Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

. myślę, że bardziej chodzi tutaj o jakiś szum medialny..

Dokładnie mnie się wydaje że teraz to producenci oprogramowania robią szum bo dużo tracą na pirackich kopiach. dawniej było podobnie z CB że będą sprawdzać homologację, zabierać radia. . J jakoś nigdy policjant nawet nie zapytał mnie o radio a antenę zawsze widać, widocznie dla nich to też kłopot z tymi papierami ,przecież można łatwiej w inny sposób ponakładać kilka mandatów i się wykazać . A certyfikatu posiadać przy sobie nie muszę ,niech sprawdzają po swojemu jak chcą się babrać w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że to właśnie posiadanie różnych karteczek wnerwia mnie najbardziej .Do tego stopnia że piszę ten drugi post.Niby nie ma obowiązku ale lepiej mieć bo .....”będziesz miał kłopoty” . jeden głupi coś wymyśli (chodzi mi o tą całą procedurę ) a ludzie muszą w to gówno mimowolnie brnąć . Za chwile trzeba będzie mieć kartkę na telefon bo tam są też programy ,potem na buty czy na pewno są firmowe a nie podrabiane ,i tak dalej i dalej i wszystko to się będzie nosiło i woziło..... potem kartkę na to na to że wszystkie te kartki są autentyczne i wiecie co sobie myślę jeszcze: -ze to nie koniec , ale co będzie na koniec to nie wiem bo myślenia naszego durnego biurokraty nie jestem w stanie pojąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończyć temat ciągnący się od roku i dopuścić do działania ludzi dobrej woli. Będą żądali papierka ? Dostaną :hop1: nawet legalny tylko, że ksero a to jest dopuszczone. Są modele sprzedawane np. w Biedronce na które dostajemy tylko paragonik i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle mam wrażenie, że nasi ustawodawcy coraz bardziej chcą usankcjonować udowadnianie swojej niewinności zamiast przełożenia obowiązku na organa ścigania udowodnienia winy. Nie pamiętam nawet, czy mapamap ma taki certyfikat, bo jeśli chodzi o dowód zakupu, to w moim przypadku była faktura, która jest w biurze rachunkowym, które ma obowiązek trzymania moich dokumentów. To gdzie ja to niby mam trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda przyczepa ma dwa końce... :hop1: Firmy Aqurat sp. z o.o.i Geosystems Polska sp. z o.o producenci programu AutoMapa® podpisali umowę z firmą Lege-Artis-Service, która od tej pory będzie się zajmować ochroną praw autorskich najpopularniejszego w Polsce systemu do nawigacji satelitarnej. Firma jest członkiem Stowarzyszenia Polskiego Rynku Oprogramowania działającego głównie na rzecz ochrony praw twórców, producentów i sprzedawców oprogramowania.

Ścisła współpraca z prokuraturą, Komendą Główną Policji, podległymi jej Komendami Wojewódzkimi i innymi jednostkami organów ścigania procentuje m.in. wspólnie przeprowadzanymi akcjami kontrolnymi. "Efektem jest dokonanie w ciągu ostatniego roku kilkuset udanych kontroli sklepów, hurtowni, giełd, bazarów, targowisk i producentów, a także użytkowników końcowych" - dodaje pracownik operacyjny Lege-Artis-Service.

***********************************************************************

Jakie z tego wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego nie da się sprawdzić. Zawsze można się tłumaczyć, że GPS jest pożyczony a znajomy nie dał licencji bo nikt z nas nie wiedział,ze coś takiego jest wymagane. Po prostu jak napisał Effendi, ktoś dał, a ktoś wziął i stworzył od samego początku zupełnie martwy przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zupełny laik w temacie GPS mam pytanie: Czy jest jakiekolwiek oprogramowanie do tego urządzenia dostępne w internecie za darmochę i legalnie tego można używać !?. Wnioskuję z Waszych postów że ta łapanka dotyczy AutoMapy. Mikołaj obdarzył mnie GPS z Biedronki ale gdzieś po drodze do sklepowej Mapy Map Litle dołożył IGO i to jest chyba z internetu bo na to glejtu już nie ma. Używać tego (jak nauczę się toto obsługiwać!!!) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.