Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem dzisiaj ta antenę UFO w mieszkaniu-wystawiłem ja na parapet i śmiga na wzmacniaczu (nawet 3 czeskie programy miałem),w którym mam regulację.Przy wtyku do zapalniczki na 12 V regulacji nie ma -pamiętajcie :)

 

Czyli masz już pewność, że jest sprawna i śmiało można ją montować na przyczepie :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli masz już pewność, że jest sprawna i śmiało można ją montować na przyczepie :ok:

Na przyczepie zamontować można, tylko Belmondo musi sprawdzić w terenie 60 - 80 km od nadajnika. Wystawił na parapet, gdzie do nadajnika może ma ze 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to wszystko już było opisane. Bywają takie warunki, ze żadna antena nie pomoże, bywają takie, że dopiero wieloelementowa - kierunkowa da radę, ale na ogół wystarcza przyzwoita, dookólna i to powinno być oczywiste.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

... czyli rozumiem, że już wszystko "gra i buczy" , bo nie wiem, czy muszę jeszcze odpowiadać na PW :yay:  ?

 

 

Uchwyt z regulacją to przegubowe ramię. Do tak małego telewizora, ramię jest lekkie i prawdopodobnie waży podobnie, jak zwykły uchwyt stały. Nawet jeśli jest o kilka dkg cięższe, to wygoda korzystania z TV jest znacząco lepsza, niż w nieruchomo zawieszonym ekranie.

Nie już problem z głowy działa jeszcze raz dziękuje za pomoc w kupnie telewizora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,w związku z tym,że głupio mi było ,ze mam tylko antenę zamontowaną w przyczepie,nie oglądając się już na nic i idąc śladami Porta kupiłem dobry  22 calowy TV jak twierdzi Kristofer w rozsądnej cenie :

http://www.morele.net/telewizor-orion-22fbt167-full-hd-usb-577109/

i do tego uchwyt  przy podpowiedzi Kristofera :

 

http://www.morele.net/vivanco-25658-uniwersalny-uchwyt-nascienny-tft-lcd-led-titan-ma-2230-446765/

i czekam na odbiór przesyłki :)

Port też chwali ten model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 Zamierzam zainstalować w swojej budce tv taki ok.18-22cale.Mam takie pytania ,jak u siebie rozwiązujecie problem anteny tzn.jaki typ no i zamontowanie.Mam już zrobiny maszt skladający sie z 3 rurek metalowych dł.3,2m,ma być wkladany w miejsce kola podporowego i dodatkowo trochę wbity w ziemię.Zastanawiam sie czy będzie w miare stabilny na wietrze.Wolałbym zamontowac kawalek masztu gdzieś w okolicach dach ale nie chcę robić dziur w dach bo wiadomo-różnie to bywa ze szczelnością.Jeden z moich pomysłow jest taki,żemaszt ok.50-70cm montowany bylby przy dachu z boku cepki na jakąs obejmę mocowaną do boku na samej górze prawej burty mniej wiecej w okolicach kominka.Wtedy uniknąłbym ingerencję w dach jedynia wywiercilbym dwa otworki na obejmę(tak jak na uchwyty do przedsionka)-co o tym myslicie?A moze macie inne patenty?No i ta antena jaka?Czy wpuszczenie do cepki kabla antenowego przez otwór wentylacyjny w podlodze to dobry pomysł?Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze macie inne patenty?No i ta antena jaka?Czy wpuszczenie do cepki kabla antenowego przez otwór wentylacyjny w podlodze to dobry pomysł?Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

 

Witam !

Na początek proponuję, abyś przeczytał  ten  temat (cały), a później, ewentualne pytania, właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę to polecam koronę ,uważam ,że nie ma lepszej jest ze wzmacniaczem i nie potrzebujesz do niej wysokiego masztu ja swoją zakładam na rurkę przy przedsionku a wejście antenowe mam w kratce lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam instalację 12V z solarami dlatego staram się unikać sprzętów zasilanych 230V. Po analizie tematu wychodzi, że lepiej kupić telewizor na 230V i zastosować przetwornice, niż "mało wypasiony" odbiornik na 12V w wysokiej cenie. Ledowe TV 19"-21" pobierają (wg producentów) od 17 do 30-35 Watów.

Pytania 1: Jakiej minimalnej mocy przetwornicę muszę zastosować do zasilania tylko i wyłącznie telewizora o takim poborze prądu ?  Jaką - z sinusem, czy nie koniecznie ?

Pytania 2: Jak to jest z tą sprawnością przetwornicy ? Ile watów więcej zużyję ? Przetwornice zamontować przy akumulatorze i pociągnąć kabel 230V do TV, czy odwrotnie - bliżej TV ?

 

Pytanie 3 retoryczne: Co ma posiadać "dobry telewizor" do zastosowań karawaningowych ?

 

Edit: Proszę również o odpowiedzi na pytania które nie przyszły mi do głowy jako laikowi a które byłyby pomocne. :)

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Przetwornica może być standardowa, nie musi być "sinus".
Montujesz, jak najbliżej akumulatora i dopiero dłuższy przewód (230 V) puszczasz do telewizora.
Przetwornice moga mieć różną sprawność w zależności od użytych elementów, jakości wykonania i renomy producenta.
Według danych opisywanych na opakowaniach przetwornic, sprawność wynosi od ok. 80 - 95 %.
W praktyce można śmiało założyć, że będzie to ok. 80 - 85 %
Przykładowo, jeśli kupisz TV pobierający znamionowe 25 W mocy, to podczas zasilania z przetwornicy, pobór mocy będzie na poziomie ok. 30 W, czyli niewiele więcej.

Nawet jeśli przetwornica ma być tylko do TV, to lepiej kupić minimum o mocy ok. 100 W - będzie lepiej się zachowywać podczas pracy, będzie się mniej nagrzewać i ogólnie będzie bardziej stabilna w pracy.
Zawsze polecam przetwornice renomowanych firm (dobra sprawność, stałość parametrów, lepsza jakość użytych elementów i montażu, mniejsze ryzyko usterki, a zatem i uszkodzenia sprzętu zasilanego z przetwornicy).
Niestety, jakość zawsze ma powiązanie z ceną, choć w przypadku mocy 100 W nie jest to jeszcze tak "bolesne".
Przykład bdb przetwornicy 100 W

Telewizor do zastosowań karawaningowych powinien mieć:
* podświetlenie ekranu LED
* ekran o wielkości 15 - 22 cali z uwagi na akceptowalny pobór prądu (moim zdaniem 19 cali jest optymalny)  
* jak najmniejszy pobór mocy (związane z wielkością ekranu i sposobem jego podświetlania)
* wbudowany tuner DVB-t
* możliwość pracy w temperaturach przynajmniej od 5 do 40 st. C.
* możliwość przechowywania w zakresie temperatur przynajmniej minus 20 do plus 50 st. C (bardzo ważne, gdy TV będzie     zamontowany w przyczepie na stałe.
* możliwość pracy przy wilgotności powietrza przynajmniej 75 - 80 %  
* mały pobór prądu w trybie "Stand by" (ok. 0,2 - 0,8 W)
* minimum 3 W mocy wyjściowej audio lub 2 x 1,5 W (im więcej, tym lepiej)
* otwory montażowe dla uchwytu ściennego w standardzie "VESA"

* możliwość sterowania większością funkcji przy pomocy przycisków umieszczonych na obudowie

Pozostałe sprawy, jak ilość i rodzaj gniazd wejściowych, dodatkowe możliwości typu nagrywanie, odtwarzanie z USB itd. według własnych upodobań.

Celowo nie napisałem o jasności i kontraście oraz rozdzielczości obrazu. Pierwsze z dwóch parametrów są podawane często dla różnych warunków pomiarowych i nie zawsze są porównywalne wśród  wyrobów różnych producentów, natomiast rozdzielczość, przy ekranie o podanych wyżej rozmiarach nie jest parametrem znaczącym.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

W związku z tym, że dużymi krokami zbliżają się MŚ w piłce nożnej, postanowiłem  zainstalować  TV  w mojej cepce .  Z tego co wyczytałem  z Waszych  postów , TV w przyczepie nie jest tanim gadżetem.

Postanowiłem  więc  zmontować coś po minimalnych kosztach. Czy mi się udało -  ocenę pozostawiam Wam. Mój budżet  nie przekroczył 600 PLN i mam TV na wypasie . Monitor komputerowy 19 cali Samsunga  full HD kupiłem na Allegro za 150 PLN. Stojak używany na Tablica.pl za 40 PLN.  Tuner DVB-T  kosztował 100 PLN i tu bardzo istotna uwaga  - w ustawieniach tunera  jest opcja włączenia zasilania  anteny 5V. Dodatkowo tuner posiada wejście USB, które umożliwia podłączenie dysku czy pendriva z własną filmoteką włącznie z wyświetlaniem napisów z plików tekstowych (przetestowałem na Divx-ach). Na  temat  anten  napisano tu już tyle,  że nie ma sensu się zbytnio rozpisywać , za moją zapłaciłem 130 PLN. Pozostałe koszty to kabel HDMI łączący monitor z tunerem,  przetwornica  100W i głośniki do laptopa zasilane przez USB -całkowity koszt 170 PLN.

Pozostała najważniejsza część czyli  instalacja elektryczna. Z powodu planowanych wyjazdów „na dziko” musiałem pomyśleć o alternatywnym zasilaniu mojego telewizora. Wykorzystałem do tego dodatkowy akumulator, do którego podłączyłem przetwornicę,  dodatkową ładowarkę do akumulatora i spiąłem to dwoma przekaźnikami. Zamontowałem osobne podwójne gniazdo,  z którego zasilam monitor i tuner DVB-T .  Działa to w ten sposób:  gdy przyczepa podłączona jest pod 230V (pole campinowe) ładowarka  ładuje akumulator  a TV jest zasilane z sieci, natomiast gdy nastąpi brak zasilania lub stoimy przyczepką  „na dziko”, przekaźniki przełączają automatycznie na zasilanie z akumulatora przez przetwornice.

Dodatkowy akumulator i osobna ładowarka nie jest potrzebna, można to podłączyć do akumulatora zamontowanego w przyczepce. Przetestowałem również pobór prądu. Całość nie pobiera więcej niż 36W, więc na akumulatorze 70Ah można oglądać ponad 20h. Gdy pobawimy się jeszcze jasnością i kontrastem obrazu, można zejść  do 20W więc czas oglądania się wydłuża. Nikt tego tematu wcześniej nie poruszał, a moim zdaniem jest to bardzo istotne,  jeśli TV zasilane jest z akumulatora przez przetwornicę.  Jeszcze jedna uwaga – przy tak wykonanej instalacji,  po powrocie z wypadu należy wyłączyć przetwornicę. Jeśli tego nie zrobimy grozi to rozładowaniem akumulatora .

post-14396-0-08321700-1397942313_thumb.jpg

post-14396-0-42448300-1397942319_thumb.jpg

post-14396-0-19144700-1397942325_thumb.jpg

post-14396-0-67401900-1397942328_thumb.jpg

post-14396-0-36235700-1397942333_thumb.jpg

post-14396-0-99021300-1397942336_thumb.jpg

post-14396-0-64960100-1397942340_thumb.jpg

post-14396-0-11594200-1397942344_thumb.jpg

post-14396-0-61606600-1397942348_thumb.jpg

post-14396-0-48370400-1397942352_thumb.jpg

Edytowane przez miedzyniaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, korzystając z kolegi podpowiedzi i namowy zmontowałem również tani i bardzo funkcjonalny zestawik DVB-t z rejestratorem programów 60Gb .

 

Elewacja frontowa :thank:

post-1979-0-94451700-1401638665_thumb.jpg

 

Zaplecze techniczne z archiwum  :> , na foto brakuje tylko kabelków od anteny oraz zasilania 12V

 

post-1979-0-27467800-1401638935_thumb.jpg

 

No i jak na porządną robotę próba generalna i wszystko działa jak należy :winner:

 

post-1979-0-70394100-1401639191_thumb.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.