Skocz do zawartości

Budowa kampera na ducato


adiwwl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako że montaż okien już zakończony (zdjęcia wkrótce  ) pora na następny etap i pojawił się problem miałem zamiar zamontować zbiornik na wodę brudną pod autem ale nie mogę dobrać żadnego zbiornika.

Dobranie baku z innego auta graniczy z cudem za mało miejsca pod spodem i jeszcze jakaś linka przechodzi przez środek chyba od ręcznego nic nie pasuje.

Jest na alledrogo jakiś zbiornik do ducato ale do nowszego modelu poza tym nawet jak by pasował jest bardzo drogi (za drogi).

Wpadł pomysł zamontowania zbiornika w środku takiego samego jak mam na czystą wodę ale tu pojawia kolejny problem woda z prysznica nie będzie spływać .

Jak wy to macie rozwiązane w ducato może jakieś sugestie  ?  

Edytowane przez adiwwl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na CT, tam ktos ten problem rozwiązał łącząc dwa płaskie kanistry plastikowe, oczywiście pod podłogą.

U mnie jest to specjalny zbiornik dostosowany do kształtu podwozia, umieszczony w okolicach tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że montaż okien już zakończony (zdjęcia wkrótce  ) pora na następny etap i pojawił się problem miałem zamiar zamontować zbiornik na wodę brudną pod autem ale nie mogę dobrać żadnego zbiornika.

 

Ja montowałem pod podłogą tego typu beczki http://allegro.pl/kanister-kanistry-beczka-60l-na-rope-i3706856928.html

Też były za duże (40cm). Wyciąłem ze środka pas 10cm i zespawałem ;) Roboty przy tym trochę jest, ładnie to nie wygląda, ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teoretycznie można oś pokombinować baniakami podoba mi się ten z linka n ebay ale koszt z wysyłko też pewnie z 400zł .

Postaram się poszukać jakiś firm produkujących takie zbiorniki może będzie możliwość wykonania czegoś takiego.

A może ten z nowszego ducato też będzie pasował w poniedziałek dokładnie pomierzę i zobaczę czy podejdzie ale ta cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak ja, ten problem chcę rozwiązać. U siebie będę chciał zrobić zbiornik z blachy alu gr. 4mm. Będzie wysoki na 10 cm, a szerokość wyjdzie w praniu. Będzie stał na podłodze w środku auta. Na nim zabuduję kabinę prysznicową, kibel i szafkę z umywalką. Taki zabieg pozwoli na zebranie sporej pojemności zbiornika, jak również odpadnie problem z zamarzaniem wody w zimie. Będzie on wymagał przegród w środku, tak aby był wytrzymały i się nie załamywał. Jedyny dylemat mam jak zrobić syfon do brodzika, ale pewnie jak nad tym posiedzę to coś wymyślę. Jak się zdecydujesz sam robić zbiornik, to w Ursusie jest gość co bardzo ładnie i w przystępnych cenach gnie blachy. Zostanie Ci tylko kogoś znaleźć, co to porządnie pospawa. Taki możesz też dać pod auto. Jak będziesz zainteresowany tym gięciem blach, to podam dokładne namiary na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piotr1 za wsparcie mam nadzieje że będzie co oglądać dalej prace powoli postępują.

 

Co do zbiornika jeżeli planował bym użytkowanie auta w zimę to niebyło by innego wyjścia jak zbiornik w środku ale ja jestem z tych ciepłolubnych i kamper w zimę będzie odpoczywał.

 

Mi nie udało się dobrać zbiornika i postawiłem jednak na stal będzie spawany na wymiar jak skończę to pokaże efekty .

 

Kilka fotek z obecnego etapu prac

 

 

 

post-14750-0-25036600-1384971560_thumb.jpg

post-14750-0-82291100-1384971628_thumb.jpg

post-14750-0-55421600-1384971655_thumb.jpg

post-14750-0-43683800-1384971689_thumb.jpg

post-14750-0-22782800-1384971704_thumb.jpg

post-14750-0-90886200-1384971731_thumb.jpg

post-14750-0-26895100-1384971754_thumb.jpg

post-14750-0-38043500-1384971785_thumb.jpg

post-14750-0-53792200-1384971814_thumb.jpg

post-14750-0-89867100-1384971826_thumb.jpg

post-14750-0-33434300-1384971842_thumb.jpg

post-14750-0-10505900-1384971862_thumb.jpg

post-14750-0-63964800-1384971879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracaj zdjęcia przed wstawieniem :]  Ja czytam na lapku i dałem radę,ale korzystający z PC nie będą mogli sobie łatwo obracać monitora :ee:

Widzę że robisz auto na zewnątrz. Tu mam ważną uwagę! Patrz na temperaturę chemii co używasz. Uszczelniacze itp., nie mogą być stosowane w niskich temperaturach. To jest bardzo ważne i raczej przestrzegaj tego.

Powodzenia!

PS. Zimowy karawaning jest fajny. Na 100% będziesz chciał kiedyś jechać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi z tymi zdjęciami nie wychodzi postaram się to poprawić (już niemogę edytować postu muszą zostać tak)

Sprawdzam temperatury zasychania chemii klejów dlatego kończę pracę na zewnątrz auta tylko jeszcze zbiornik i będzie wszystko .

Największy problem temperatur to powracający temat ocieplenia planowałem ocieplać pianą pur ale jest już za zimno jak nie znajdę ciepłego garażu to piana dopiero na wiosnę a tyle czekać niema mowy więc będę szukać jakiejś alternatywy znalazłem coś takiego http://www.rolep.pl/menu-lewe/pianka-pur/pianka-pur.html    

Edytowane przez adiwwl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zła alternatywa. Jest to pianka otwartokomórkowa i może chłonąć wilgoć. W domach stosowane są jakieś folie paro przepuszczalne i nimi jest wydalana para. U Ciebie będzie sama blacha. Więc czy to będzie działało? Ja nie jestem technikiem budowlańcem i być może się mylę? Tu musisz poszukać porady u znawcy. Ja co najwyżej mogę doradzić w mech. i elektronice Twojego auta :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi proponuję ci prasowaną wełnę mineralną. Po pierwsze super tłumi, a auto to puszka, każdy rezonans będzie przenosić. Łatwo to dociąć i ułożyć. Od środka dałbym folię, żeby nie kichać i ok. Cenowo również dobrze wychodzi i oczywiści ciepłe jest to ustrojstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku fakt była pianka otwarto komórkowa ale mają tez zamknięto komórkową i o to mi chodzi ale dalej szukam co do tej wełny prasowanej to pomysł fajny ale ona też chyba wodę chłonie jeszczo doczytam o tym. Szukam dalej maja mi jakieś próbki przysłać zobaczymy co tam będzie .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego http://allegro.pl/pianka-kauczukowa-izolacyjna-kauczuk-32mm-warszawa-i3716649466.html nie wiem czy to się nadaje nie znam się na tych Współczynnik przewodnictwa cieplnego i pary wodnej ?

planuje wybrać cos z tego sklepu bo mam blisko i nie musze czekać na wysyłkę i mogę to poogląda podjadę tam i podpytam co jeszcze polecają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.