Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedzi na pytanie przesłane pocztą elektroniczną informuję, że przepisy dotyczące oznakowania pojazdów tablicami wyróżniającymi reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w Sprawie Warunków Technicznych Pojazdów oraz Zakresu Ich Niezbędnego Wyposażenia. Warunki dodatkowe dla pojazdu długiego i ciężkiego określa Rozdział 12 ┬ž 42 ust.1 Pojazd lub zespół pojazdów, którego długość przekracza 12m albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 16t, z wyłączeniem autobusu i ciągnika siodłowego, oznacza się z tyłu w sposób określony w załączniku nr 10 do rozporządzenia.

Załącznik Nr 10┬ž1. Pojazd i zespół pojazdów o których mowa w ┬ž 42 Rozporządzenia, powinny być oznakowane tablicami wyróżniającymi, umieszczonymi z tyłu pojazdu prostopadle i symetrycznie do jego osi podłużnej.

Z przytoczonych przepisów wynika, że Pański samochód osobowy z przyczepą kempingową nie podlega obowiązkowi oznakowania tablicami wyróżniającymi.

Taką informację dostałem z Częstochowskiej Policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i to by było tyle na temat tych tablic, mozna odszukac to zarządzenie w Monitorze skserowac schowac do kiejdy i ruszac na wywczas bo wakacje za pasem,a skserowanym zarządzeniem machac chłopakom z drogówki - miłych wrazen :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przytoczonych przepisów wynika, że Pański samochód osobowy z przyczepą kempingową nie podlega obowiązkowi oznakowania tablicami wyróżniającymi.

Taką informację dostałem z Częstochowskiej Policji

No , i tego sie trzymaj. Nie przyklejaj , nie przykręcaj ,nie nituj ,nie spawaj żadnego gówna na przyczepę :jump: Ja też tego nie przyczepię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd lub zespół pojazdów, którego długość przekracza 12m albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 16t, z wyłączeniem autobusu i ciągnika siodłowego, oznacza się z tyłu w sposób określony w załączniku nr 10 do rozporządzenia.

Janbasie - zwróć uwagę na słowo ALBO.

12 metrów zostało zmienione na 8 metrów.

Więc niestety - czy chcemy, czy nie chcemy - tablice mieć musimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY, z dnia 31 GRUDNIA 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. Nr 32 poz. 0262)

Dział VI

Przepisy przejściowe i końcowe

http://www.stacja.com.pl/prawo/2003/0262/0262.htm

 

9. Do pojazdu lub zespołu pojazdów, którego długość przekracza 8 m albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 12 t, oznakowanie, o którym mowa w ┬ž 42, stosuje się po dniu 31 marca 2003 r.

 

┬ž 42. 1. Pojazd lub zespół pojazdów, którego długość przekracza 12 m albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 16 t, z wyłączeniem autobusu i ciągnika siodłowego, oznacza się z tyłu w sposób określony w załączniku nr 10 do rozporządzenia.

http://www.stacja.com.pl/prawo/2003/0262/0262_10.htm

 

i dalej ciągniemy temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej ciągniemy temat?
:jump:

 

dwie sprawy:

1.

Rozumiem, że nie chcemy szpecić przyczep, ale dlaczego szukamy interpretacji jakiegoś analfabety w wydziale komunikacyjnym, skoro akurat TEN przepis (niestety) jest jasny jak słońce. Takiej interpretacji, która pozwoli nam nie przyklejać, nie przykręcać, nie nitować i nie spawać "tego gówna".

 

To nie ma sensu. Nie martwcie się, jak przepis się zmieni, to taki wpis się pojawi i będziemy o nim wiedzieć.

 

2.

Ten temat nie jest o tym, czy montować tablice. On jest na temat JAK zamontować tablicę, aby miało to ręce, nogi i wygląd.

 

Dodam od siebie, że jedynym sposobem zminimalizowania działań tej durnej ustawy jest:

- dla estetów - taki montaż tablic, aby jak najmniej ingerować w budkę, co by po zmianie przepisów je zdjąć,

- dla pozostałych - montaż w taki sposób, aby pasowało jak najlepiej i nie odleciało samo.

 

Stąd powtórzę, że osobiście zamontuję tablice, które zakupiłem. Policjant szybciej się przyczepi do kogoś kto tablic nie ma wcale, niż do osoby, która ma tablice mniejsze niż w ustawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przytoczonych przepisów wynika, że Pański samochód osobowy z przyczepą kempingową nie podlega obowiązkowi oznakowania tablicami wyróżniającymi.

Taką informację dostałem z Częstochowskiej Policji

No , i tego sie trzymaj. Nie przyklejaj , nie przykręcaj ,nie nituj ,nie spawaj żadnego gówna na przyczepę :jump: Ja też tego nie przyczepię.

 

Popieram. Przyczepki nie mają fabrycznie przygotowanych miejsc montażowych dla takich tablic. Skoro są tak homologowane na polski rynek to niech się durni urzędnicy ministerialni gryzną w 4 litery.

Ja też tych tablic nie zakładam i nie założę, nie będę dziurawił poszycia ani nie będę nic do niego kleił żeby odpadło. Każdy jadący za mną widzi, że wlekę przyczepę kempingową i że zestaw jest dość długi. Wymagane światła tylne mam sprawne i to wystarczy dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca zgodnie z załącznikiem nr 10 ,ale konia z rzędem temu co zamontuje je zgodnie z rozporządzeniem w Niewiadówce :jump:

c4750cd8cea30693med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Kto posiada Caravaning Ekspert Nr 4 z kwietnia br. Jest tam artykuł na temat tablic bardzo istotny, jeżeli można to proszę o zamieszczenie jego treść, lub przesłanie mi na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką informację dostałem z Częstochowskiej Policji

 

Janusz, żeby to było na piśmie i opatrzone pieczątka :jump:

kurczę czasem mam do czynienia z wojewódzką komendą,

może bym tak złożył na dziennik podawczy pisemko :hmm::-]

 

mając pismo komendy wojewódzkiej z pieczątką, chyba nic mi nie zrobi przeciętny funkcjonariusz drogówki :ok:

 

a skan na forum :ok:

 

pamiętam swego czasu dyskusje n/t gaśnic, też były sprzeczne informacje z różnych komend

dopiero po kilku latach doszli, że jednak policja nie ma uprawnień do sprawdzania legalizacji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Janusz, żeby to było na piśmie i opatrzone pieczątka

 

 

No właśnie ,pieczątki na tym tekście nie było . Napisałem do nich

z ciekawości co odpowiedzą , no cóż pewnie z komendy np. Warszawy

odpowiedzieli by co innego, ale nasza dyskusja jest ciekawa i chętnie

czytam Wasze wypowiedzi .Sam nakleiłem tablice [takie że w każdej chwili mogę oderwać] ,ale są bez atestu --zobaczymy przy najbliższej kontroli.Nie ma co się zbyt przejmować tablicami , najważniejsze jest to , że możemy wyjechać na łono natury , pogrilować , odpocząć ,wypić piwko no i poznać się nawzajem. Pozdrawiam wszystkich w tym temacie [i nie tylko] :ok::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Kto posiada Caravaning Ekspert Nr 4 z kwietnia br. Jest tam artykuł na temat tablic bardzo istotny, jeżeli można to proszę o zamieszczenie jego treść, lub przesłanie mi na PW.

Mówisz masz . :jump:

post-137298-imported-ecdd219b-9445-4338-9c14-7299ca7dbe4b_thumb.jpg

post-137298-imported-c7bf4d4b-8cb1-44f1-9d5d-956d189091e4_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekzal, :ok:

Może się wyrobią ze zmianą przed wakacjami![/quote

Tylko przed którymi . Nie ma co się cieszyć . Ja tablice mam przyklejone , więc jest mi to obojętne . Najważniejsza jest chęć do podróżowania . Do zobaczenia na trasie :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.