Jump to content
Sign in to follow this  
Krolewicz3

Jaki GPS zakupić.

Recommended Posts

Wirek

Effendi, ale to dotyczy tych , którzy maja nielegalna oprogramowanie , wiec po co te rady :( , ja w tej chwili certyfikat włożyłem do portfela i spoko.

Effendi
wiec po co te rady

To tak jakby ktoś nie mial lub zapomniał papierka, no chyba że ma takie inne papierki z NBP :(

a tak wogóle to ostatnio ta "instytucja" jest u mnie na cenzurowanym i z wielką chęcia "pobawiłbym" sie tak z chłopcami :(

leszek
. myślę, że bardziej chodzi tutaj o jakiś szum medialny..

Dokładnie mnie się wydaje że teraz to producenci oprogramowania robią szum bo dużo tracą na pirackich kopiach. dawniej było podobnie z CB że będą sprawdzać homologację, zabierać radia. . J jakoś nigdy policjant nawet nie zapytał mnie o radio a antenę zawsze widać, widocznie dla nich to też kłopot z tymi papierami ,przecież można łatwiej w inny sposób ponakładać kilka mandatów i się wykazać . A certyfikatu posiadać przy sobie nie muszę ,niech sprawdzają po swojemu jak chcą się babrać w papierach.

leszek

Jeszcze dodam że to właśnie posiadanie różnych karteczek wnerwia mnie najbardziej .Do tego stopnia że piszę ten drugi post.Niby nie ma obowiązku ale lepiej mieć bo .....”będziesz miał kłopoty” . jeden głupi coś wymyśli (chodzi mi o tą całą procedurę ) a ludzie muszą w to gówno mimowolnie brnąć . Za chwile trzeba będzie mieć kartkę na telefon bo tam są też programy ,potem na buty czy na pewno są firmowe a nie podrabiane ,i tak dalej i dalej i wszystko to się będzie nosiło i woziło..... potem kartkę na to na to że wszystkie te kartki są autentyczne i wiecie co sobie myślę jeszcze: -ze to nie koniec , ale co będzie na koniec to nie wiem bo myślenia naszego durnego biurokraty nie jestem w stanie pojąć :(

Wirek

leszek, i to trzeba wszystko mieć przy sobie w jednym grubym portfelu , i nie daj Bóg zgubić to i wszystko na nowo - miesiąc latanie od urzędu do urzędu

kapete

Z tym GPS to tak będzie jak z abonamentem RTV. Może jeszcze w samochodach wyposażonych w radioodbiornik trzeba będzie wozić dowód opłaty RTV. :(

jacek l

:ok::(:(:]:]:(:]:(:hehe::(:ok::nono::(:(:(:hehe::hehe::hehe:

Przynajmniej od razu wiadomo, że jestesmy w Polsce...

Troll.

aroo

Proponuję zakończyć temat ciągnący się od roku i dopuścić do działania ludzi dobrej woli. Będą żądali papierka ? Dostaną :hop1: nawet legalny tylko, że ksero a to jest dopuszczone. Są modele sprzedawane np. w Biedronce na które dostajemy tylko paragonik i to wystarczy.

Michalc3

A ja ciągle mam wrażenie, że nasi ustawodawcy coraz bardziej chcą usankcjonować udowadnianie swojej niewinności zamiast przełożenia obowiązku na organa ścigania udowodnienia winy. Nie pamiętam nawet, czy mapamap ma taki certyfikat, bo jeśli chodzi o dowód zakupu, to w moim przypadku była faktura, która jest w biurze rachunkowym, które ma obowiązek trzymania moich dokumentów. To gdzie ja to niby mam trzymać?

Effendi

Michalc3, Ty masz robić za wielbłada i biegac do sprzedawcy, jego dostawy i kombinować certyfikat :hop1:

bo niestety, ale ustawodawca ułatwia zycie tylko organom porządkowym zapominając o tym, że winnę trzeba udowodnic i o domniemaniu niewinnosci :hop1:

mymlon

Każda przyczepa ma dwa końce... :hop1: Firmy Aqurat sp. z o.o.i Geosystems Polska sp. z o.o producenci programu AutoMapa® podpisali umowę z firmą Lege-Artis-Service, która od tej pory będzie się zajmować ochroną praw autorskich najpopularniejszego w Polsce systemu do nawigacji satelitarnej. Firma jest członkiem Stowarzyszenia Polskiego Rynku Oprogramowania działającego głównie na rzecz ochrony praw twórców, producentów i sprzedawców oprogramowania.

Ścisła współpraca z prokuraturą, Komendą Główną Policji, podległymi jej Komendami Wojewódzkimi i innymi jednostkami organów ścigania procentuje m.in. wspólnie przeprowadzanymi akcjami kontrolnymi. "Efektem jest dokonanie w ciągu ostatniego roku kilkuset udanych kontroli sklepów, hurtowni, giełd, bazarów, targowisk i producentów, a także użytkowników końcowych" - dodaje pracownik operacyjny Lege-Artis-Service.

Jakie z tego wnioski?

Wirek

a niech kontrolują juz przełożyłem certyfikat automapy do portfela dla świętego spokoju . Mam przy kontroli się użerać .

Effendi
Jakie z tego wnioski?

że ktoś dał, a ktoś wziął :hop1::hop1::hop1::)

Yabulon

Przecież tego nie da się sprawdzić. Zawsze można się tłumaczyć, że GPS jest pożyczony a znajomy nie dał licencji bo nikt z nas nie wiedział,ze coś takiego jest wymagane. Po prostu jak napisał Effendi, ktoś dał, a ktoś wziął i stworzył od samego początku zupełnie martwy przepis.

AndrzejK

Jako zupełny laik w temacie GPS mam pytanie: Czy jest jakiekolwiek oprogramowanie do tego urządzenia dostępne w internecie za darmochę i legalnie tego można używać !?. Wnioskuję z Waszych postów że ta łapanka dotyczy AutoMapy. Mikołaj obdarzył mnie GPS z Biedronki ale gdzieś po drodze do sklepowej Mapy Map Litle dołożył IGO i to jest chyba z internetu bo na to glejtu już nie ma. Używać tego (jak nauczę się toto obsługiwać!!!) ?