Skocz do zawartości

Kącik dla 50 plus.


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa jestem , czy wy panowie, tak ochoczo  spelniacie jakieś obowiązki w domu na polecenie żon ? Czy biedna żona nie powtarza do znudzenia waszego oczywiscie : proszę cię kotku zrób to wreszcie ?  Musiałabym z nimi pogadać. Najlepiej przy   ŁACKIEJ, my też możemy. :skromny:

A sprawy techniczne to domena menów i ja nic sie na tym nie znam, a usterki mają się wprost proporcjonalnie do wieku  naszych przyczep. :oslabiony:

I dopiero wpisujac sie na ten portal i czytająć jakie fajne rzeczy można zrobic  samemu , przekonalam sie,  ze men powinien zacząć działać. Choćby pomysł na łazienkę Smoka Wawelskiego, mój nawet nie wpadłby na taki pomysł, a gdzie zrobienie ? Grzecznie polewałby mnie z miednicy.  :ee:

Dlatego zrobilam sie wielce wymagająca, a co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dosypałem do pieca, dorobiłem chłopakom - pisze chyba do admina żeby moje posty "wynalazcze" usunął :)

Jak już tak namieszane i bliska odległość to i bez konfrontacji sam się może przyznam - zawszeć to jakaś okoliczność łagodząca będzie  :)     niemniej jednak żywię nadzieję że do takowej konfrontacji wcześniej czy później gdzieś dojdzie i z moją panią pogadacie - Łącką albo jakąś inną, którą lubicie solennie i publicznie obiecuje że sam Wam podrzucę, jakąś marną turystyczną kanapkę postaram się wystrugać, ciastko jakieś w sklepie upiekę, może nawet uda mi się na herbatkę czy kawusię wody nie przypalić :)

 

",,,  czy ochoczo spełniacie...."

Z ręką na sercu odpowiem "nie", bardziej działają na mnie prośby i działania motywacyjne niż polecenia, na polecenia bywam czasem przekornie uparty a i z ochoczością różnie bywa   :)

" .... powtarza do znudzenia..."

Kotku to nie słyszę, ale to powtarzanie to mi takie jakieś znajome czyżby to lokalne jakieś krakowskie czy może globalne..... :)

no cóż jak mówi porzekadło "kropla drąży kamień" :)

"to domena menów i ja nic sie na tym nie znam"

U mnie w tym temacie jest podział - techniczne i transport to ja, małżonka też raczej nie techniczna,  nie ma prawka i nawet jak na zaczep mnie naprowadza to staję i lukam sam. Natomiast sprawy aprowizacyjne, gospodarcze, pakowanie budy to w 100% małżonka, ja tylko rowery na bagażnik budy wrzucam ale też z pomocą. :)

".....usterki mają się wprost proporcjonalnie do wieku  naszych przyczep".

Tu nawet w przypadku mojej budy nie narzekam, stosunkowo mam mało usterek, ale nie sposób zaprzeczyć tej prawdzie . :oslabiony:

"....nie wpadłby na taki pomysł, a gdzie zrobienie ? "

Może p. Adasia Słodowego nie oglądał :) - nie wszyscy lubią dłubaninę, nie wszystkim ona idzie równie łatwo, mam szwagra co nieraz ma "gwóźdź nie do tej ściany" ale fajny chłopak wiele ma zalet, zakupy robi, zmywa, pierze  a po prostu takie majsterkowanie mu nie idzie.

Mnie czasem takie pomysły rodzą się same z potrzeby chwili (tak właśnie było z łazienką w Szczawie), czasem są też podpatrzone, wykonanie nie nastręcza mi problemu, jestem technikiem-mechanikiem a od szczeniaka zaczynałem od warsztatu a i w chałupie obecnie sporo narzędzi i nie najgorszy warsztacik więc mam gdzie coś zrobić

"...Grzecznie polewałby mnie z miednicy...."

No to przecież też na plus , nie uchyla się od obowiązku :) a jak jeszcze grzecznie i więcej/mniej wody, cieplejsza/zimniejsza woda to już nie ma się do czego przyczepić to super komfort po prostu,   Aka2 Ty nie narzekaj wiesz ile taki programowalny panel prysznicowy kosztuje a jeszcze w wykonaniu dla przyczepy to już nie mówię - worek kasy  :)

"..... Dlatego zrobilam sie wielce wymagająca, a co ?"

Jakbym tupnięcie nóżka słyszał :)

Może narażę się swojej płci - ale powiem że takie wymagania pomagają mi się czasem zebrać do roboty a jakby ich nie było to może dziś może jutro ..... a może kiedyś tam.......bym zrobił :)   

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mily Smoku, fajny jesteś i fajny jest mój smok domowy, ale  czasem trzeba dac wam powera lub inną /  konkretną / zachętę. :]  Jak sie przekonalam, taki to męski ród. A my sie biedne z wami czasem męczymy  czasem radujemy. Ja caly czas o przyczepie, żadnych innych podtekstów. :nono:

Faktem jest, ze mój men jeździć  lubi , ale drobiazgow do naprawy w tejze przyczepie nie widzi........tez nie posprząta, gdyby mu cos naprawić przyszlo.

Ale za to ma inne zalety. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja też tylko w kontekście przyczepowym nawet jak o coś innego zahaczyłem to tylko żartem :), myślę Aka2 że bardzo dobrze to podsumowałaś - samo życie :)

 

Będą Port mam nadzieję że niedługo :) nie samą robotą przy budzie przecież człowiek żyje :) a i do roboty trza się posilić :)

W Kraku dziś słonko i +20C i buda znów zaczepem rusza :)  a ze Szczawy też meila już dostałem że łąka podsycha :)  Myślę że pierwszy wyjazd jeszcze przed majówką popełnię :)

 

Dumamy jeszcze  nad majówką w Żegiestowie, sto wiele lat już się wybieram w tamte strony i jakoś nie wychodzi - dość fajną imprezę organizują, zaproszenie jest w tym wątku, pisałem trochę z organizatorem, wygląda to dość ciekawie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie,  ale mam nadzieję że wszyscy dożyjemy w dobrym zdrowiu i może kiedyś będzie  i czego Wam i sobie życzę :) no sorry to był skrót myślowy poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, hej.

Na mile rozpoczecie wiosny, pojechalismy dzis na gieldę samochodową i kupilismy .......nowe pokrowce dla Fordzicy. Mala rzecz a cieszy. Przyczepka  dalej grzecznie czeka na pana łaskawcę, ktory ją naprawi. Na razie slyszę : jak bedzie pogoda. A tu dzis ladna pogoda wlasnie sie skonczyla. I jak tu sie nie złóścić ? :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

@Lucek26  >  Postanowiłem założyć temat dla tzw. "DOJRZAŁYCH - 50 plus " karawaningowców ...

                       Może ogłosimy konkurs na najstarszy ZESTAW: Ona & ON

                      

                       Pozdrawiamy,

                       Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem temat bo mnie zainteresował. Rozczarowałem się. Wszędzie tylko 50 +, 60 +. Ponieważ nie znalazłem nic dla siebie 85+ nie zapisuje się.  Młodzi są samochwalcy, wrzaskliwi i szybko sie upijają. Szukam stateczności, spokoju.., a jak ładne piersi to czemu nie. Mój kamperteż jest wiekowy ma 23l ata u mnie 19. i ciągle żwawy, chociaż na przełęczy  Brennerpas stęka (trójka)

170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.