Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach z akcesoriami do przyczep kempingowych nie ma. Jeśli do przyczep wszelakich, to muszę dość daleko pojechać, żeby sprawdzić i do tego mają otwarte wyłącznie w godzinach mojej pracy (sklep otwarty jest krócej, niż moje godziny pracy. Z czego oni żyją?). A co do sklepu z częściami do TIR, to w ogóle nie mam pojęcia, gdzie taki jest w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam zakupiłem te małe . Jutro kleję do przyczepy .

Oby policjant na drodze nie powiedział ,że są nie takie jak potrzeba.

Co mu zrobisz jak uprze się i powie ,że muszą być np. większe? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z akcesoriami do przyczep kempingowych nie ma.

 

W Warszawie w sklepie na Spójni są. Jak nie znajdziesz bliżej lub nie kupisz w sieci to mogę kupić i wysłać - kosztują około 60 zł za 2 sztuki. ( blacha aluminiowa z naklejką )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby policjant na drodze nie powiedział ,że są nie takie jak potrzeba.

Co mu zrobisz jak uprze się i powie ,że muszą być np. większe?

To mi przypomina fragment naszej komedii -

"A gdyby Wasza matka , gdzieś , kiedyś , w przyszłości ..."

Nie gdybajmy . Albo jest przepis albo go nie ma .

Tablice są wykonane wg normy , więc filozofowanie nie ma sensu .

To czy je ktoś założy czy nie to jego indywidualna sprawa . Nikogo tu na siłę nikt nie namawia . :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zakupiłem te małe . Jutro kleję do przyczepy .

Oby policjant na drodze nie powiedział ,że są nie takie jak potrzeba.

Co mu zrobisz jak uprze się i powie ,że muszą być np. większe? :ok:

 

Finger kupił prawidłowe tablice. Po co być nadgorliwym i nalepiać wielkie, jak przepisy zezwaleją na 20x28 cm.

Wydrukujcie sobie ten tekst i trzymajcie w przyczepie.

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Droga Redakcjo!

Podczas wykonywania przeze mnie przeglądu rejestracyjnego przyczepy kempingowej polecono mi, abym przed wyjazdem na urlop nakleił na przyczepę tablicę ostrzegawczą. Dodam, że podróżuję zestawem (przyczepa + samochód), którego długość przekracza 8 metrów. Czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób regulują to przepisy? Czy muszę w ogóle mieć takie tablice? Jeśli tak, to spotkałem się z trzema różnymi (pod względem wielkości) rodzajami tablic i nie wiem którą musiałbym ewentualnie zakupić: 10x30 cm, 20X28 cm czy 20x56 cm?

Dziękuję

Wasz Czytelnik

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi Pan umieścić na przyczepie tablice wyróżniające. Dotyczy to osób poruszających się zestawem, który składa się z samochodu i przyczepy, którego długość przekracza 8 metrów. Tablice wyróżniające z tyłu przyczepy umieścić należy także wówczas, gdy waga zestawu przekracza 12 t. Należy pamiętać, że przepisy wyraźnie mówią o tym, że tablice trzeba umieścić w przypadku, gdy nasz zestaw przekracza określoną długość lub wagę. Tablicą odpowiednią dla przyczep kempingowych jest ta o wymiarach 20 x 28 centymetrów.

Podstawą prawną jest obowiązujące od 2003 r. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2003r. Nr 32, poz. 262). Rozporządzenie to wprowadziło zmiany w stosunku do wymagań obowiązującego wcześniej rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 44, poz. 432 z późn. zm.).

 

Jerzy Berta,kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablicą odpowiednią dla przyczep kempingowych jest ta o wymiarach 20 x 28 centymetrów.

 

hmm zgodnie z załącznikiem, który był wrzucony dwie strony wcześniej, to taka tablica może być stosowana, ale muszą być one 4szt

 

┬ž 6. W przypadku zastosowania oznaczenia przewidzianego na rysunkach 1 i 2 przykład 4 - odległość

między tablicą umieszczoną poziomo i tablicą umieszczoną pionowo nie może być mniejsza niż 200 mm i

nie większa niż 300 mm.

 

po dwie sztuki można stosować, ale wymiar tablicy ma mieć min 56cmx20cm

ew jedna o długości min 110cmx20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to gdzieś. Powiem Władzy, że z takimi tablicami przyczepkę kupiłem. Zrobiłem przegląd - i wszystko było OK.

Swoją drogą to najważniejsze jest, żebym był widoczny na drodze. Nawet mniejsze tablice swoją rolę spełniają.

Tyle w temacie.

Liczę na zmianę przepisów w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.