Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

... jak mogę zmniejszyć zasilanie anteny :(

 

...np. wymiana zasilacza od anteny na coś takiego w przypadku korzystania z 230V - http://allegro.pl/zasilacz-antenowy-regulowany-do-anten-dvb-t-3-12v-i5166031733.html

 

a w przypadku korzystania z zasilania akumulatorowego 12V-24V na coś takiego - http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5816180716&reco_id=9c8c4bfd-142e-11e6-a4e2-02eeed77d04e&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16- ale należy pamiętać aby ustawić skrajne położenia na wyjściu do separatora antenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

PROPAGACJI - przy interferencjach to bys ciemność widział ;-)

...

 

A skuś baba na dziada :) Nie piję piwa od 5 lat :)

Serio.

Interferencję miałem na myśli dosłownie, choć to rzadkość to jednak istnieje. 2 źródła w jednej fazie i sygnał jest x2, to jest zjawisko sprzyjające na duże odległości. Jak to się ma do czeskich nadajników to nawet kosmici nie wiedzą, dlatego sobie zażartowałem:)

... jak mogę zmniejszyć zasilanie anteny...

Jak w kamperze, to wstaw stabilizator 12V i zakończ kondensatorem 100-470uF

Sprawdza się na szerokopasmowych (full UHF 21-60) wzmacniaczach.

post-2083-0-65543600-1462648875_thumb.gif

 

Inna opcja (lepsza):

Wstaw flaki z zasilacza regulowanego do sieci 12V ale tylko dla wzmacniacza anteny (pomiń transformator)

post-2083-0-40445100-1462648946_thumb.jpg

 

 

Jak w domu, to w zasilaczach jak wyżej wysychają kondensatory, objawia się to brakiem odbioru na niektórych kanałach (nadawczych), początkowo wyższych od 40-ego, im bardziej suchy tym niżej brak odbioru.

To może wyjaśniać też, dlaczego nie odbierało Koledze jakiegoś tam MUXa a u innego Kolegi odbierało.

.

.

.

EDIT:

Qrde BartoszK sorry, zdublowałem Cię niechcący. Ale to chociaż potwierdza prawidłowość.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupiony jak przyjdzie to zdam relację :)

Po pierwszych testach TV 22" MANTA 2206V2 LED z zasilaniem 230/12v w mojej ocenie otrzymuje wysoką ocenę,posiada wyraźny naturalny obraz z dobrymi kątami widzenia,dobry dzwięk (mniejsi bracia mieli z tym problem) wyszukiwanie programów telewizji naziemnej szybkie i bezproblemowe,otwarzanie i nagrywanie z USB,niska waga,ogólnie obsługa jest prosta intuicyjna.

post-17500-0-96692400-1463329463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zakupiłem takie oto cudo i działa z dobrą jakością obrazu.

 

http://allegro.pl/tv-przenosny-10-1-led-12v-230v-usb-hdmi-in-mistral-i5939022754.html

 

Poniżej link to opcji z większymi dostępnymi ekranami 

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=TELEWIZOR+MISTRAL&bmatch=base-relevance-ele-1-5-0516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

W życiu bym nie powiedział, że wybór telewizora do cepki zajmie mi więcej czasu, niż wybór telewizora do domu, ale OK.

Przeczytałem ten temat, jak i kilka innych i nadal mam wątpliwości, co wybrać. Tak więc chciałbym poruszyć temat, który był dość sporadycznie poruszany, chyba jedynie Kristofer poruszył trochę ten temat.

Ta więc zacznę od planowanego umieszczenia telewizora w mojej cepce, czyli w obracanej szafce (sorry za ciemne zdjęcie):

  gallery_20089_756_2674507.jpg

 

Jako, że mam już mam przeznaczone miejsce pod telewizor, to chciałbym to miejsce wypełnić mimo, iż jak do tej pory ani razu na wyjazdach nie zatęskniłem za TV. Dodatkowo chciałbym go zamontować na stałe tak, aby nie trzeba go było ściągać na podróż a najlepiej nawet na zimę. Nie wyobrażam sobie, abym przy każdym przemieszczeniu "chował telewizor pod pierzynę", jak ktoś tutaj na forum napisał. Jestem osobą dosyć często się przemieszczającą i nie uśmiecha mi się pamiętać za każdym razem, by "obsługiwać" telewizor. Człowiek z natury jest leniwy i trzeba sobie ułatwiać życie. Tak więc tutaj dochodzę do mojego pytania.

Otwór na telewizor ma szerokość 50 cm, tak więc planuję zakup TV wielkości 21-22 cale, by jakoś to wyglądało. Czy takiej wielkości telewizor przeżyje podróże przyczepy? Wiem, że im większa matryca tym większe prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Szafka co prawda jest blisko osi cepki, tak więc nie grożą jej za bardzo przeciążenia przód-tył, jednak na pewną będą występowały przeciążenia góra-dół. Tak więc w tym przypadku wszystkie elementy elektroniczne będą poddawane ciągłym wstrząsom. Dochodzę więc tutaj do mojego dylematu - 12V czy 230V. Teoretycznie sprzęt dedykowany pod 12V powinien być przeznaczony pod zastosowania mobilne, a więc i elektronika powinna wytrzymać więcej, niż zwykły telewizor na 230V. Z drugiej strony w telewizorach na 230V można przebierać w markowych sprzętach, a marka do czegoś zobowiązuje i teoretycznie układy elektroniczne powinny być lepiej zmontowane. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jakie są wasze doświadczenia w transporcie TV w przyczepce? Czy je zdejmujecie i pakujecie do kartonów, czy po prostu z nimi jeździcie. Demontujecie je na zimę? Według zaleceń producentów sprzętu komputerowego po przeniesieniu telewizora z zimnego otoczenia do ciepłego trzeba odczekać trochę czasu, gdyż na zimnej powierzchni osadza się wilgoć, co może spowodować zwarcie. Tak więc samo przechowywanie TV w temperaturze -30 nie powinno go uszkodzić, jeżeli w zimne dni nie odpalimy nagle piecyka a następnie po pewnym czasie nie odpalimy TV.

 

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.