Skocz do zawartości

Sezon 2008


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Tak zasmakowaliśmy w tegorocznej włóczędze po Europie ,że może pojedziemy do Portugalii tym razem drogą południową przez Italię .

Zonie marzą się norweskie fiordy,ja bym chciał przez Litwę , Łotwę i Estonię

dotrzeć do Finlandii.Poprzednie lata nauczyły mnie jednego :Całe jesienne i zimowe wieczory planuję ;liczę ; opracowuję trasy i.....gdzieś koło kwietnia

przychodzi jakiś impuls;czyjas sugestia i......jedziemy w kierunku przeciwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odpowiadając Jackowi. Grappa, a dokładnie miejscowość Semonzo jest 1000 km od Krakowa. Jest tam mały przypizzerniowy camping na kilkanaście pojazdow. :) Jest kontener z toaletami, prąd i cena chyba ....... ze 2 EUR od osoby za wsio. Jest to baza wypadowa dla pilot lotniowych i paralotniowych z całej Europy. W dobrym tonie jest stołować się raz dziennie w Pizzerni - a warto. Położenie geograficzne: u podnoża Monte Grappy na Nizinie Weneckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frames1 ładne obrazki. Ja do Chorwacji również chcę wrócić. Byłem tam w 2004 r, ale jeszcze bez przyczepy i nieco wyżej, bo na północ od Zadaru. Teraz chciałbym zabrać swój domek i zaliczyć trasę jak pisałem wyżej. Mam nadzieję, że się wszystko się uda.

 

To witamy w klubie. My też chcielibyśmy w przyszłym roku, prawdopodobnie w czerwcu, pojechać w rejon Zadar -Split, bo w tym i zeszłym sezonie byliśmy na Istrii na naszym ulubionym kempingu Vestar koło Rovinja. No i w zasadzie całą Istrię znamy jak własną kieszeń, więc najwyższa pora ruszyć gdzieś dalej...

A dla tych, którzy jeszcze na Istrii nie byli kilka fotek z tegorocznego wyjazdu:

http://noemis.fotosik.pl/albumy/289196.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To witamy w klubie. My też chcielibyśmy w przyszłym roku, prawdopodobnie w czerwcu, pojechać w rejon Zadar -Split, ruszyć gdzieś dalej...

 

Fajne fotki :) .Co do terminu ,też planuje na przyszły rok wcześniej pojechać-bo nawet początek września to juz chyba za późno :) ( a na pewno za późno ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek września jest jak najbardziej O.K. Bylismy w Chorwacji trzy razy, za każdym razem początkiem września i:

- pogoda jest taka, jak u nas w środku lata (słonecznego! :) ) - w tym roku był co prawda wyjątek - mieliśmy cztery dni zimne (ok. 15-16°C), wtedy w Alpach spadł śnieg, więc można to uznać za efekt anormalnej pogody na całym kontynencie

- temperatura morza jest fajna - na Istrii zwykle oscyluje w granicach 23-24°C

- nie ma już wakacyjnych tłumów, można sobie do woli przebierać w parcelach na kempingach

- ceny są dużo niższe niż w sezonie - za noc na naprawdę super wyposażonym kempingu płaciliśmy za trzy osoby, przyczepę, prąd ok. 16€.

W przyszłym roku jedziemy w czerwcu tylko dlatego, że we wrześniu nie będziemy mogli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek września jest jak najbardziej O.K. ...

 

hehehe :) ,ja po tegorocznym wrześniu ,już nie chcę we wrześniu :) ,

co do cen w lecie nie są az takie wysokie,Mam przed sobą cenniki i te 10-20% wiecej w szczycie

nie ma aż takiego znaczenie,bo urlop w Chorwacji tani przecież nie jest. :) .Jesli razem wychodzi mi prawie 4 tys km, to szukanie oszczędności w cenach kampingów jest chyba raczej

niezbyt celowe.Co innego z miejscami na kampingu-faktycznie było pustawo i łatwo można było znaleźć pasujace miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to zależy gdzie - w sezonie za to samo miejsce zapłacilibyśmy 37€, więc przy 16€ we wrześniu i dwóch tygodniach pobytu dałoby prawie 300€ różnicy - a to dużo (cennik: http://www.maistra.com/en/Home.aspx?PageID=111) . Generalnie północ Chorwacji jest w sezonie droga, dotyczy to też artykułów spożywczych, jedzenia w restauracjach. Z początkiem września ceny gwałtownie spadają i robi się "normalnie".

Masz rację co do kosztów przejazdu - czy w sezonie, czy poza nim są takie same - czyli wysokie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to zależy gdzie - w sezonie za to samo miejsce zapłacilibyśmy 37€, więc przy 16€ we wrześniu i dwóch tygodniach pobytu dałoby prawie 300€ różnicy - a to dużo ...........................

Masz rację co do kosztów przejazdu - czy w sezonie, czy poza nim są takie same - czyli wysokie :) .

 

Miło widzieć odmienne ,ale sympatyczne zdanie zamiast walki na noże o każdą kunę :) .

oczywiście relacje (nie tylko w przypadku urlopu na Chorwacji) pomiędzy wydatkami na przejazd,wyzywienie,zwiedzania czy nawet prezenty i pamiątki sa płynne i zależne od wielu zmiennych.Sprawdziłem cennik campingu solaris w Sibenik.Różnica pomiedzy najtanszym a najdroższym wariantem(auto+prz+3 osoby) to ok 50 -60 PLN.czyli przy 12 dniach-to pomiedzy 600-700 zł.

Więc w skali całości urlopu to max 10% więcej.I ty nastepuje decyzja:warto czy nie warto :) .Osobiście uważam ,że warto te 10 % odzałować i tak zrobie w przyszłym sezonie :)

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejuuu! Strasznie dużo wydajesz na ten chorwacki urlop :) ! My jesteśmy zdecydowanie bardziej oszczędni, może to wynik tego, że większość jedzenia bierzemy z domu, bo nasza córka jest alergikiem i żywienie w restauracjach w jej przypadku odpada. Inna sprawa, że kempingi na Istrii są stosunkowo drogie, więc posezonowe obniżki to nie 10-20% jak na Solarisie, tylko 50-60%.

Co prawda ktoś kiedyś wspominał, że Krakowianie to centusie, ale między bajki to włożyć... :)

Wrzesień jest dobry, jeśli ktoś nie lubi dwóch rzeczy - tlumów i upałów.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i wszystkich CroManjaków temat super ,wiele lat jeżdzimy z żoną w te rejony z namiotem teraz planowany z przyczepką tj 2008r. i w związku z tym pytanko do praktyków którzy pokonywali trasę z ogonkiem,Golfik 1,9TD[75 kucy] przebieg ok 500 tyś ogonek 1000DMC wyładowany na maxa czy nie cienko na miejscowe górki, po kraju spisuje się bardzo dobrze, ale wiadomo inne dystanse i mniejsze górki.

Z góry dzięki za porady.

 

 

Pozdrawiam be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

be-ja, jestes megaodwazny jak dla mnie jesli jezdzisz osobowka z polmilionowym przebiegiem za granice, mi szkoda byloby urlopu ryzykowac

ale pewnie sie nie znam, bo germanski samochod mialem tylko jeden w zyciu :-) - T2 z wlasna zabudowa i jezdzilem nia daleko ale to na studiach bylo - mialem czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły Panie Bosmanie dzięki za uznanie, nie przeczę ,lecz ciapkiem zjezdziłem cała Europę bez awarii, silnik mimo dużego przebiegu oraz podzespoły są w dobrym stanie [dbam o auto bo mnie utrzymuje Taxi ]. Jeżdziłęm po górach przez duże G[Klagenfurt,Villah ,Passo Sella ]lecz bez ogonka i z tąd moje obawy i pytanko.Jeszcze raz :) dzięki

be-ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................ pytanko do praktyków którzy pokonywali trasę z ogonkiem,Golfik 1,9TD[75 kucy] przebieg ok 500 tyś ogonek 1000DMC wyładowany na maxa czy nie cienko na miejscowe górki,..................

 

Na podstawie całkiem niedawno zakończonego urlopu:

1/przyczepa DMC 1000-zapewne realny ciężar w granicacj 800 kg

2/jesli auto zaladowane na max to moim zdaniem 75 KM nominalnych nie wystarczy

do utrzymania rozsądnych prędkości przelotowych(oczywiście mówię o autostradach i szybkich drogach)

3/Przy jeździe drogami innycmi gdzie predkość ogranicza konfiguracja i w uzyciu 2i3 bieg-da radę

4na pewno dojedzie i przyjedzie ,ale co to bedzie za jazda? :)

 

Powyższe na podstawie badań własych :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Frames chodzi o górki na trasie jadę w przedziale 80-90[mom .obrotowy] i mam jeszcze zapas szybciej zabraniają przepisy [70 z ogonkiem].Dodałeś mi otuchy przyczepki mamy identyczne ,może kiedyś razem wypad.Dzięki :)

 

 

Czekam na dalsze sugestje i pozdrawiam be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.