. Były takie informacje, że od wpłaty ( doładowania) do "uaktywnienia" może minąć kilka godzin, ale nie pamiętam szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale.. Były takie informacje, że od wpłaty ( doładowania) do "uaktywnienia" może minąć kilka godzin, ale nie pamiętam szczegółów.

Na stacji tam gdzie jest viatoll doładowanie następuje natychmiastowo. Jak robisz przelew na swoje subkonto viatollowe to czekasz nawet kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

kurde to 50 EUR :look:

Aaaaaaa.....??????

Teraz otworzyło Ci oczy że jest to haracz?

W PL mamy najdroższe przejazdy na świecie, że naj to bym przeżył, ale jest znacznie znacznie drożej od vice najdroższego.

M.in z tego powodu lux budę musiałem sprzedać.

Polska pazerność psia krew.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No latwo nie macie. jak sobie pomysle ile musi zaplacic ktos kto np. z Krakowa chce pojechac nad Morze to wspolczuje. to chyba pare ladnych setek w obie strony.

Ja i tak raczej pozostane przy poludniowym kierunku jesli chodzi o Urlop. zainteresowalem sie tematem tylko pod katem Zjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak tragicznie nie jest, to zależy gdzie mieszkasz :)

i jaką normę spalin ma Twoje auto

a to że najdroższe przejazdy to fakt 

mnie szlak trafiał jak co chwilę pika urządzenie ( pobiera opłatę ) 

post-9045-0-31172500-1420992661_thumb.png

Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.