Skocz do zawartości

Sens zakupu przyczepy kempingowej


Dobi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie jestes zdecydowany na przyczepe to pożycz od jakiegos znajomego na weekend. Zabierz rodzinę i zobaczycie czy wam się spodoba.

My dużo jeździlismy pod namiot, jeszcze jak nei mieliśmy dzieci to wsiadaliśmy w naszego ponad 20 letniego UAZ'a i z namioem wedorowaliśmy po podlasiu, suwalszczyźnie i mazurach oraz warmii.

Gdy urodzilo się nam pierwsze dziecko powstal problem, gdyż mamy ze znajomymi pewna tradycję - w pierwszy sierpniowy weekend jedziemy całą paczką na biwak... ale jak jechać z 3 miesięcznym dzieckiem? Oczywiście namiot odpada więc przyczepa. Pożyczyłem od kolegi kolegi :) I było super.

Miesiąc później kupiliśmy swoją pierwszą przyczepę - malutką polską niewiadówkę. Byliśmy bardzo zadowoleni przez 4 lata. W tym roku urodziła nam sie córeczka, więc 2 dzieci to już za dużo na małą niewiadówkę. Byl plan zakupu kampera. Ale realnie patrząc mieliśmy za mało pieniędzy, więc zrezygnowaliśy z kampera i zakupiliśmy większą 4 osobowa przyczepę.

W tym roku na koniec czerwca planujemy wyjazd do Chorwacji. Czy nam sie uda to nie wiem bo to jednak 1500km. Ale dzieki temu, że mamy swój domek to stwierdziliśmy, że jak nie Chorwacja to Łotwa. I własnie to jest najpiękniejsze - jedziesz gdzie chcesz.

Jak koledzy pisali - niby planujesz a i tak ostatecznie skręcasz w inną drogę - z reguły ciekawszą :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic już chyba nie dodam bo koledzy w swoich wypowiedziach zawarli całą kwintesencję karawaningu ; co do wielkości przyczepy to na dalsze trasy w ciepłe kraje mniejsza sprawdza się lepiej , nad bałtyk obowiazkowo z przedsionkiem . Kup w dobrym stanie to zawsze możesz sprzedać bez straty jak będzie taka potrzeba .

Myślę , że złapiecie bakcyla wolności i niezależności . Jezdziliśmy z 25 lat z namiotem a już ponad 20 z przyczepką ze względu na zdrowie , wygodę i niczym nie ograniczoną wolność .

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu bo , że będzie to nie wątpię .

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Równie dobrze można się zastanawiac nad sensem zakupu wędki.Przecież jak się przeliczy ceny ryb a koszt wypadu wędkarskiego , to też się nie opłaca.Jak dla mnie przyczepa to hobby  a nie tańsze rozwiązanie spędzania wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można się zastanawiac nad sensem zakupu wędki.Przecież jak się przeliczy ceny ryb a koszt wypadu wędkarskiego , to też się nie opłaca.Jak dla mnie przyczepa to hobby  a nie tańsze rozwiązanie spędzania wakacji.

 

znam takich co z wakacji przywożą zapas ryby na cały rok ;)

tak samo jest z przyczepką, można jechać w takiej miejsca że wyjdzie tanio, np w zeszłym roku w Cro płaciłem 15e za 2+2

(pole przy samej wodzie, w cenie prysznic z ciepłą wodą i zaplecze sanitarne - woda, wc itp)

jesteś w stanie znaleźć kwaterę za 60zł w sezonie w Cro ?

 

a w Grecji można wczasować prawie ze free - na dziko :)

i w PL też są takie miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... np w zeszłym roku w Cro płaciłem 15e za 2+2

(pole przy samej wodzie, w cenie prysznic z ciepłą wodą i zaplecze sanitarne - woda, wc itp)

 

@konrad_b

Proszę o namiary: GPS lub pełna nazwa kempingu ... z góry dziekujemy.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też prosimy :blagac: nawet bardzo :blagac:

Przeczytaj posty Konrada pisał o tym w swojej relacji Mario.

 

http://www.campparadisodrage.com/english/prices-in-camp.html

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj posty Konrada pisał o tym w swojej relacji Mario. http://www.campparadisodrage.com/english/prices-in-camp.html

 

a ired to tam nawet płacił 10e ;)

http://forum.karawaning.pl/topic/12644-pytanie-kemping-chorwacja-miejscowość-drage/?p=346230

cały wątek tu

http://forum.karawaning.pl/topic/12644-pytanie-kemping-chorwacja-miejscowo%C5%9B%C4%87-drage/?hl=mario

@konrad_b

Proszę o namiary: GPS lub pełna nazwa kempingu ... z góry dziekujemy.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

żartujesz ?

przecież to Ty mnie pouczałeś że nigdy w Cro nie płaciłeś więcej niż 15e :hmm:

"Od wielu lat w Chorwacji za 2 osoby dorosłe + auto z "ogonem" + prąd + WiFi nigdy nie płaciliśmy więcej niż 15 euro"

 

linki wstawiłem niżej, w dyskusji brałeś udział :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przecież to Ty mnie  /.../ że nigdy w Cro nie płaciłeś więcej niż 15e

"Od wielu lat w Chorwacji za 2 osoby dorosłe + auto z "ogonem" + prąd + WiFi nigdy nie płaciliśmy więcej niż 15 euro"

 

@konrad_b

Zachęcamy, polecamy naszą super zatokę~15euro/doba na pokazanych auto-kampach

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Niżej foto z 3-ch naszych pokazanych na mapie miejsc.

Foto #1 z którego widać pozostałe 2 auto-kampy,

Ostatnie foto my na starej drodze #1 za Plitwickimi Jeziorami, kierunek Slano.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Jestem tutaj nowy, ale od kilku tygodni przyglądam się forum.

 

Ostanio zacząłem myśleć o zakupie przyczepki kempingowej. Zaczęło się od tego, że zapragnąłem zabrać żonę i córkę na weekend na działkę na wieś. Działka to w tej chwili puste pole i na razie nie zanosi się  na to, aby miało cokolwiek tam powstać (żona zapiera się, że na wsi mieszkać nie będzie). 

Zacząłem sie zastanawiać nad innym rozwiązaniem, nad przyczepą kempingową.

 

Czy myślicie, że to ma sens?

 

Jak wspomniałem, działka to prawie puste pole. Niedługo być może zostanie ogrodzona, ale żadnego domu ani nawet garażu tam nie ma. Stąd też powstała myśl o przyczepce kempingowej. Chcąc wyjechać za miasto na weekend wystarczyłoby zapakować dziecko oraz żonę, podpiąć przyczepkę i w drogę  (daleko nie jest, ok. 30km od mojego miejsca zamieszkania). Tam można by spędzić kilka dni i wrócić do domu (oczywiście z przyczepką).

 

Poza tym przyczepka mogłaby służyć do normalnych wyjazdów wakacyjnych lub weekendowych w dalsze rejony kraju i Europy.

 

Na codzień mogłaby być przechwywana na parkingu strzeżonym, na działce rodziców lub może nawet pod jakimś zadaszeniem...

 

 

W tym roku byliśmy nad morzem przez tydzień i jak przeliczyłem koszty tego wyjazdu, to trochę się przeraziłem. Same noclegi kosztowały ok. 2tys.zł. fakt, że kilka dni w fajnym hotelu z wyżywieniem i kilka dni w ośrodku wczasowym o znacznie niższym standardzie... ale i tak wyszło drogo.

 

Zastanawiam się jeszcze, jaką kwotę należy posiadać aby stać się właścicielem przyzwoitej przyczepki. Takiej, która nie wymaga od razu dużego remontu i z którą można bez obaw wyjechać w drugi koniec Polski.

 

Pozdrawiam

potrzepujesz 10-15 tysięcy za przyczpą jestem za my mamy od 3 dni trzymamy na działce rocznik  99 ale ok

Nie Oczekuję tego, co w hotelu, z resztą nie wszystko mi się tam podobało. Ot, chociażby to, że pokój był na drugim piętrze... w ośrodku wczasowym mieliśmy wejście do pokoju wprost z dworu i to było ekstra. Przed wejściem do pokoju był stolik, przy którym można było posiedzieć. W hotelu była restauracja. Niby fajnie, ale jednak nie do końca mi się to pasuje.

 

Zacząłem myśleć o przyczepce głównie ze wzgledu na działkę, a dopiero później pod kątem sposobu na spędzanie wakacji.

 

Dzień dobry

 

Jestem tutaj nowy, ale od kilku tygodni przyglądam się forum.

 

Ostanio zacząłem myśleć o zakupie przyczepki kempingowej. Zaczęło się od tego, że zapragnąłem zabrać żonę i córkę na weekend na działkę na wieś. Działka to w tej chwili puste pole i na razie nie zanosi się  na to, aby miało cokolwiek tam powstać (żona zapiera się, że na wsi mieszkać nie będzie). 

Zacząłem sie zastanawiać nad innym rozwiązaniem, nad przyczepą kempingową.

 

Czy myślicie, że to ma sens?

 

Jak wspomniałem, działka to prawie puste pole. Niedługo być może zostanie ogrodzona, ale żadnego domu ani nawet garażu tam nie ma. Stąd też powstała myśl o przyczepce kempingowej. Chcąc wyjechać za miasto na weekend wystarczyłoby zapakować dziecko oraz żonę, podpiąć przyczepkę i w drogę  (daleko nie jest, ok. 30km od mojego miejsca zamieszkania). Tam można by spędzić kilka dni i wrócić do domu (oczywiście z przyczepką).

 

Poza tym przyczepka mogłaby służyć do normalnych wyjazdów wakacyjnych lub weekendowych w dalsze rejony kraju i Europy.

 

Na codzień mogłaby być przechwywana na parkingu strzeżonym, na działce rodziców lub może nawet pod jakimś zadaszeniem...

 

 

W tym roku byliśmy nad morzem przez tydzień i jak przeliczyłem koszty tego wyjazdu, to trochę się przeraziłem. Same noclegi kosztowały ok. 2tys.zł. fakt, że kilka dni w fajnym hotelu z wyżywieniem i kilka dni w ośrodku wczasowym o znacznie niższym standardzie... ale i tak wyszło drogo.

 

Zastanawiam się jeszcze, jaką kwotę należy posiadać aby stać się właścicielem przyzwoitej przyczepki. Takiej, która nie wymaga od razu dużego remontu i z którą można bez obaw wyjechać w drugi koniec Polski.

 

Pozdrawiam

 

Przyczepka ma wszystko, co potrzebne do życia. Mógłbym ją zapiąć do auta i wyjechać na weekend na działkę. Z czasem można by zacząć jeździć gdzieś dalej. Podoba mi się to, że zabiera się ze sobą dom (co prawda a mniejszej wersji, ale jednak) i nie trzeba się martwić o nocleg, rezerwować, dostosowywać się do innych. Latem i tak spędza się czas poza domem, więc mała powierzchnia przyczepy nie ma większego znczenia.

Ile lat ma córka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Dobi pisał to 9 miesięcy temu ! Sprawa chyba jest już nie aktualna.  :niewiem:  Po 9 miesiącach to wszystko mogło się już pozmieniać, nawet wielkość załogi i podejście do wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Potwierdzam życie w przyczepie to frajda nie tylko dla dzieci, nasza wtedy 14 miesięczna córka jak zobaczyła przyczepę podjeżdżającą pod okno, to aż się śmiała i pokazywała palcem i pamiętała ją z przed roku. Chodź niektóry twierdza że to niemożliwe. Teraz mając 17 miesięcy jak tylko w czasie podroży wysiądzie z auta to ciągnie do przyczepy.  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.