Skocz do zawartości

Budowa kampera na ducato


adiwwl

Rekomendowane odpowiedzi

Pasy zintegrowane ma też cadilac sts i wyglądaj ja by były mniejsze od moich ale cena trochę zaporowa.

Jeżeli planujesz zakup auta pod przebudowę to proponuje trochę dłuższe auto dla mnie idealne wydaje się być nowsze ducato w max długości w moim brakuje ok 40cm długości żeby było idealnie.

Edytowane przez adiwwl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie o takim aucie myślę. Mam wszystko rozrysowane i mi się (na papierze) mieści. Ale póki nie zbiorę kasy to będę tylko "wielkim teoretykiem". Póki co kibicuję Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chwilowo wiele się nie dzieje w budowie święta i brak czasu jestem na etapie ocieplania były ambitne plany ocieplania pianą ale ostatecznie ocieplam wełną kominkową i pianką pe.

fotele tył okazują się za obszerne mało miejsca da się to jakoś upchnąć ale na razie próbuję sprzedać fotele jak znajdę kupca to wymienię fotele na te z 807 jak nie to będę upychać jakoś.    

Udało mi się zakupić elektroblok nie wiem czy uda mi się to podłączyć bez pomocy w kilku kwestiach wątpię ale będę próbować.  

post-14750-0-31741000-1389202083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem udało się kupić nie w sensie że ciężko dostać chodziło mi o to ze udało się wygospodarować dodatkowe pln bez wpływu na pozostałą budowę.

Myślę że ciężko by było to dostać w lepszej cenie niż w duni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę zaniedbałem wątek ale nic w sumie takiego się nie działo dopiero od kilku tygodni podgoniłem trochę z zabudową zrobione mam już mebelki spanie wc i kuchenkę udało mi się wcisnąć prysznic niestety kosztem wygodnych foteli drugiego rzędu fotele próbuję sprzedać a w ich miejsce zamontowałem dużo mniejsze co dało możliwość zamontowanie lodówki za fotelem pasażera jest dość ciasno ale można się w miarę swobodnie przemieszczać po pojeździe.

Teraz jestem na etapie instalacji elektrycznej może uzyskam od was jakąś pomoc bo przyznam ze o inst. elektrycznych nie wiem za dużo.  Na razie udało mi się podłączyć 230v podłączyłem jak na rys wszystko działa jak powinno ale okazało się że ładowarka którą posiadam z przyczepy nie działa po podłączeniu nie pojawia się 12v bezpiecznik jest cały nie wiem tylko czy czegoś źle nie podłączyłem bo po dotknięciu obudowy ładowarki próbówką pojawia się jakby niewielki napięcie choć nie bardzo jest tam co źle podłączyć w każdym bądź razie musze zakupić nową może ktoś może polecić jakąś ładowarkę w rozsądnej cenie myślę na tą http://allegro.pl/ladowarka-cb-516-16-a-230-12-v-cbe-duni-i4428037199.html ale jest dość droga wolałbym cos tańszego .

Nie wiem także czy podłączać gdzieś dodatkowe uziemienie (jak na foto ) w przyczepie było uziemienie dodatkowo podłączone do ramy ale w busie chyba nie ma takiej potrzeby ???  

 

Dodatkowo wklejam kilka fotek jak to teraz mniej więcej wygląda 

post-14750-0-05424900-1405964947_thumb.jpg

post-14750-0-18583900-1405964969_thumb.jpg

post-14750-0-95693300-1405964973_thumb.jpg

post-14750-0-95667800-1405964977_thumb.jpg

post-14750-0-86045500-1405964982_thumb.jpg

post-14750-0-78485100-1405964985_thumb.jpg

post-14750-0-16577800-1405964989_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę że nikt nie używa ładowarek ani nie podłączał elektro bloku na całe szczęście muszę się pochwalić udało mi się podłączyć cbe pc 100 bez pomocy i wszystko działa elekroblok reaguje przełącza akumulatory napięcie itp.

Co do ładowarki przewód od zasilania do ładowarki zamontowałem stary z przyczepy i okazało ze miał przebicie musiał się uszkodzić przy demontażu po wymianie ładowarka zaczęła działać a napięcie na obudowie zniknęło dokupiłem akumulator głębokiego rozładowania 120 Ah. 
zakupiłem jakiś taki marketowy wskaźnik do sprawdzania aku i jak by nie patrzeć akumulatory nie są ładowane ale może to nie jest usterka tylko tak ma być obydwa akumulatory są w 100% naładowane więc elektroblok nie ładuje to by było logiczne może podpowiecie mi jak być powinno z tym ładowanie czy elektroblok ładuje akumulatory do powiedzmy pełna i wyłącza ładowanie czy elektroblok ładuje obydwa akumulatory po podpięciu do sieci czy tylko aku zabudowy w podłączeniu nie widzę żadnych błędów tego nie da się inaczej podłączyć plusy akumulatorów do elektrobloku masa na karoserię plus zapłonie plus z ładowarki masa tez na karoserie nie jasno jest opisane właśnie podłączenie masy ale innej opcji nie znalazłem  .

 

Co do zabudowy auta to udało mi się podłączyć instalacje gazową i piec do ogrzewania z+ rozprowadzenie wszystko przetestowane ogrzewanie grzeje aż miło rure do zasysania powietrza zamontowałem jednak stalową z kominka busika poleciał pierwszy dymek z ogrzewania czyli stał się oficjalnie kamperem!!  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i niestety trochę się przechwaliłem z ta elektryka rozładowałem aku i jednak nie działa jak powinno tzn nie ładuje akumulatorów po podpięciu zasilania nadal pobiera zasilanie z akumulatora rozładowując go myślę że błędem w podłączeniu jest to że moja ładowarka była jakby zasilaczem przyczepy ale na wyjściu ma +- 13v przeanalizowałem podłączenia innej ładowarki cbe cb516 jakby dedykowanej do tego elektrobloku i ona się różni tzn ma dodatkowe podłączenie sygnał 12v moja tego niema ma tylko plus i masę i teraz już zgłupiałem czy powinienem podłączyć tą ładowarkę która posiadam bezpośrednio do akumulatora ? w takim podłączeniu skąd mam wziąć sygnał 12v ładowarki żeby eletroblok wiedział ze jest podpięte zasilanie pierwszy raz całkiem już zgłupiałem może jest ktoś chętny przeanalizować rys i spróbować podpowiedzieć mi co źle podłączam ??

post-14750-0-11449800-1409772599_thumb.jpg

post-14750-0-48569800-1409772603_thumb.jpg

post-14750-0-54642200-1409772608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiąłem przewód zasilania z ładowarki bezpośrednio do plusa akumulatora  i ładowanie jest ale elektroblok już nie wyświetla  podpięcia zasilania pewnie tylko ładowarka cbe ma taka możliwość tam jest trzeci przewód sygnałowy w innych ładowarkach się z tym nie spotkałem.

Walczę z wykończeniem łazienki  przy okazji okazało się że coś cieknie z okna dachowego po zdjęciu dolnej osłony mocowania okazało się że klej sikaflex 221 przestał trzymać i okno tak sobie leży dziwne bo ten klej teoretycznie dobrze trzyma a przy tym oknie jakby wcale się do niego nie przykleił kupiłem klej do karoserii samochodowych boll do łączenia blach plastiku itp. trzyma idealnie i jest o połowę tańszy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... A jak kiedyś przyjdzie Ci wymienić okno / poprawić uszczelnienie / naprawić cokolwiek - jak ten klej usuniesz? Jak oderwiesz okno? Dlatego właśnie wszyscy sugerują takie uszczelniacze, bo klej jest ciężko potem oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety trochę się przechwaliłem z ta elektryka rozładowałem aku i jednak nie działa jak powinno tzn nie ładuje akumulatorów po podpięciu zasilania nadal pobiera zasilanie z akumulatora rozładowując go myślę że błędem w podłączeniu jest to że moja ładowarka była jakby zasilaczem przyczepy ale na wyjściu ma +- 13v przeanalizowałem podłączenia innej ładowarki cbe cb516 jakby dedykowanej do tego elektrobloku i ona się różni tzn ma dodatkowe podłączenie sygnał 12v moja tego niema ma tylko plus i masę i teraz już zgłupiałem czy powinienem podłączyć tą ładowarkę która posiadam bezpośrednio do akumulatora ? w takim podłączeniu skąd mam wziąć sygnał 12v ładowarki żeby eletroblok wiedział ze jest podpięte zasilanie pierwszy raz całkiem już zgłupiałem może jest ktoś chętny przeanalizować rys i spróbować podpowiedzieć mi co źle podłączam ??

 

Przepiąłem przewód zasilania z ładowarki bezpośrednio do plusa akumulatora  i ładowanie jest ale elektroblok już nie wyświetla  podpięcia zasilania pewnie tylko ładowarka cbe ma taka możliwość tam jest trzeci przewód sygnałowy w innych ładowarkach się z tym nie spotkałem.

Walczę z wykończeniem łazienki  przy okazji okazało się że coś cieknie z okna dachowego po zdjęciu dolnej osłony mocowania okazało się że klej sikaflex 221 przestał trzymać i okno tak sobie leży dziwne bo ten klej teoretycznie dobrze trzyma a przy tym oknie jakby wcale się do niego nie przykleił kupiłem klej do karoserii samochodowych boll do łączenia blach plastiku itp. trzyma idealnie i jest o połowę tańszy  

 

Według instrukcji Przy ładowarce dedykowanej do Twojego energobloku podpięcie zasilania 230 V załącza ładowarkę i ładowarka zaczyna ładować akumulator 2 i podładowuje akumulator 1 ale prądem nie większym niż 2 A.

Ze schematów wygląda mi, że po podpięciu zwykłej ładowarki tak jak to zrobiłeś bezpośrednio do akumulatora 2 (co jest prawidłowym wpięciem ładowarki) nie będziesz miał podładowywanego akumulatora 1 - sygnał (jak go nazywają) net sygnał S jest w bloku podłączony i do (że tak to nazwę) modułu sygnalizacji, i do modułu podładowywania akumulatora 1. Bez niego ani jedna, ani druga funkcja nie będzie działać.

Na pierwszym rysunku masz zaznaczone, że net sygnał, to nic innego jak 12 V DC. Więc jest to napięcie 12V DC podawane po podłączeniu zasilania do ładowarki - możesz to prosto zorganizować za pomocą jednego przekaźnika 230V. plus z akumulatora 2 podłączasz w miejsce S przez NO styk przekaźnika, a sterujesz ten przekaźnik napięciem 230 VAC, które podawane jest na cewkę przekaźnika jak ładowarka zaczyna być zasilana - inaczej w to samo miejsce masz wpiętą ładowarkę i zasilanie cewki przekaźnika - wypięcie ładowarki powinno wypiąć również zasilanie przekaźnika. Nie stety przy takim obejściu w wypadku awarii ładowarki, nie zostaniesz o tym poinformowany - no po za tym, że rozładujesz akumulator i wszystko się wyłączy. ;-)

Co do ładowarki, to musi ona działać po podłączeniu do 230V w trybie buforowym, czyli musi być na tyle duża, żeby być w stanie ładować akumulator i jednocześnie zasilać wszystkie odbiory 12V. W moim kamerze mam zasilacz LG 616 DS/IU - z prądem ładowania 16 A a mam akumulator 80 Ah. Myślę, że ty powinieneś mieć też o podobnej wydajności prądowej. Raczej nie używałbym do celów ładowania jakiegoś zasilacza przyczepowego.

Ładowarkę powinieneś mieć co najmniej o takiej wydajności prądowej co moja, lub większej.

Dodam tylko dla jasności, że moja ładowarka do twojego układu się nie nadaje - masz inny energoblok - podałem typ tylko po to, żeby pokazać jakiej jest wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym przekaźnikiem to mi dałeś do myślenia ale żaden zemnie elektronik i wydaje mi się ze sobie z tym nie poradzę chyba ze mi podpowiesz jak dla laika jak to zrobić czyli co zakupić jak i gdzie to podłączyć to wtedy spróbuje to ogarnąć  ?

 

Ta ładowarka którą posiadam ma 12a na obudowie jest napisane battery charger więc to jest raczej ładowarka pytałem dodatkowo sprzedawcę elektrobloku czy się nada stwierdził ze tak gorzej ze ma te 12a jak będę wiedzieć jeżeli będzie za słaba  ?

 

Podłączyłem ładowarkę pod plus aku zabudowy i faktycznie ładowanie jest i tak jak piszesz ładuje tylko aku zabudowy i niema sygnalizacji podpięcia zasilania na panelu elektrobloku

 

 

 

Co do tego kleju może złe się wyraziłem jest to masa klejąco uszczelniająca właśnie do takich zastosowań jak wklejanie okien  to takie cos http://www.boll.pl/masy-uszczelniajace-6/boll-poliuretanowa-masa-klejaco-uszczelniajaca-88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.