Skocz do zawartości

Litwa - tajemnicza i bliska.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie tego nie wiemy...

 

Teraz co do cen - wychodzi po samej Litwie jakieś 1400 km czyli 140 litrów ropy czyli

jakies 2 baki, czyli 600 zeta, do tego jakies 15 noclegów , w tym 2 w PL - 100, 5 na WYSPIE -

400, 5 NAD MORZEM - 700, 4 w PL - 200, co daje jakieś 2000 zeta, do tego zwiedzanie jakieś 300 zeta, do tego jedzenie jakieś 1000 zeta. razem to jest około 3,3 tysiów. Doliczamy do tego podroż w PL, jakieś 400 zeta w obie strony.

 

Mamy wynik ok 3,7 tysia za 2 tygodnie za granicą. Obliczenie dla zestawu auto, przyczepa, prąd, 3 dorosłe co dużo jedzą i lubią czasem coś wypić.

Obliczenie jest dosyć akuratne, to może trzeba doliczyć jakieś ekstrasy.

 

No, ale możemy myśleć nad wariantem tańszym, bo może za dużo jeżdżenia jest. :bukiet:

 

Czekam na SZCZERE, bez kitu, komentarze, wszystko jeszcze możemy przeliczyć.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wariantem pierwotnym czyli tydzień na Polesiu i tydzień na Litwie. Ostatniego lata byliśmy we wschodniej krainie i w tym roku chcemy tam powrócić zwłaszcza, że Szary11 poczyna odpowiednie przygotowania aby nasz pobyt tam uatrakcyjnić i Polesie jeszcze bardziej przybliżyć. Wariant z Kłajpedą jest dla lepciaków - mieszkańców 3-miasta mało atrakcyjny gdyż będziemy moczyć nogi w tej samej wodzie ale na "protiwpołożnej" plaży.

Wyliczone koszty do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuje tu...2 w PL - 100, 5 na WYSPIE -

400, 5 NAD MORZEM - 700, 4 w PL - 200, co daje jakieś 2000 zeta...ojej Jacek a wedlug czego ty to liczyles???? :hehe: o zgrozo co za ceny....5 noclegow to 400zl i 700zl???? :bukiet: to po ile tam noclegi sa cholera :hehe: za paliwo to grosze wyjda w sumie...zarcie to mozna se z domu peklowane tegesy wziasc...ale to spanie to jakas masakra...to nawet u nas chyba taniej wychodzi za kemping co??? a nie damy rade na dziko gdzies sie ustawic? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowsko-centusiowska natura ze mnie wyłazi, ale ja za 3 tygodniowy pobyt z całą rodziną czyli 2+2, samochód i przyczepa płacę około 350 zł. No ale to jest na pól dziko, a nie kemping, a ta wyspa to wypas, ja bym chciał przynajmniej tam pojechać. Z kosztami jakoś się pogodzę :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 3 tygodniowy pobyt z całą rodziną czyli 2+2, samochód i przyczepa płacę około 350 zł.

Yabulon,a mógłbyś zdradzić" tajemnicę " gdzie są takie małe koszty i jakie w związku z tym warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tajemnica. Pola namiotowe na Podlasiu mniej więcej tyle kosztują, ale warunki nie każdemu odpowiadają. To jest poprostu pole z Toi-Toiem i pompą wody, żadnego prądu itp, do sklepu kilka km. Wzystkie urządzenia elektryczne jakie masz muszą być na 12 V żeby podłączyć do zapalniczki. Dla mnie bomba, całkowite oderwanie od cywilizacji :bukiet:

Zresztą nie tylko tam. W zeszłym roku byłem co prawda tylko na weekend w Świętokrzyskiem, w Chańczy na kempingu. Warunki bez rewelacji, ale cena z tego co pamiętam na podobnym poziomie. No ale było przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 4 tysiaków to sporo. Ale wydaje mi się, że aż tyle nie wydamy. Życie bez ograniczeń by było praktycznie :hehe: My jak co będziemy mogli tylko 10 dni mieć wygospodarowane, więc po powrocie z Litwy domek czeka :bukiet:

 

Niemniej pola kempingowe w Polsce na jakich będziecie chcieli sie zatrzymać po powrocie z Litwy objade i porezerwuje jak co :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorn, ja jak sobie przeliczam to wydaje mi się, że wyjdzie mi koszt ok 2,5tys. Jedna osoba mniej (to 10zł na kempingach taniej za dzień), prądu nie podłączam (mam 12V), 1000zł raczej nie przejem nawet w 2 tyg. (łącznie z trunkami, a na Litwie wódeczka chyba tańsza jeszcze :bukiet: ), mniej paliwka deko (nieco ponad 7 pali mi z budką). Więc nie łam się, źle nie będzie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bez budki wiec mi pali w trasie kolo 5,8L :bukiet: z namiotem tez bedzie mi taniej byle nie padalo bo sie wsciekne :hehe: nie bede jadl duuuzo :hehe: napic sie napije ale tez nie za tyle kasy...ja juz zaczne lepiej odkladac :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny brałem z cenników kempingów, ale dla przyczepy i 3 dorosłych.

dla namiotu jest dużo taniej.Wejdż na strony tych kempingów, są pod mapą, tam są cenniki.

Mi wychodzi w Pl ok 50 zeta za zestaw z prądem srednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznijmy tak :

Proszę napisać w jakim terminie każdemu z Was Wyprawa pasuje, zaczynamy liczyć od

piątku 1 sierpnia wieczorem.

 

Na pewno pojedziemy na WYSPĘ, bo wydaje sie tam fajnie i ceny do przyjęcia :

przyczepa - 30

auto - 5

osoba -10

dziecko do 12l. -5

pies -4

namiot -10-15

prąd -10

sauna - 200 / 8 osób

łódka -8 / godz

bilard -15 /godz.

 

Aha, ceny w litach, pomnozyc przez 1.1

 

No, jakbysmy sie upierali być nad dużą wodą, to jest tańszy kemping, ale od strony Zatoki Kurońskiej,

na fajnym cypelku. http://www.ventaine.lt/index-en.htm

 

ARBITRALNIE JAKO ORGANIZATOR PODEJMUJĘ DECYZJĘ - na Litwę wjeżdżamy najpóżniej

w niedzielę 3 sierpnia rano, to jest zdecydowane i koniec kropka, nad resztą możemy dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.