Skocz do zawartości

Kupuję przyczepkę


bees

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć rosołek. Z tej przyczepy zrezygnowałem. Kilka godzin temu dzwoniłem do sprzedającego... Ma mi oddać te 500 zł, które dałem mu za ewentualny przyjazd - tak się umawialiśmy w razie mojej rezygnacji. Dam znać czy prześle mi pieniążki...

Szukam dalej przyczepki!...

Powodzenia :)

Napisz czy zwrócił Ci kasę,bo mówić to dużo można,a teraz może coś kombinować ,by jej jednak nie oddać  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu sprzedający śledził ten temat i zadrżało mu w żyłach jak się zorientował

że nasze poszlaki/hipotezy/domysły pokrywają się z rzeczywistością w jakimś stopniu.

A przecież można szczerze i za taką samą cenę sprzedać, zgodnie i honorowo.

MOŻNA!

Trzeba tylko uwierzyć i trafić na klienta a nie jelenia bo puki co, w tym kraju w większości szuka się jeleni.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłosie handlu samochodami na zasadzie "rocznik - cena", a nie realny przebieg i stan techniczny. Handlarze próbują ten sam system wprowadzać w przyczepach. Do tego niektórzy (wielu) kłamią jak z nut i wprowadzają klientów w błąd.

Mam taki przykład na naszej lokalnej Tablicy, że facet wystawia budę angielską z DMC 1600 kg i idzie w zaparte, że można ja holować na kat. B jeśli zestaw nie przekroczy 3,5 tony. Tylko nie ma takiego ukłądu holownika i budy z DMC=1600 kg, żeby można legalnie jechać bez B+E. Zawsze przekracza 3,5 tony.

Jak jakiś nieobeznany jeleń zaufa i kupi budę to sie później zdziwi, że jednak musi dorobić E i jeszcze płącić via toll (a kto wie, czy nie zmienić saomchód). Takie to sk...ńskie handlarskie praktyki nabijania nieświadomych w butelkę. A jak nabywca spowoduje wypadek, to do końca życia będzie płacił rentę poszkodowanym, bo OC nie działa jak jedziesz bez wymaganych uprawnień. Ale handlarza to wali, bo on swoje zarobił i klienta oszukał, a teraz ma go w ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już taka wolna dyskusja, ale masz rację i dokładnie takie wredne praktyki mam na myśli.

Przytaczając fragment

 

...

facet wystawia budę angielską z DMC 1600 kg i idzie w zaparte, że można ja holować na kat. B jeśli zestaw nie przekroczy 3,5 tony. Tylko nie ma takiego ukłądu holownika i budy z DMC=1600 kg, żeby można legalnie jechać bez B+E. Zawsze przekracza 3,5 tony.

...

 

jako klasyczny przykład.

 

Wiele skuteczniejszy byłby tekst:

"Buda ciężka=bo solidna , ja tak to rozumiem, ale jak masz zamiar holować ją Clio to daruj sobie.

Najlepiej do niej to Land Cruiser albo inny czołg."

 

Abstrahuję, ale wprowadzam wesoły nastrój i przede wszystkim nie kłamię i nie robię z nikogo ani z siebie zapartego idioty.

Czyli robię sobie szacun...

Eh...

Zobaczcie jak łatwo jest dać się otumanić:

 

Właściwie to wrzucę to do humoru bo jest dobre :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt to umiec sie sprzedac w niezrozumialy sposób dla innych

Trafiłeś w samo sedno!

Choć tak naprawdę rzeczywistość jest zupełnie inna. To jest "podróbka"

Ten występ to jak słodki pajacujący handlarz i cała rzesza laików którym podoba się to co im się namacalnie przekazuje.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak łatwo jest dać się otumanić:

 

 

Bardzo dobry przykład. Tu Wojtek pokazuje to bardzo jaskrawie. Możliwości emisyjne, czy montażowe od strony technicznej są obecnie niemal nieograniczone. Nie macie nawet pojęcia, co może w krótkiej chwili zrobić dobry montażysta mając do dyspozycji wyłącznie fotografię, a tym bardziej krótką przebitkę kogoś lub czegoś. Nie podam oczywiście konkretnych przykładów, ale wystarczy uważnie oglądać programy telewizyjne, choćby codzienne wiadomości ...

P.S.

Manipulacja na poziomie słownym (np. radio) jest jeszcze łatwiejsza, a telewizja to tylko wyższa szkoła jazdy.

Myślę, że właśnie marketing bazuje na takiej manipulacji, a jeśli ma to być "na żywo", to dochodzą jeszcze kwestie psychologii i inne techniki.

Dzisiaj handlarze też się uczą, a mając do dyspozycji różne wzorce, ci bardziej elokwentni potrafią całkowicie omamić klienta :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe polecam kontakt z panem Andrzejem to mój dobry znajomy jak pisałem w innym poście najlepiej zadzwonić i powiedzieć czego oczekujesz a on coś tam zawsze fajne wynajdzie spokojnie się możesz na mnie polecić co ułatwi Ci rozmowę.



My szukaliśmy wielu dziwnych przyczep ale on nam znalazł taką , na którą nie musiałem się zadłużać w bankach i starczyła  naszym oczekiwaniom i przede wszystkim z której jesteśmy teraz bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe polecam kontakt z panem Andrzejem to mój dobry znajomy jak pisałem w innym poście najlepiej zadzwonić i powiedzieć czego oczekujesz a on coś tam zawsze fajne wynajdzie spokojnie się możesz na mnie polecić co ułatwi Ci rozmowę.

My szukaliśmy wielu dziwnych przyczep ale on nam znalazł taką , na którą nie musiałem się zadłużać w bankach i starczyła  naszym oczekiwaniom i przede wszystkim z której jesteśmy teraz bardzo zadowoleni.

Już dzwoniłem

 

A może Kolega rozwinie konkretnie sprawę i napisze, czego poszukuje i jakie konkretnie ma wymagania oraz zakres max ceny :hmm:

Chcę przyczepkę 5-5,5 m wewnątrz, 2 osie, jeżeli są w tym wymiarze (nie wiem czy 5,5 nie jest za długa?) 4-5 osobowa, ale niekoniecznie dla tylu osób - chodzi mi o trochę przestrzeni. Sypialnia oddzielnie z drzwiami, wc, prysznic... przedsionek. Nie wiem jakie bajery mają przyczepy, ale chcę jak najwięcej :) i mam na to przeznaczone 14-16 tys.... no może jak się napnę, to trochę więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.