Skocz do zawartości

Internet w laptopie (?)


bajonet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam i w sumie polecam Premium Mobile. Abonament 24,70 z nim wszystkie rozmowy i wiadomości w cenie + 20GB. Dodatkowo jak przenosi się kilka numerów to na każdy następny jest 5 zł zniżki. Ja za 3 numery płacę 64,10. Umowa na miesiąc, zasięg Plusa. https://premiummobile.pl/oferty-freedom/freedom2/

Jedyny minus to brak pakietów w roamingu. Opłaty w roamingu są naliczane według cennika ale przy rozsądnym użytkowaniu (głównie internet) wychodzi kilkanaście złotych więcej do rachunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, witus napisał:

Tylko po co, jak byś nie liczył taryfy biznesowe są drogie i ... niewygodne.

Żeby wrzucić w koszty ? 

 

na ten moment i tak ,,po ptakach,, bo przed wakacjami podpisałem umowę na 4 telefony i dwa internety

 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, reflexes napisał:

Ja mam i w sumie polecam Premium Mobile. Abonament 24,70 z nim wszystkie rozmowy i wiadomości w cenie + 20GB. Dodatkowo jak przenosi się kilka numerów to na każdy następny jest 5 zł zniżki. Ja za 3 numery płacę 64,10. Umowa na miesiąc, zasięg Plusa. https://premiummobile.pl/oferty-freedom/freedom2/

Jedyny minus to brak pakietów w roamingu. Opłaty w roamingu są naliczane według cennika ale przy rozsądnym użytkowaniu (głównie internet) wychodzi kilkanaście złotych więcej do rachunku. 

Tak, jako komplesówka dobrze wychodzi, ale jako sam internet (a bardziej jego zasięg), mimo że na zachwalanym przez większość zasięgu Plusa to wolę Nju (zasięg Orange), żonkę dłuższy czas temu (ponad 2 lata) przeniosłem do PM (Premium Mobile), i często gęsto na wyjazdach Jej PM wskazuje brak zasięgu, a moje Orange ma kreskę/dwie - więc wolę Nju.

@witus owszem, nie ma w Nju ofert "pass" ale jest większa ilość GB, zwłaszcza "z czasem", jest jeszcze oferta "Otvarta" (https://otvarta.pl/internet) ale jak dla mnie za dużo neta i na darmo tyle kasy bym płacił, a i zaś zasięg Plusa?

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jako komplesówka dobrze wychodzi, ale jako sam internet (a bardziej jego zasięg), mimo że na zachwalanym przez większość zasięgu Plusa to wolę Nju (zasięg Orange), żonkę dłuższy czas temu (ponad 2 lata) przeniosłem do PM (Premium Mobile), i często gęsto na wyjazdach Jej PM wskazuje brak zasięgu, a moje Orange ma kreskę/dwie - więc wolę Nju.
[mention=373]witus[/mention] owszem, nie ma w Nju ofert "pass" ale jest większa ilość GB, zwłaszcza "z czasem", jest jeszcze oferta "Otvarta" (https://otvarta.pl/internet) ale jak dla mnie za dużo neta i na darmo tyle kasy bym płacił, a i zaś zasięg Plusa


Wiem dla mnie 60GB robi robotę ... to takie niezbędne minimum. Będziesz zadowolony, za granicą też super.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Żeby wrzucić w koszty  
 
na ten moment i tak ,,po ptakach,, bo przed wakacjami podpisałem umowę na 4 telefony i dwa internety
 


Wiem też próbowałem „wrzucać w koszty”. Nagle się okazuje, że wszystko jest droższe dla firm. Paranoja jakaś.

Firma ma przynosić dochody, a nie generować koszty :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:


Wiem dla mnie 60GB robi robotę ... to takie niezbędne minimum. Będziesz zadowolony, za granicą też super.
 

 

że Nju? aaaa Ty piszesz o abonamencie na telefon 39 bez limitu tak? a ja ciągle o Nju internetowym za 29zł:)

i tam tylko 2,43 GB zagramananicą, ale ja tam przez 4 lata tylko 1 dzień kamperkiem byłem:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Możesz przydzielić członkom rodziny pulę internetu ... czy zużywanie wspólny limit?
Każdy ma po 20 GB dla siebie. Potem lejek. Ja tam nie jestem w stanie tego zużyć. Syn owszem

A co do FVAT to nie trzeba brać ofert biznesowych. Często można wziąć ofertę dla osób fizycznych i do tego FVAT na DG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam same złe doświadczenia z internetem mobilnym w komputerze. Wszystko pięknie wygląda w trakcie podpisania umowy a w praktyce wypinają się na klienta. Najgorzej wypada t=banda-mobile, bezczelność ich konsultantów przechodzi ludzkie pojęcie. Najczęściej internetu nie ma pomiędzy 10- 16 godz. i mają to gdzieś twierdząc, że oczywiście masz połączenie z internetem ale prędkości brak i każą wskazać gdzie w umowie masz określoną  minimalną prędkość internetu. Dla jasności dodam, że widzę z okna nadajnik i mieszkam przy głównym szlaku komunikacyjnym .

Telefony mam w pleju, 5 kart za 80 zł, na każdej 10 gb, mi wystarcza a dzieci - hmm w sumie mnie to nie interesuje musi im starczyć.  Dodam, że nigdy nie zdarzyło mi się żebym nie miał internetu na wyjazdach z przyczepą. Jedną kartę wpinam do routera, który ma zewnętrzną antenę ( bardzo pomaga ) i w ten sposób korzystamy z wifi 10 zł 10 gb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co osoba to inne doświadczenia ...

ja mam dwa internety mobilne Tmobile  już ponad 4 lata i nigdy ale to przenigdy nie miałem żadnego problemu płacę 49 netto

przez 6 lat ze dwa razy była awaria w Tmobile że przez kilkadziesiąt minut nie działały telefony

po drugiej awarii przeniosłem jeden z numerów do plusa i w razie czego mam backup

w plusie płacę 29 netto  w  tmobile 19,99 netto więc po odliczeniu podatków wychodzi nieco drożej niż na osobę fizyczną.

Ale fakt że Tmobile podniosło ceny i teraz te stare taryfy nie są już dostępne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Firmowy w Play 20GB na każdym telefonie i do biura 200GB LTE (Ale używam go na wyjazdach w przyczepie :D).
Teraz strasznie obcieli internet za granicą kiedyś miałem 4gb teraz Chyba 2GB z czego 1GB darmowy czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam same złe doświadczenia z internetem mobilnym w komputerze. Wszystko pięknie wygląda w trakcie podpisania umowy a w praktyce wypinają się na klienta. Najgorzej wypada t=banda-mobile, bezczelność ich konsultantów przechodzi ludzkie pojęcie. Najczęściej internetu nie ma pomiędzy 10- 16 godz. i mają to gdzieś twierdząc, że oczywiście masz połączenie z internetem ale prędkości brak i każą wskazać gdzie w umowie masz określoną  minimalną prędkość internetu. Dla jasności dodam, że widzę z okna nadajnik i mieszkam przy głównym szlaku komunikacyjnym .
Telefony mam w pleju, 5 kart za 80 zł, na każdej 10 gb, mi wystarcza a dzieci - hmm w sumie mnie to nie interesuje musi im starczyć.  Dodam, że nigdy nie zdarzyło mi się żebym nie miał internetu na wyjazdach z przyczepą. Jedną kartę wpinam do routera, który ma zewnętrzną antenę ( bardzo pomaga ) i w ten sposób korzystamy z wifi 10 zł 10 gb. 


Dlatego rozwiąż jak szybko się da „umowę”, to zło samo w sobie. Nju, Orange Flex muszą stawać na głowie żeby utrzymać klienta bo on odejdzie natychmiast, tam gdzie dostanie lepiej. Dlatego tak dobrze działają.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dobrych 3 lat mam wszystkie numery w t-mobile na abonament. Temat jest prosty - 9zł netto za kartę. Rozmowy bez limitu, smsy też. 5GB internetu w PL i 3,2GB w roamingu.

Numerów mam już  chyba 8 (przynajmniej 3 siedzą w centralach alarmowych). Jakieś 15zł dopłaty było za kolejne 10GB do numeru ale nauczyłem się korzystać z wi-fi w telefonach.

Na wyjazdach zagranicznych mam min 4 karty przy sobie, - ponad 13GB internetu - głównie do oglądania PL telewizji jak są jakieś mecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dobrych 3 lat mam wszystkie numery w t-mobile na abonament. Temat jest prosty - 9zł netto za kartę. Rozmowy bez limitu, smsy też. 5GB internetu w PL i 3,2GB w roamingu.
Numerów mam już  chyba 8 (przynajmniej 3 siedzą w centralach alarmowych). Jakieś 15zł dopłaty było za kolejne 10GB do numeru ale nauczyłem się korzystać z wi-fi w telefonach.
Na wyjazdach zagranicznych mam min 4 karty przy sobie, - ponad 13GB internetu - głównie do oglądania PL telewizji jak są jakieś mecze


Tmobile najgorzej ... nawet mi nie mów ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał:

ja od dobrych 3 lat mam wszystkie numery w t-mobile na abonament. Temat jest prosty - 9zł netto za kartę. Rozmowy bez limitu, smsy też. 5GB internetu w PL i 3,2GB w roamingu.

Numerów mam już  chyba 8 (przynajmniej 3 siedzą w centralach alarmowych). Jakieś 15zł dopłaty było za kolejne 10GB do numeru ale nauczyłem się korzystać z wi-fi w telefonach.

Na wyjazdach zagranicznych mam min 4 karty przy sobie, - ponad 13GB internetu - głównie do oglądania PL telewizji jak są jakieś mecze :)

skąd wy bierzecie takie oferty ?  9 zł netto za kartę ? kolega Thomas 80 zł za pięć kart ??

albo nie umiem szukać albo to jakieś tajne oferty dla wybranych klientów 

na stornie PLAYA za 5 numerów i dwa internety bez limitu wychodzi mi 227  netto   więc ??

patrząc na oferty operatorów na osoby fizyczne to wcale nie jest dużo taniej

orange flex najtańszy pakiet 25 zł osoba / roaming dodatkowo płatny 0.16 zł minuta w UE  a żeby dzwonić z PL za granice musisz najpierw wykupić pakiet ? 5 zł za 10 min lub 15 zł za 100 min

Cytat

Korzystanie z połączeń międzynarodowych w ofercie Orange Flex jest możliwe po wcześniejszym wykupieniu dedykowanego pakietu.3. Masz możliwość zakupu pakietów w dowolnym momencie poprzez Aplikację

w NJU bez limitu 29 zł (za 19 zł pakiet 1 gb internetu nie starczy nawet na pogodę w telefonie )  wszystkie połączenia międzynarodowe wychodzące z PL nawet do UE są płatne w NJU jest to 1 za minutę , co przy moich ok 60 min międzynarodowych  miesięcznie  już jest nieopłacalne) 

 

W Tmobile i Plusie za łącznie 7 kart (5 telefonów i dwa internety  LTE bez limitu)  płacę łącznie ok 200 zł netto , w tym mam roaming i połączenia międzynarodowe wychodzące z PL za darmo  więc jak polecicie coś tańszego to chętnie  poczynię oszczędności .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c33e45b830651bd18c1cd4488db3b095.jpg

Dla mnie kluczowe są dane. 60 GB i sporo danych w roamingu. 48 zł za dwa numery brutto.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

w NJU bez limitu 29 zł (za 19 zł pakiet 1 gb internetu nie starczy nawet na pogodę w telefonie )  wszystkie połączenia międzynarodowe wychodzące z PL nawet do UE są płatne w NJU jest to 1 za minutę , co przy moich ok 60 min międzynarodowych  miesięcznie  już jest nieopłacalne) 
 
W Tmobile i Plusie za łącznie 7 kart (5 telefonów i dwa internety  LTE bez limitu)  płacę łącznie ok 200 zł netto , w tym mam roaming i połączenia międzynarodowe wychodzące z PL za darmo  więc jak polecicie coś tańszego to chętnie  poczynię oszczędności .
 


Kurde zniechęciłeś mnie do flexa, lipa z tym roamingiem. Chciałem coś zmienić z tum nju bo już z 3 lata z nimi jestem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.