Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

P.s. Wydaje mi się, że winny jestem , szczególnie tym którzy mi pomagali i z którymi w temacie karawaningu aktualnie ,,współpracuję", krótkie podsumowanie mojej ,,minikariery" karawaningowej i wykorzystania mojego zestawu /dane pod moim foto z lewej strony:

Odnoszę wrażenie że karawaning na Mazowszu nie jest zbyt popularny.

Na Jasnej Górze byłem w zeszłym roku i Zjazd zrobił na mnie nowym karawaningowcu b,dobre wrażenie /przede b.duża ilość załóg.

Potem w lipcu w czasie mojej pierwszej /z przyczepą/ 4200 km wędrówki /m.in. Albania, Grecja, Macedonia, Czarnogóra itd./ którą byłem zachwycony i z której wróciłem bez żadnych strat /1 spalona żarówka, w Albanii zgubiony kołpak felgi przyczepy/. ,, awiodłem się na kolegach-karawaningowcach. Wyjeżdżając myślałem że wielu z nich spotkam, na szlaku pogadamy, wiele się od nich nauczę, pokażę im swoje problemy z cepką, może razem trochę pojedziemy, itp. A tu NIKT!!! Ani w drodze ani na parkingach, kempingach. Owszem rozmawiałem sympatycznie z Niemcami, Hiszpanami, Włochami itd.

No i 11 listopada 2014 r. byłem na zakończeniu sezonu w Puławach. Też mi się podobało, fajni, życzliwi ludzie.

W 2013 r. zrobiłem ca 2000 km po Polsce.

Jestem zachwycony tą formą aktywnego wypoczynku, choć zauważyłem, że jak na 2 osoby to mam przyczepę ,,dużo za dużą. No ale ona służy też jako domek na działce a po wymianie holownika żadna góra czy wyprzedanie tirów nie była dla mnie problem.

W tym roku chciałbym dotrzeć do Gibraltaru, może nawet i Maroko...? Wcześnie /kwiecień, maj/ wyjazd i tym razem powoli.../potrafiłem robić ponad 500 km dziennie z cepką/. Poznać miejsca, ludzi bo leżenie na plaży nas nie interesuje...

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamierzenia na przyszłość i te zrealizowane, ambitne, więc wypada pogratulować.
To, ze nie udało Ci się kogoś spotkać, nie jest jakimś szczególnym ewenementem.
Wcześniej, czy później, takie spotkania "zaliczysz", a jeśli Twoja "dusza" jest nastawiona bardzo integracyjnie, to patrz po terminach i wybieraj wszelkiego rodzaju zloty, spotkania, etc., a wtedy nie będziesz mógł narzekać na "karawaningową samotność" :hmm:
IMHO


Jestem zachwycony tą formą aktywnego wypoczynku, choć zauważyłem, że jak na 2 osoby to mam przyczepę ,,dużo za dużą.

 

Początkowo też tak myślałem (chyba wielkość naszych przyczep jest podobna), a teraz się bardzo cieszę, że nie kupiłem mniejszej, taki zamysł wcześniej miałem. Dla odpoczynku i sensownego funkcjonowania, odpowiednia przestrzeń jest nieodzowna.

Również jeżdżę w 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

********* Już DMC zestawu (pole F3) masz 3450 kg, a twój zestaw to 1500 + 2000 = 3500 kg czyli o 50 kg za dużo. Ale znowu masz wpisane O1 - 1500 kg, tylko że sumy tych mas nie dają tego co masz w F3. Ktoś coś chyba pomieszał ********** 

 

Podobnie mialem w zestawie Zafira A + Knaus - miałem różnice dokładnie 50kg (F1, F2 i F3 sa wyrocznią) - będziesz miał problem przy kontroli kumatego policmajstra np na Słowacji czy Czechach - ja w obu tych państwach miałem problem z miejscowymi stróżami... "stop, pan nie jedzie bo nie może"...  W obu przypadkach mi się udało, bo nie jechałem sam. Raz zamieniałem się na cepke z kolegą, drugi raz zostawiłem budę i wróciłem drugim autem po nią bo miałem do domu tylko 80km... Na Słowacji było bez mandatu - w Czechach na nasze wyszło 440 zeta a bylo to w latach 2009/2010...

 

Na kolejny sezon zmienilem wtedy auto i miałem zapas 230kg w obecnym zestawie mam zapas 150kg i jeżdżę spokojnie i niczego sie nie obawiam...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*będziesz miał problem przy kontroli kumatego policmajstra np na Słowacji czy Czechach - ja w obu tych państwach miałem problem

 

Moim zdaniem, raczej trafiłeś na "nie kumatego" lub liczącego na złowienie klienta :hmm:

 

 

Janusz, chcesz mieć ostateczny spokój ducha, napisz z prośbą o interpretację Twoich wątpliwości do Ministerstwa lub choćby Komendy Głównej Policji. To chyba tyle, co można jeszcze zrobić.

Raczej nie ma sensu kolejny, n-ty już raz rozgrzebywanie tego tematu i pisanie wszystkiego od początku.

IMHO

 

P.S.

Wszyscy, którzy śledzili (czytali) cały temat z uwagą, na pewno wiedzą, co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

********* Już DMC zestawu (pole F3) masz 3450 kg, a twój zestaw to 1500 + 2000 = 3500 kg czyli o 50 kg za dużo. Ale znowu masz wpisane O1 - 1500 kg, tylko że sumy tych mas nie dają tego co masz w F3. Ktoś coś chyba pomieszał ********** zy pomi

 

 

Janwil:

Jeśli ktoś coś pomieszał to mogła to być tylko h o m o l o g a c j a. Sam oglądałem sam sprawdzałem...

 

Ale problem jest ,,w koło Macieju" albo jakby powiedzieć bardziej elegancko ,,de capo alfine".

Jak to raz wytłumaczyć policjantom np. ze Słowacji czy Czech?

 

?

Janusz, chcesz mieć ostateczny spokój ducha, napisz z prośbą o interpretację Twoich wątpliwości do Ministerstwa lub choćby Komendy Głównej Policji.

Janwil:

takie prawo i państwo prawa to już dość, wystarczy. Tu jeden Janwil nie zrobi NIC. ,,Kupą mości panowie"

i organizacje pozarządowe, Związki społeczne itd. także

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK, dnia 11 Sty 2015 - 21:33, napisał:

********* Już DMC zestawu (pole F3) masz 3450 kg, a twój zestaw to 1500 + 2000 = 3500 kg czyli o 50 kg za dużo. Ale znowu masz wpisane O1 - 1500 kg, tylko że sumy tych mas nie dają tego co masz w F3. Ktoś coś chyba pomieszał ********** zy pomi

Janwil:

Jeśli ktoś coś pomieszał to mogła to być tylko h o m o l o g a c j a. Sam oglądałem sam sprawdzałem...

Ale problem jest ,,w koło Macieju" albo jakby powiedzieć bardziej elegancko ,,de capo alfine".

Jak to raz wytłumaczyć policjantom np. ze Słowacji czy Czech?

 

Janwil:

takie prawo i państwo prawa to już dość, wystarczy. Tu jeden Janwil nie zrobi NIC. ,,Kupą mości panowie"

i organizacje pozarządowe, Związki społeczne itd. także

 

 

 

Czy mógłbym uprzejmie poprosić Kochaną Administrację o zgodne z aktualnym prawem Orzeczenie w sprawie DMC i mojego zestawu. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Wszystkich, nie znalazłem powitalni (słabo szukałem czy jej tu nie ma ?)

Jestem świeżym użytkownikiem tego forum 

 

Pozwolę sobie nieśmiało zapytać, dlaczego pozycja F3 (DMC zespołu pojazdów) jest w moim dowodzie pusta ?

natomiast Q1  (masa maksymalna przyczepy z hamulcem) mam 3365kg,  przy F2 (DMC pojazdu) 2870kg

czegoś nie rozumiem czy błędy w DR pojazdu ? hak wbity w dowód (hak fabryczny)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ograniczają Cię i tak przepisy wynikające z warunków technicznych pojazdów, dotyczące używania hamulca najazdowego, czyli współczynnik 1/33.

W Twoim przypadku (jeżeli F1 jest równe F2) to 2870/1,33 daje 2157 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W tym roku chciałbym dotrzeć do Gibraltaru, może nawet i Maroko...?

...no i byłem w Gibraltarze /Maroko w tym roku stało się niebezpieczne, więc widziałem je tylko przez cieśninę/.

Objechałem Europę Zachodnią /m.in. Włochy, Francja,Hiszpania, Portugalia, Belgia, Luksemburg/ w czerwcu lipcu br.bez żadnych problemów i strat. Razem ponad 11.000 km.,  ponad 2 miesiące...Było suuuuuuper.!!!

 

 

5-8.XI. br. pojechałem na Zjazd Karawaningowy do Grudziądza no i masz.... Kolega stwierdził że jak mam prawo jazdy kat. B to mogę holować cepę o DMC do 750 kg! A mój TEC ma DMC 1500 kg. Ma rację?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega stwierdził że jak mam prawo jazdy kat. B to mogę holować cepę o DMC do 750 kg! A mój TEC ma DMC 1500 kg. Ma rację?

 

Jeśli auto i cepa nie ma powyżej 3500kg DMC, to tylko PJ kat.B. Wyjątkiem jest zestaw- auto 3500DMC+ przyczepa lekka 750kg DMC. Tu również można na PJ kat.B, ale dochodzi Viatol.

Zestaw np. auto 3400DMC+ przyczepa 850DMC, wymagane PJ kat.B+E(lub B+B96), oraz Viatol. Tyle w temacie :]

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio i Gewehr dziękuję. A już miałem zamieniać przyczepę na kampera i koledzy ze Zjazdu w Grudziądzu przedstawiali mi wiele  propozycji sprzedaży swojego lub firmowego, kampera. Byłem trzeżwy i stwierdziłem że wielu zjazdowiczów prowadzi działalność gospodarczą w tej i pokrewnej dziedzinie....Ale czy to żle?

Zresztą stwierdzić muszę że ciągnąć mniejszą i węższą /TEC 250 cm/ cepę byłoby wygodniej....TEC ma nieużywany do tej pory przedsionek a podpowiedziane  /absolutnie nie mam najmniejszej pretensji/ przez Marcina, /pozdrawiam serdecznie i dziękuję/ zadaszenie, które kupiłem w tym roku nawet nie rozpakowałem do tej pory i mogę sprzedać...Przecież prawie 20 m2 powierzchni to mała kawalerka, a nam 2 podróżnikom wystarcza aż za nadto.

I nie chodzi tu o zużycie paliwa. Na tegorocznej wyprawie ponad 11.000 km  Focus 2.0 TDCi spalił średnio równe 9,5 l/100km paliwa...A za Walencją wjeżdżał nie raz na ponad 1400 m nad poziom morza /mam taką funkcje w nawigacji/ i wyprzedzał pod górę TIRy na 20 kilometrowych podjazdach z 10% nachyleniem...I było 90 oC jak drut.

Może kamper, ale jaki???

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio i Gewehr dziękuję. A już miałem zamieniać przyczepę na kampera i koledzy ze Zjazdu w Grudziądzu przedstawiali mi wiele  propozycji sprzedaży swojego lub firmowego, kampera. Byłem trzeżwy i stwierdziłem że wielu zjazdowiczów prowadzi działalność gospodarczą w tej i pokrewnej dziedzinie....Ale czy to żle?

Zresztą stwierdzić muszę że ciągnąć mniejszą i węższą /TEC 250 cm/ cepę byłoby wygodniej....TEC ma nieużywany do tej pory przedsionek a podpowiedziane  /absolutnie nie mam najmniejszej pretensji/ przez Marcina, /pozdrawiam serdecznie i dziękuję/ zadaszenie, które kupiłem w tym roku nawet nie rozpakowałem do tej pory i mogę sprzedać...Przecież prawie 20 m2 powierzchni to mała kawalerka, a nam 2 podróżnikom wystarcza aż za nadto.

I nie chodzi tu o zużycie paliwa. Na tegorocznej wyprawie ponad 11.000 km  Focus 2.0 TDCi spalił średnio równe 9,5 l/100km paliwa...A za Walencją wjeżdżał nie raz na ponad 1400 m nad poziom morza /mam taką funkcje w nawigacji/ i wyprzedzał pod górę TIRy na 20 kilometrowych podjazdach z 10% nachyleniem...I było 90 oC jak drut.

Może kamper, ale jaki???

11000km :ok: Ładny wynik. Spalanie również rewelacyjne, biorąc pod uwagę wielkość zestawu. U mnie niewiele mniej wychodzi, zależnie od warunków jazdy. Miewałem i 8 z LMC, ale i ponad 11 też się zdarzało. 

Kamper powiadasz... przestrzeń życiowa drastycznie się zmniejszy (ale żyć się da), komfort podróżowania również może rozczarować - będzie głośniej, mniej dynamicznie. Raczej TIRa pod górkę nie wyprzedzisz, chyba, że będzie stał na poboczu ;) Zresztą co tu pisać - na forum są eseje o wyższości jednego nad drugim. Wybór Twój  :thank: I dylemat warty rozważenia, jeśli nadal planujesz tyle podróżować :ok:

 

Przy jednym i drugim wystarczy Ci kat. B.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.