Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Podchodzisz do sprawy, jakbyś wybierał 60 calowy ekran do mieszkania.

Kup jakikolwiek w miarę markowy TV i gwarantuję Ci, że wszystko będzie OK.

Twoje oko będzie miało do pokonania zdecydowanie mniejszą odległość między bokami ekranu 22 cale, niż takiego o wielkości 40, czy  50 cali.

Tzw. 100 Hz (200, 400 i więcej) w tv lcd, to nie to samo, co w dawnym ekranie crt, mimo tej samej nazwy.

W lcd ma za zadanie poprawić płynność oglądanych scen. Na dużym ekranie może być to czasami widoczne, dlatego dodaje się klatki pośrednie. Jest też i druga strona tej technologii - ruch może staje się bardziej płynny, ale z kolei robi się mało naturalny (klatki pośrednie "produkowane" są przez procesor na podstawie wcześniejszej analizy obrazu). Wiele osób, ja również, z tego powodu czasem wyłącza tą funkcję.

Mowa o prawdziwej technologii 100 Hz, ponieważ marketingowo "100" pojawia się przy różnych nazwach, nie mając z omawianą technologią wiele wspólnego.

każdy producent ma własne rozwiązania i różnie działające algorytmy takiej przemiany, co w praktyce przekłada się na różny efekt końcowy. Gdybyś postawił obok siebie stary tv z ekranem crt i nowy z ekranem lcd, to zauważysz, że scena, którą już obserwujesz w starym tv, na ekranie lcd pojawia się moment później, a to właśnie w wyniku przetwarzania klatki obrazu przez procesor telewizora lcd. Tak najprościej, to procesor znając wygląd początkowy i końcowy danego obrazu (jest ich 50 w każdej sekundzie), tworzy przy pomocy opracowanego i zakodowanego w pamięci algorytmu, dodatkowy obraz pośredni (jeden, lub więcej w zależności, czy telewizor 100, lub więcej Hz) i wstawia go między ten początkowy i końcowy. Daje to wrażenie większej płynności, ale że obraz jest tworem sztucznym, powstałym w układzie scalonym, stąd często jest nienaturalny.

Oczywiście są to wrażenia subiektywne, indywidualne dla każdego widza, a producenci wciąż pracują nad lepszymi metodami, aby wspomniany efekt zminimalizować.

Ponieważ telewizory z tą technologią są droższe, to chociażby z tego powodu 100 Hz w 22 calowym ekranie jest niepotrzebnym rozwiązaniem.

IMHO

 

P.S.

Już dawno nie śledziłem rynku telewizorów, znalazłeś jakiś w tym rozmiarze z technologią 100 Hz :hmm:

TV 22" 100Hz jest już sporo. Ja wybrałem kilkanaście z 50 Hz i 100 Hz miej więcej pół na pół i drogą eliminacji zostały mi trzy firmowe modele. Zależało mi na tym, żeby TV miał EPS połączony z PVR przez USB na zewnetrzną pamięć. W czasie dnia i wieczoru TV nie oglądamy, ale jak coś ciekawego, to można nagrać i w nocy obejżyć. Większość modeli jak miało nagrywanie przez USB to były 50 Hz, jak były 100 Hz to znowusz nie miały nagrywania, stąd moje pytanie w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

... właśnie dlatego się pytałem :skromny:

To nie jest TV z odświeżaniem 100 Hz, to tylko chwyt marketingowy producenta. Najczęściej nazywa się to CMR (Clear Motion Rate), ale wielu producentów ma na to swoją nazwę.

Szczerze mówiąc wątpię, aby w tej wielkości ekranu były często spotykane TV z odświeżaniem 100 Hz, no i tak, jak pisałem - przy tak małym ekranie jest to bez znaczenia.

Chcesz mieć pewność, że telewizor ma rzeczywiste odświeżanie min. 100 Hz, to kup jakikolwiek TV z 3D, a będzie miał na pewno.

 

Przy tej wielkości ekranu, skup się na jakości samej matrycy oraz możliwościach współpracy z peryferiami, których potrzebujesz, zużyciu energii i jakości dźwięku, bo o tym ostatnim, często się zapomina (wielkość i sposób umieszczenia głośników, które siłą rzeczy będą "mikroskopijne" i często skierowane zupełnie w inną stronę, niż potrzeba). Nie w każdym TV uda się znaleźć wszystkie potrzebne nam cechy, ale możemy świadomie wybrać taki, który posiada te najważniejsze.

Dla porównania, zobacz jak małe są głośniki w blisko 40 calowym monitorze lcd i na dodatek, zamiast promieniować od przodu ekranu, są skierowane w dół.

 

post-8228-0-35311800-1392078551_thumb.jpg

 

post-8228-0-82900500-1392078542_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE22F5410AWXZH Ja mam taki, generalnie wymiata, moja lepsza połówka używa go jako monitora do komputera, tylko nie jest zbyt tani jak na 22"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, aby być zadowolonym, bo nawet oglądany obraz w TV, to odczucia subiektywne i indywidualne.

Technologia CMR, mimo, że to nie jest prawdziwe odświeżanie 100 Hz, to jednak może dodatnio wpływać na obraz i jeśli odbiornik ją ma, to wskazuje z reguły na wyższą "półkę" telewizora, a zatem i droższy sprzęt.

 

P.S.

Przypominam o sprawie, o której już wielokrotnie wspominałem, chyba nawet w tym temacie.

Kupując telewizor do przyczepy, należy zwrócić też uwagę na takie parametry, jak dopuszczalne temperatury pracy i przechowywania, zwłaszcza jeśli TV będzie zamontowany w przyczepie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konieczne jest zasilanie telewizora z 12 V, to moim zdaniem, jest to jedyną zaletą tego odbiornika.
Dużo lepsze, a jednocześnie tańsze, będą chociażby te linkowane kilka postów wcześniej.
700 zł. za 18 calowy TV, o baardzo standardowych parametrach i nie ma co ukrywać, że firmy z "dolnej półki", to w/g mnie stanowczo zbyt drogo. W tym przypadku adekwatna cena byłaby na poziomie 450 do max 490 zł.
Kiedyś pisałem, że przyjęcie zasilania TV z 12 V, jako nadrzędnego kryterium poszukiwań, bardzo dalece zawęża zakres znalezienia godnego uwagi sprzętu.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info nie chciał bym przepłacić zasilanie 230V z przetwornicy to może podjadę do SATURNA może tam coś znajdę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz na dziko, to stawiaj na zasilanie 12V ( nawet kosztem ciut gorszego sprzętu). Przetwornica sama z siebie zjada prąd (straty na przetwornicy).

Ja mam bardzo podobny sprzęt ...kupiony w Auchan za 399. Pisałem o nim tu: http://forum.karawaning.pl/topic/15980-telewizor/?p=328965

Ma słabe kąty widzenia (tzn widać ,ale w momencie gdy TV ustawisz dokładnie prostopadle do linii wzroku ,jest wyraźna poprawa jakości obrazu), ale z drugiej strony:

- jest na 12V

- ma wbudowany tuner DVB ( i działa ładnie)

- odtwarza wszystko ( łącznie z plikami bezpośrednio z kamery HD - format AVCHD!!)

- potrafi nagrywać program na pendriva

 

Czego chcieć więcej do budki?

 

...aaa najważniejsze....pilot działa nawet z drugiego końca budki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tylko na dziko i dla tego zamówiłem taki zestaw http://forum.karawaning.pl/topic/15978-przetwornica/page-2 z akumulatorem 100ah to jak dziennie dzieci wieczorem by chciały oglądać telewizję z 2godz to wytrzyma mi ten akumulator zasilać przetwornice i telewizor na 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytając ten wątek i ja się skusiłem na TV :D

Okazyjnie wpadł mi w ręce taki oto TV http://cenowarka.pl/eu/grundig-lenaro-19-lxw-49-7711-text-a289469.html do tego antena UFO (już na dachu)

Ten telewizor nie ma DVB-T, ale za to mam laptopa + tuner na USB NOT-ONLY-TV + zasialcz samochodowy.

Telewizor ma tą zaletę, że ma zasilanie 12V :)

Całość będzie zasilana z 12V + solar na dachu oczywiście.

Stwierdziłem, że w przypadku totalnej niepogody dzieci będą mogły pooglądać "baję" a starszeństwo wieczorne kabarety (czyt. wiadomości) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie koledzy o tym telewizorku jest wart swojej ceny jak pisałem czeka mnie kupno i myślę o tym http://www.mistral-rtv.pl/tv-led-hd-185-dvb-t-usb-pvr-12v230v-p81.html

Ten model ma moj kolega i jest zadowlony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych telewizorów znalazłem trochę taniej w media

No to teraz koledzy wasza opinia czy dobry i czy przepłaciłem po paru godzinnym zwiedzaniu Media Markt, Saturn ,Selgros ,Euro RTV kupiłem w Media Expert cena telewizor 477zl antena 99zl plus 72zł dodatkowe 2 lata gwarancji

No to teraz koledzy wasza opinia czy dobry i czy przepłaciłem po paru godzinnym zwiedzaniu Media Markt, Saturn ,Selgros ,Euro RTV kupiłem w Media Expert cena telewizor 477zl antena 99zl plus 72zł dodatkowe 2 lata gwarancji

post-15963-0-21050400-1392641311_thumb.jpg

post-15963-0-74160600-1392641911_thumb.jpg

post-15963-0-68081200-1392641935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych telewizorów znalazłem trochę taniej w media

No to teraz koledzy wasza opinia czy dobry i czy przepłaciłem po paru godzinnym zwiedzaniu Media Markt, Saturn ,Selgros ,Euro RTV kupiłem w Media Expert cena telewizor 477zl antena 99zl plus 72zł dodatkowe 2 lata gwarancji

 

... no i właśnie o taką sytuację mi chodziło, gdy pisałem poprzedni post  -  :ok:

Mogę teraz napisać, że zakup jest udany.

 

Zapłaciłeś łącznie za telewizor, antenę i dodatkową gwarancją "zaledwie" 648 zł.

W porównaniu do Mistrala, masz:

 

52 zł. w kieszeni

antenę TV

cztery (a może 5 ?) lat ochrony gwarancyjnej

telewizor postrzegany kilka klas wyżej, od wcześniej proponowanego

minimalnie większy ekran

dużo wyższy kontrast

dodatkowy tuner DVB-C

filtr grzebieniowy i układ DNR, a więc poprawa jakości obrazu i minimalizacja szumów

DD+   dla dźwięku

telegazeta

standardowe wejście komponentowe oraz słuchawkowe

 

... no i na koniec, mała wisienka na torcie:

mimo, że TV lepszy i większy, mimo, ze zasilany poprzez Twoją przetwornicę, to łączna moc (TV i straty na przetwornicy) jest dalej sporo niższa, niż wspomnianego Mistrala zasilanego bezpośrednio z 12 V.

W sumie oszczędzasz minimum 4 W.

Sprawność Twojej przetwornicy przyjmuję na ok. 80 %, ponieważ nie wierzę w tą podaną na pudełku. Gdyby jednak założyć, że jest minimalnie wyższa, to w sumie zaoszczędzisz nawet powyżej 5 W  :yay:

 

Sam teraz oceń, czy zrobiłeś lepiej ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.