Skocz do zawartości

Wybór samochodu na holownik


Pawel67

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kolego co do pytania to powiem ci tak ze jezeli pociagniesz Vw PRZYCZEPKE lekka do DMC 750 kg to mozesz na kategori B ja ciagnac ale jak juz podepniesz DMC 1200 to juz musisz miec C+E I NIE MA INACZEJ do tego jeszcze viatol bo calosc juz masz DMC 3918 kg , a po wyzej 3,5 tony musisz miec C kategorie

'zielony1974, nie strasz żadną kategorią "C" B+E w zupełności wystarczy. C musisz mieć wtedy, gdy sam holownik przekracza 3.5T; Gdy holownik lżejszy, a cały zestaw powyżej wtedy B+E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'zielony1974, nie strasz żadną kategorią "C" B+E w zupełności wystarczy. C musisz mieć wtedy, gdy sam holownik przekracza 3.5T; Gdy holownik lżejszy, a cały zestaw powyżej wtedy B+E

 

szadok ja zle sie wyrazilem chodzilo mi o E + B ZLE mi sie kliklo zwracam honor ale po to sa koledzy na forum by reagowali na bledy jeszcze raz sorki zeby kolega nie pomyslal ze ma doczynienia z debilem co w bledy wprowadza ja osobiscie mam wszystkie kategorie wiec mnie to nie grozi tylko viatoll mnie wku...........a :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka TOM przebiegiem sie teraz nie przejmuj ile ma jak bedzie ci sie zblizac inspekcja to popros by ci kompa podpieli i wyjdzie ci jaki ma przebieg ja u siebie robie sam wszystko inspekcje kasowanie oleju itd ale jak nie masz pojecia to sam tego nie röb bo ci zrobi sie choinka na zegarach bedzie ci pokazywalo ze masz ABS lub PODUSZKI NIE AKTYWNE albo jeszcze co innego

 

Na razie inspekcja jest skasowana bo olej jest wymieniony, przy następnej wymianie wszystko się okaże.

A kompa do aut ma szwagier przy okazji wspólnego spotkania :piwo: będziemy podłączać i sprawdzać.

 

nie we wszystkich :ee: u mnie niedługo będzie 1000000km (słownie milion) :jump: oczywiście udokumentowane :skromny:

 

:ok::ok::ok: jak wystawisz to auto do sprzedaży z takim przebiegiem to będzie chyba jedyne takie ogłoszenie

w Polsce. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:ok::ok::ok: jak wystawisz to auto do sprzedaży z takim przebiegiem to będzie chyba jedyne takie ogłoszenie

w Polsce. :-]

 

zrobi jeszcze z 200kkm i się wyrówna z tym co w ogłoszeniach :-]

 

a poza tym to gratulacje i bezawaryjnej jazdy ... szkoda że nie 4x4, teraz zobaczysz co znaczy wyjazd z mokrej łąki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No my prawdopodobnie staliśmy się posiadaczami Pajero 2,8 TD interkuuuuler 125 KM Wersja Long- prawdopodobnie, bo autko zaklepane ale dopiero jutro w nocy po nie jedziemy...na drugi koniec Polski...pociągiem ( myślałem żeby cepkę zapiąć ale chyba mają inny hak w Iner City ;) ) Ford poszedł w dobre ręce, służył nam wiernie i bezawaryjnie- zobaczymy jak Japończyk sobie będzie radził:tuptup:

 

Czas rozpocząć przygotowania do kursu na E. kat żeby mnie inspektory mogły :pupa:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie ramę w okolicach tylnego mostu! Najlepiej młotkiem....W razie jakbyś potrzebował rady w jaki sposób sprawdzić napędy itp, to telefon masz w moim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie ramę w okolicach tylnego mostu! Najlepiej młotkiem....W razie jakbyś potrzebował rady w jaki sposób sprawdzić napędy itp, to telefon masz w moim profilu.

 

Dzięki za cenne wskazówki i za pomoc, ale autkiem już latałem w sobotę i sprawdziłem je szczegółowo, a jutro wraz małżonką, lecimy PKP do WAWY i odbieramy autko...i pierwsza Nasza podróż- 500 km w miejsce gdzie trzymamy- zimujemy cepkę....i aż się pokuszę żeby ją podpiąć do nowego holownika i zobaczyć jak się jedzie na lokalnej wiejskiej drodze ;)

 

A później przygotowania do kursu i zdać prawko, zakup via boxa....i zaczniemy nowy sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nasz nowy holownik już u Nas- wczoraj sprawdzony...dość mocno w terenie i na żwirowni- spisał się świetnie ;)

http://forum.karawan...td-intercooler/

 

Spoko mówisz...to dobrze. Ciekawe jak z budą będzie się sprawował dieselek. Jak już będziesz po pierwszym kursie, to daj znać..Ja powoli oswajam się z myślą, że na wiosnę, ewentualnie przyszłą jesień też kupię z powrotem Pajero...Tylko jeszcze nie wiem który model, aczkolwiek na pewno w benzynie

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.