Skocz do zawartości

Internet w laptopie (?)


bajonet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 minuty temu, jacekzoo napisał:

Oryginalna w aucie, citroenowa. Ale na mapach tomtoma

ale tomtom wydaje aktualizacje 3-4 razy w roku - po 2-3 Gb, na całą europę 

ściągasz mapy swiatów równoległych :swiety: ?

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia ściągana w tamtym tygodniu 8gb, poprzednie nie pamiętam ile zajmowały

 

edit, 

@chris_66 aż byłem sprawdzić

F9C23625-D3D8-42D5-B1DA-DD4DDC3C5649.thumb.jpeg.e357141b32b1e9a86178e8aa129514cd.jpeg

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być że wywala całą i instaluje nową w całości, nie znaju się :) ale poprzednie też jakoś podobnie musiały mieć bo za każdym razem czas instalacji jest podobny, ok 45min. 

 

Ale wracając do tematu sprawdziłem to w umowie na net mam limit 25gb poza lte, a w lte bez limitu

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w play dawny no limit, teraz to 10GB i jest ograniczenie prędkości. Czasem dobijam do tego w 10dni.

Za to w roamingu mam 8Gb. Na tym działa nc+ go bo nie widzi, że jest poza Polską. 

W domu światłowód, tutaj lepiej transferu nie sprawdzać. Działa często yt, netflix, vod, cctv i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabla w domu nie mam - nie chce mi się pruć działki, przebijać się do budynku itp. 

Mam internet "mobilny" Plusa i modem "stacjonarny z routerem". Teoretycznie no limit. W zeszłym miesiącu zwolnił - syn był 2 tygodnie w domu i katował bajki. Dzwoniłem na infolinie i się okazało że w umowie mam 50 GB (o tym wiedziałem) a wykorzystałem 50GB + 140GB :) Czyli po 190GB zrobili lejek. O dziwo nadal dało się płynnie korzystać z internetu ale już tylko na jednym urządzeniu. Jak były podpiete 2 lub 3 to strony wczytywały się "wieki". Ja jestem zadowolony bo taka ilość danych (lejek pierwszy raz od dwóch lat i to tylko przez specyficzną sytuacje) pozwalała mi pracować zdalnie w domu. W razie czego w telefonie mam jeszcze 16GB, Żona 8GB. W roamingu oczywiście mniej i na wyjazdach zawsze brakuje (niestety mam "urlop" a nie URLOP). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mam po kablu a do domu szansy nie miałem na kabel więc tylko mobilny. Przetestowałem u siebie wszystkich operatorów i dopiero T-mobile okazał się najlepszy. Nie mam żadnych limitów po których ma zwolnić, prędkość do 60Mb/s. Syn gra online, my z żoną czasami na YT czy innym serwisie  coś obejrzymy a częściej leci sobie jakaś muzyczka. Nie mamy telewizji i korzystamy tylko z internetu. Muli tylko wtedy kiedy młody coś namiętnie ściąga. Koszt 35zł + 20zł za router. Tylko router od nich używam jako dodatkowy a swój do połączenia się z anteną. Ten z zestawu jest za słaby ale dobrze spisuje się jako switch. 

W tamtym miesiącu (z faktury) pobrałem 180GB, wysłałem 9GB

Ponadto mamy internet w komórkach po 10GB na tel + 2,5GB w roamingu + karta do internetu 100GB

 

Jednak stabilność na kablu jest dużo lepsza i jak bym miał wybór to chętnie i kabelek do domu bym pociągnął. 

 

 

tmobile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Benior a komórki też masz w tmobile? Jak z zasięgiem? Jak kojarze jak jeszcze była era, wtedy cienko to wyglądało

Komórki od wielu lat mam w PLAY i sobie bardzo chwalę. W T-mobile miałem w zasadzie u każdego operatora miałem i najlepszy dla mnie jest play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, tylko że tam gdzie zsięg jest z roamingu innej sieci nie ma neta lte a jest tylko 3g. A tam gdzie jest zasięg play to właśnie wystarczy mały las i przerywa połączenie. Czego w plusie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.