Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

nie no chciałem wstawić zwykły żelowy plus prostownik bosh c3... teraz to już kompletnie zgłupiałem co wstawiać:(

7 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

nie no chciałem wstawić zwykły żelowy plus prostownik bosh c3... teraz to już kompletnie zgłupiałem co wstawiać:(

Mam jeszcze okazję sprawne coś takiego kupić za 300 PLN ale nie wiem czy warto.

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 7.04.2023 o 16:58, Marcin T napisał(a):

Zdecydowanie polecam taką puszkę. Kilka osób już skorzystało i b/u

Tą samą funkcję spełni zwykła hermetyczna puszka elektryczna za 20 zł. Przykręcić na masie uszczelniającej i 100 w kieszeni. Tak to jest najłatwiej wydaje się cudze, nawet w dobrej wierze.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ed napisał(a):

Ale polecasz ja innym - może to też błąd:bevil:

Nie rozumiem dlaczego nie może polecić coś sprawdzonego. Sam lubię fajne komponenty które pozwalają przyjemnie wykonać prace.

Idąc Twoim tokiem myślenia to movera tez lepiej nie polecać bo przecież taniej postawić browara sąsiadowi na kemping i pomoże pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodi napisał(a):

Nie rozumiem dlaczego nie może polecić coś sprawdzonego. Sam lubię fajne komponenty które pozwalają przyjemnie wykonać prace.

Idąc Twoim tokiem myślenia to movera tez lepiej nie polecać bo przecież taniej postawić browara sąsiadowi na kemping i pomoże pchać.

Przykro mi, że mylisz pojęcia, ja proponuje tańsze i bezpieczne rozwiązanie, a Ty porównujesz moovera do pchania. No gdzie Rzym a gdzie Krym. Nawet 10 chłopów nie ustawi tak dokładnie przyczepy jak jeden z pilotem. I tak wygląda Twoje porównanie. Kończę tą jałową dyskusję i  pozdrawiając idę pojeździć swoim mooverem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ed napisał(a):

Tą samą funkcję spełni zwykła hermetyczna puszka elektryczna za 20 zł. Przykręcić na masie uszczelniającej i 100 w kieszeni. Tak to jest najłatwiej wydaje się cudze, nawet w dobrej wierze.

Bez puszki też się da, bo dziurę można zaglucić samym butylem i będzie nawet 120 zł w kieszeni. Oczywiście można zrobić byle jak, a można estetycznie i wygodnie. Mamy wolność wyboru :) 

Ja osobiście miałem puszkę dedykowaną karawaningową (taka przyklejana na stałe), miałem taką hermetyczną o jakiej piszesz i mam teraz taką, którą polecił Marcin (zresztą to ja chyba ją nawet poleciłem osobiście Marcinowi). Przewaga tej ostatniej za 100 zł jest taka, że jest ona skręcana od środka, przez co całość jest estetyczna, bo nie masz widocznej dziury w podłodze. Puszczenie kabli przez taką rurkę też jest dużo wygodniejsze.

Godzinę temu, Michał Konopka napisał(a):

Czyli AGM 100ah będzie idealny (z prostownikiem)?

Najidealniejszy jest Lifepo4 bo jest lekki. Do samego movera to Ci wysarczy nawet AGM 40Ah. 

Godzinę temu, ed napisał(a):

Ale polecasz ją innym - może to też błąd:bevil:

Bo od tego jest forum, aby się dzielić wiedzą i polecać fajne i sprawdzone rozwiązania. Ty nie musisz robić za czyjegoś adwokata. Każdy ma swój rozum i umie liczyć. I każdy sam zdecyduje czy wybrać puszkę taką czy owaką. 

Godzinę temu, ed napisał(a):

Przykro mi, że mylisz pojęcia, ja proponuje tańsze i bezpieczne rozwiązanie

Czyli też coś polecasz? Zdecyduj się, bo jeszcze przed chwilą pisałeś "Ale polecasz ją innym - może to też błąd". Twoja polecajka jest ok, ale @Marcin T już nie? Gdzie tu logika? :hmm:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał Konopka napisał(a):

AGM'a nie muszę wywalać z przyczepy? Bezpiecznie mogę go ładować? Co sądzisz o tym na zdjęciu?

Co masz na myśli pisząć o wywalaniu AGMa z przyczepy? Chodzi Ci o bezpieczeństwo podczas ładowania? To tak, AGM jest bezpieczny.

Co do tego czegoś na zdjęciu powyżej to ma to 8.8 Ah. Mover mający średni pobór prądu rzędu 40A podziała Ci na tym przez w teorii przez 10 minut. W praktyce pewnie dużo krócej. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakbym wziął AGM takiego mniej więcej do 100 ah to mogę być spokojny, że będę mógł z 30 min manewrować czasami potrzebuje trochę więcej? Do tego prostownik Bosh C3 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

Czyli jakbym wziął AGM takiego mniej więcej do 100 ah to mogę być spokojny, że będę mógł z 30 min manewrować czasami potrzebuje trochę więcej? Do tego prostownik Bosh C3 będzie ok?

Tak, myślę, ze z 30 minut pomanewrujesz. Tylko dokąd Ty chcesz te 30 minut jechać, cały kemping będziesz objeżdżał? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.