Skocz do zawartości

Budowa kampera na ducato


adiwwl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie czekaj na zabudowę, rób teraz. Potem jak zabudujesz, to nikt o zdrowych zmysłach Ci np. nie wymieni progu. Tak samo nie zabezpieczysz antykorozyjnie. jeśli już ruda poszła na progi, to ja bym je wymienił. Rdza idzie od środka, "na zewnątrz masz cynkowane" niczym tego procesu już nie zatrzymasz :sciana:  Zabezpieczenie przeciw rudej, robi się również od środka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły fotele trochę brudne ale spełniają wymagania są obszerne wygodne regulowane w kilku płaszczyznach mają podłokietnik no i oczywiście są obracane .

 

 

Posłuchałem waszych rad i auto jutro jedzie do lakiernika na wymianę progów i zabezpieczenie antykorozyjne jak dobrze wyjdzie cenowo to jeszcze w kolor będzie polakierowany zderzak lusterka i coś tam jeszcze wymyślę.

 

Auto napewno trochę postoi u lakiernika ja w miedzyczasie mam pytanie jak to jest z zamocowaniem rolety zewnętrznej czy muszę ją zamocować jako pierwszą czy mogę sobie to zostawić na koniec?  

post-14750-0-57467100-1380305621_thumb.jpg

Edytowane przez adiwwl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie montował rolety :hmm:  Dał bym tylko listwę z wcinką na kedre. Założysz roletę, będzie Ci przeszkadzała powyżej np.140km/h(hałas). Drugi powód to taki, że z daleka już widać że to kamper. 

Do rynienki dokupujesz np. w Juli daszek i masz git :ee:  Co do mocowania, to możesz teraz. Ale zrób to tak, aby można było ją(roletę) zdemontować nawet z zabudową.

Tyle ode mnie, zobaczymy co inni napiszą.

PS. Dobre posunięcie z tymi progami :bravo:  Tylko dopilnuj dokładnego zabezpieczenia antykorozyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie posiadam jeszcze rolety dlatego pytam o mocowanie bo nie wiem ja to się ,,zaczepia,,.

Ten daszek to może chodzi o cos takiego http://allegro.pl/markiza-cortima-do-przyczepy-busa-samochodu-kamper-i3569494847.html

jest tańszy od markizy typowo do kampera ale więcej zabawy z rozkładaniem sam nie wiem co wybrać chyba wstrzymam się z zakupem na koniec zobaczę jaki zostanie budżet.

 

 

Auto już w odmładzającym spa na razie zostanie wykonane zabezpieczenie antykorozyjne wymiana progów i zderzak w kolor myślę dalej co jeszcze pomalować.

 

Teraz jak auto odpoczywa muszę pomyśleć o zakupach na kolejne etapy i mam znowu kilka pytań :

1 Jak już wiem co i jak z montażem okien to podpowiedzcie jeszcze jak zamontować okna dachowe z przyczepki rozumiem że trzeba je wkleić ale dach nie jest równy ma takie przetłoczenia jak tam wklejać dać po prostu więcej kleju czy jakoś to prostować ?

 

2 Jak nazywa się to urządzenie do ciecia blach pod okna które widziałem na filmikach np. http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?p=349788&highlight=#349788

Nie mogę tego odszukać na allegro

 

3 Planuję zakup materiału do ocieplania co wybrać czytałem na ten temat sporo i każdy ma inny patent piana do profili zamkniętych to już wiem jaką wybrać polećcie mi cos do ocieplenia ścian i podłogi myślałem  na tym http://www.muzimer.pl/p6,mata-termoizolacyjna-alu-pianka-alu-zastepuje-7-cm-welny-lub-10-cm-styropianu-1-2m-x-25mb-30m2.html trochę drogo ale może tyle ma kosztować jak jest dobra ?

 

4 Kolejne pytanie po lekturze forum i ct czy elektrykę przełożyć całkowicie z przyczepy i zostawić to co tam jest podpiąć zasilanie zamiast przez gniazdo haka bezpośrednio pod instalację auta i nie kombinować.

Czy jednak jak już budować w miarę porządnie to zakupić elektroblok np. taki http://allegro.pl/elektroblok-cbe-system-pc-100-okazja-i3583611703.html ?

Obawiam się ze nie poradzę sobie z podłączeniem elektrobloku a z przyczepy jak przełożę to podłączę jak tam jest i po sprawię .

Na elektronice samochodowej się w miarę nam na stolarstwie też ale elektryka kamperowa i przyczep jest mi całkiem obca.

Jak już w temacie elektryki kiedy przeciągać kable przed ociepleniem i wszystko ładnie pochować czy jednak zostawić przewody w miarę na wierzchu ?

 

 

Mam dużą ilość pytań ponieważ planuję się w czasie bez auta przygotować teoretycznie i zrobić część zakupów po powrocie auta planowo prace mają ruszyć pełną parą       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka poliuretanowa jest doskonałym izolatorem termicznym. Współczynnik przewodzenia lambda wynosi od 0,019 do 0,024 W/mK. Stosując piankę zamiast styropianu czy wełny mineralnej można znacznie zmniejszyć grubość warstwy izolacyjnej, uzyskując tę samą wartość współczynnika przenikania U.

Przykład: dla uzyskania wsp. U=0,3 W/m2K, należy przyjąć (przyjęto uproszczone obliczenie bez oporu cieplnego pozostałych warstw):

- ściana z cegły -56 cm
- styropian, wełna mineralna - ponad 13 cm;
- pianka poliuretanowa - 7 cm.

Ciężar pianki poliuretanowej to 45 kg/m3. W związku z powyższym, istotnym czynnikiem jest także znaczne zmniejszenie ciężaru izolacji (np. dachu), co spowoduje dobranie mniejszych przekrojów . Poza właśnościami termoizolacyjnymi pianka poliuretanowa sztywna PUR posiada także właściwości hydroizolacyjne.

 

 

firma Hymer stosuje tą pianke do swoich przyczep ja naprawiajac moja hymerkę też tego użyłem. Występuje to w płytach o grubości 3cm . 

Edytowane przez PRZYCZAJKI (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o roletę, to ja osobiście bym montował taką na stałe a nie bawił się w kedry i daszki. Stajesz gdzieś, wsadzasz korbę i za pół minuty masz daszek i nie musisz się pierniczyć z rurkami, odciągami itp. Zaczyna wiać albo przybijasz go pasem sztormowym, albo pokręcisz korbą i masz święty spokój i nie myślisz przez pół nocy czy odciągi wytrzymają czy nie.

I nie rozumiem o co chodzi z tym że widać z daleka że to kamper - i co z tego, przecież jakieś gniazda zewnętrzne typy prąd, czy woda też są, no i okna też będą montowane,

Jeżeli chodzi o montaż to niestety się nie wypowiem bo w tej kwestii nie mam pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o roletę, to ja osobiście bym montował taką na stałe a nie bawił się w kedry i daszki. Stajesz gdzieś, wsadzasz korbę i za pół minuty masz daszek i nie musisz się pierniczyć z rurkami, odciągami itp. Zaczyna wiać albo przybijasz go pasem sztormowym, albo pokręcisz korbą i masz święty spokój i nie myślisz przez pół nocy czy odciągi wytrzymają czy nie.

I nie rozumiem o co chodzi z tym że widać z daleka że to kamper - i co z tego, przecież jakieś gniazda zewnętrzne typy prąd, czy woda też są, no i okna też będą montowane,

Jeżeli chodzi o montaż to niestety się nie wypowiem bo w tej kwestii nie mam pojęcia :)

 

Rozstawienie takiej rolety w kedre, wcale nie jest trudne. Zajmuje najwyżej siedem minut, na wiatr też nie jest bardziej podatna niż roleta. Dla niektórych osób, może być istotna również różnica w cenie.

Kampera na blaszaku można tak zabudować, że prawie się nie pozna że to domek na kółkach. Dzięki takim zabiegom, możemy sobie spokojnie nocować tam, gdzie zwykły kamper nie stanie. Wtedy dopiero zyskujemy wolność w turystyce :thank:  Ale co ja tam będę pisał, sam mam przyczepę :ok:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cięcia blach pod okna - to zdecydowanie polecam zwykłą wyrzynarkę z brzeszczotem do metalu. 

Idzie jak w masło. Wiem co mówię. 

 

Pozdr

Wyrzynarka plus brzeszczot z drobnymi zębami. To działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzynarka jest super. Ja jak ciąłem, to przyklejałem w miejscu cięcia folie, taką jak się wycina z niej litery. Zabezpieczało to lakier przed podrapaniem i lekko zapobiegało przegrzaniu blachy. Moja uwaga jeszcze jest taka, że jak byś używał szlifierki kontowej, to nigdy nie kieruj iskier w stronę auta. Można sobie bardzo łatwo załatwić lakier, jak również szyby. Nawet ze sporej odległości. :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.