Skocz do zawartości

Internet w laptopie (?)


bajonet

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki jacekzoo za nakreślenie jak to wygląda mniej więcej wszystko - teraz już trochę więcej wiem, ale nadal nie wiem ile użytkowania w 3G bym miał by nie przekroczyć tych 50GB  -to dużo czy mało na przeglądania strony karawaning.pl i dodawanie zdjęć w podróży, bo w domu do którego go głównie biorę to mam zasięg LTE T-Mobile wg mapek z ich strony

Tak naprawdę nie do wykorzystania. JEżeli nie będziesz ściągał filmów albo piłował youtuba cały czas to nawet nie zbliżysz się do polowy tego limitu.

 

Marek a po przepięciu na roaming pojawia sie symbol lte? Mi powiedzieli że gdyby był roaming lte to każdy by siedział na tej sieci która ma lepszy zasięg, a oni za udostępnienie zasięgu dodatkowo liczą się między sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak naprawdę nie do wykorzystania. JEżeli nie będziesz ściągał filmów albo piłował youtuba cały czas to nawet nie zbliżysz się do polowy tego limitu.

 

Marek a po przepięciu na roaming pojawia sie symbol lte? Mi powiedzieli że gdyby był roaming lte to każdy by siedział na tej sieci która ma lepszy zasięg, a oni za udostępnienie zasięgu dodatkowo liczą się między sobą

Dzieki jacekzoo raz jeszcze - trochę mnie podbudowały Twoje wypowiedzi a powiedz mi jeszcze skąd w laptopie będę widział że na LTE jestem, bo w telefonie to widziałem taki symbol LTE sie pojawia przy zasięgu/myślę że analogicznie w tablecie a laptop?

 

Dobra idę wypowiedzenie na kabel daję-bo to dzisiaj ostatni dzień by nie płacić podwójnie póxniej jak "prezenty z T-Mobile" przyjdą :skromny:

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś użytkowałem blukonekta przez kilka lat i zrezygnowałem z racji problemów z szybkością połączenia (ze swojego domu widzę nadajnik). Zrezygnowałem po wielu reklamacjach gdzie olali mnie całkowicie twierdząc, że przecież "sygnał do pana dociera" ( tylko prędkości brak ).

W miastach nie ma problemu z żadna siecią wszystko działa jak należy. Jako stacjonarny to być może jeszcze się skuszę właśnie na plusa bo mój obecny dostawca nie zapewnia obiecanych warunków w umowie ehh.   

 

Niestety wystarczy wyjechać parę kilometrów by internet zaniknął całkowicie. Też myślałem, że internet w laptopie pociągnę z telefonu na kempingu. Na większości kempingów nie działa lub działa z najniższą prędkością  - mam z pleja z roamingiem ( podobno w razie braku sieci miał się łączyć z czymkolwiek za darmo )   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jacekzoo raz jeszcze - trochę mnie podbudowały Twoje wypowiedzi a powiedz mi jeszcze skąd w laptopie będę widział że na LTE jestem, bo w telefonie to widziałem taki symbol LTE sie pojawia przy zasięgu/myślę że analogicznie w tablecie a laptop?

Dobra idę wypowiedzenie na kabel daję-bo to dzisiaj ostatni dzień by nie płacić podwójnie póxniej jak "prezenty z T-Mobile" przyjdą :skromny:

Ja mam modem w domu podłączony do routera i w domu mam zasięg lte to wiem że mam, a jak bezpośrednio pod usb podłączasz to wyskakuje taka ala aplikacja w której klikasz na połącz, i tu masz takie info jak na wyświetlaczu telefonu, moc sygnału i rodzaj czy lte czy 3g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś użytkowałem blukonekta przez kilka lat i zrezygnowałem z racji problemów z szybkością połączenia (ze swojego domu widzę nadajnik). Zrezygnowałem po wielu reklamacjach gdzie olali mnie całkowicie twierdząc, że przecież "sygnał do pana dociera" ( tylko prędkości brak ).

W miastach nie ma problemu z żadna siecią wszystko działa jak należy. Jako stacjonarny to być może jeszcze się skuszę właśnie na plusa bo mój obecny dostawca nie zapewnia obiecanych warunków w umowie ehh.   

 

Niestety wystarczy wyjechać parę kilometrów by internet zaniknął całkowicie. Też myślałem, że internet w laptopie pociągnę z telefonu na kempingu. Na większości kempingów nie działa lub działa z najniższą prędkością  - mam z pleja z roamingiem ( podobno w razie braku sieci miał się łączyć z czymkolwiek za darmo )   

dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami, mam nadzieję, że podejście do klienta się zmieniło, a i technologia poszła do przodu

 

 

Ja mam modem w domu podłączony do routera i w domu mam zasięg lte to wiem że mam, a jak bezpośrednio pod usb podłączasz to wyskakuje taka ala aplikacja w której klikasz na połącz, i tu masz takie info jak na wyświetlaczu telefonu, moc sygnału i rodzaj czy lte czy 3g

dzięki

 

Wypowiedzenie na kabel złożone - ciekaw jestem jak to ta NOWOCZESNA TECHNOLOGIA zastąpi kabelek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak to będzie u nas się spisywało (dziwną będę miał umowę bo na 24 miesiące, a na 36 rat-po mojemu to 3 lata i tym samym 36m-cy:P)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Play jak szukałem ofert dla siebie znalazłem podobną o której piszesz Lza ale z umową na 2 lata i aktywacją jednorazową 39zł

 

http://www.play.pl/uslugi/pik-miesiac-bez-limitu-gb/

 

Tylko nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo w ofertach reklamowych zawsze wszystko wygląda super fajnie. Niby jest ten komfort że jak nie będzie działać jak należy to po prostu się wyrzuci kartę do kosza, niemniej wrodziene małopolskie sknerstwo nie pozwala mi na taki wydatek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już niejedno i powiem tak :

- w domu kabel to kabel + ruter i spokojna główka ( owszem są nieliczne wyjątki , że bezprzewodowy też śmiga )

- na wyjazdy to teraz wszyscy stosują rozdawnictwo po 4 - 5 G do abonamentu w telefonie i jak chodzi to też starcza

- za granicą jak na dłużej w jednym miejscu i nie ma innych możliwości to ostatecznie można wykupić na miejscu na kartę ale przeważnie jest na kempingu za darmo , nieraz trzeba podejść w pobliżu recepcji lub w knajpkach bez problemu udostępniają .

Aktualnie mam w domu z Playa LTE ale chodzi różnie i potrafi nieraz wkurzyć mimo , że nadajnik widzę przez okno , wzięliśmy ustrojstwo do Stegny i na kempingu nad morzem nie chodził prawie wcale , z telefonu też Play jakoś człapał ale w roamingu plusa.

W Piaskach wszystko śmigało idealnie ; takie oto toto lotto :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.