Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Antena oddana nie działała mam następna z media i też nic zero zasięgu

... no i właśnie o taką sytuację mi chodziło, gdy pisałem poprzedni post  -  :ok:

Mogę teraz napisać, że zakup jest udany.Zapłaciłeś łącznie za telewizor, antenę i dodatkową gwarancją "zaledwie" 648 zł.

W porównaniu do Mistrala, masz:

 

52 zł. w kieszeni

antenę TV

cztery (a może 5 ?) lat ochrony gwarancyjnej

telewizor postrzegany kilka klas wyżej, od wcześniej proponowanego

minimalnie większy ekran

dużo wyższy kontrast

dodatkowy tuner DVB-C

filtr grzebieniowy i układ DNR, a więc poprawa jakości obrazu i minimalizacja szumów

DD+   dla dźwięku

telegazeta

standardowe wejście komponentowe oraz słuchawkowe

... no i na koniec, mała wisienka na torcie:

mimo, że TV lepszy i większy, mimo, ze zasilany poprzez Twoją przetwornicę, to łączna moc (TV i straty na przetwornicy) jest dalej sporo niższa, niż wspomnianego Mistrala zasilanego bezpośrednio z 12 V.W sumie oszczędzasz minimum 4 W.

Sprawność Twojej przetwornicy przyjmuję na ok. 80 %, ponieważ nie wierzę w tą podaną na pudełku. Gdyby jednak założyć, że jest minimalnie wyższa, to w sumie zaoszczędzisz nawet powyżej 5 W  :yay:

Sam teraz oceń, czy zrobiłeś lepiej ;)

Z telewizora jestem bardzo zadowolony za co bardzo dziękuję za doradę rano lecz z antena problem jadę oddać następna do media może w Nor auto coś znajdę to zaraz napiszę pozdrawiam

post-15963-0-78506300-1392652367_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Antena oddana nie działała mam następna z media i też nic zero zasięgu

Z telewizora jestem bardzo zadowolony za co bardzo dziękuję za doradę rano lecz z antena problem jadę oddać następna do media może w Nor auto coś znajdę to zaraz napiszę pozdrawiam

 

To zwykła antena płytkowa ze wzmacniaczem (wzmacniacz ze skokową regulacją) do stosowania wewnątrz pomieszczeń w bliskim sąsiedztwie nadajnika. Antena jest bardzo prosta. Tak wygląda wewnątrz:

 

post-8228-0-66201000-1392656249_thumb.jpg

 

Pytanie, czy podłączyłeś zasilacz i próbowałeś regulować wzmocnienie ?

Druga sprawa, to kwestia strojenia. Telewizor, który kupiłeś ma udzielne tunery dla telewizji cyfrowej naziemnej i kablowej.

Nie znam akurat tego modelu, ale może być konieczne wybranie w "menu" przed wyszukiwaniem stacji, typu tunera.

W przypadku anteny zewnętrznej, trzeba wybrać DVB-T (nie DVB-C).

Przeszukiwanie stacji trzeba przeprowadzać po każdej zmianie ustawienia anteny, inaczej podczas pierwszego programowania możesz nic nie znaleźć.

Mało prawdopodobne jest uszkodzenie dwóch anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,antene podlaczylem do TV ,lecz caly czas był brak sygnalu a jeżeli się pojawil jakiś slaby sygnal to trwal sekundę i koniec na tym, przy poprzedniej chociaż cos się dzialo ,jakis chwilowy obraz który po chwili się zawiesil,a tu nic.Moze jakiś brak zasiegu osiedlowego :hmm:.Moze  moglbys :blagac: mi doradzić jakas antene która spelnialaby nasze oczekiwanie czyli latem w cepce, a zima w kuchni . Na dziś mam dość :look:, zrobiłem około 200 km po marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku anten nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ani uniwersalnej anteny, a już na pewno uniwersalnej anteny wewn. dla mieszkania i przyczepy (chyba, że będziesz ustawiał się w sąsiedztwie nadajnika).
Wszystko zależy od lokalnych warunków, miejsca w którym się znajdujesz, odległości od nadajnika i jego mocy.
Ty nie odbierasz, a Twój sąsiad z naprzeciwka może nie mieć jakichkolwiek problemów.
Przy antenie pokojowej, to już w ogóle jest "sajgon". Jedynie metodą prób i błędów daje się czasem ustalić miejsce na antenę, a czasem odbiór jest niemożliwy.
Przypuszczam, że odbierasz sygnał z nadajnika w Katowicach, trochę tam ciężko. Najłatwiej Ci będzie odebrać programy z paczki trzeciej, a najtrudniej z pierwszej. Nad. Katowice/Kosztowy nadaje każdy z multipleksów z inną mocą sygnału:

MUX 1  50 KW
MUX 2  63 KW
MUX 3  100 KW

W wielu przypadkach potrzebna jest antena zewnętrzna i tylko ona może zapewnić sygnał na odpowiednim poziomie.
Często już samo wystawienie anteny poza mieszkanie (np. przez okno) daje pozytywny efekt, ale antena musi być wtedy odpowiednia, czyli do pracy na zewnątrz.

 

Mam nadzieję, że znasz ten temat i go  przeczytałeś :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to czytałem już to dwa razy i dalej nie wiem co kupić i ile kilometrów zrobić jeszcze po marketach albo szybciej się nerwowo wykończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się uporałem i działa teraz tylko czekam na odbiór przyczepy i tam znowu próby dziękuję za dobre wskazówki pozdrawiam

Nie chciałbym krakać, ale ta antena przy dalszych odległościach od nadajnika (jakaś tam miejscówka) może nie "chodzić". Sprawdź szybko, żebyś w razie czego mógł oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym krakać, ale ta antena przy dalszych odległościach od nadajnika (jakaś tam miejscówka) może nie "chodzić". Sprawdź szybko, żebyś w razie czego mógł oddać.

Tej już nie oddam wczoraj już dwie oddałem ta przynajmniej działa w domu a do przyczepy kupie tą ufo jeśli ta będzie mieć kłopoty z odbiorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan, widzę, że kupiłeś 19LBT912. Ja też myślę o tej marce, tylko ja mam miejsce na 22FBT167. Napisz czy jesteś zadowolony z tego nabytku. Opinie ma dobre, i sporą niezawodność w działaniu. Czy próbowałeś już z niego coś nagrywać i jakie ma kąty widzenia, czy te katalogowe to rzeczywistość czy tylko marketing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nagrywanie to akurat z tego korzystać nie będę.Natomiast jeżeli chodzi o obraz na taki telewizorek bezbłędny.Polecam Media Expert mają rozsądne ceny ten 22 cale oglądałem 620zł tylko większy pobór prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nagrywanie to akurat z tego korzystać nie będę.Natomiast jeżeli chodzi o obraz na taki telewizorek bezbłędny.Polecam Media Expert mają rozsądne ceny ten 22 cale oglądałem 620zł tylko większy pobór prądu

A co z kątami widzenia? u mnie będzie prawie pod sufitem, dlatego kąty są ważne. Nie chciałbym mocować go na ścianie na ciężkim uchwycie z regulacją kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się uporałem i działa teraz tylko czekam na odbiór przyczepy i tam znowu próby dziękuję za dobre wskazówki pozdrawiam

 

Witam !

... czyli rozumiem, że już wszystko "gra i buczy" , bo nie wiem, czy muszę jeszcze odpowiadać na PW :yay:  ?

A co z kątami widzenia? u mnie będzie prawie pod sufitem, dlatego kąty są ważne. Nie chciałbym mocować go na ścianie na ciężkim uchwycie z regulacją kątów.

 

Uchwyt z regulacją to przegubowe ramię. Do tak małego telewizora, ramię jest lekkie i prawdopodobnie waży podobnie, jak zwykły uchwyt stały. Nawet jeśli jest o kilka dkg cięższe, to wygoda korzystania z TV jest znacząco lepsza, niż w nieruchomo zawieszonym ekranie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.