Jump to content
wydra

Zabezpieczenie przyczepy

Recommended Posts

Socale

Najlepsze łamigłówki dla złodzieja są własne zagadki.

Oczywiście dla budek rozstawionych, nie na haku.

Najśmieszniejsze jest kręcenie korbą rozstawionych podpór, śruby kręcą się a podpory nie reagują...

Podobnie "zerwany gwint"  i kręcenie wszystkim ode koła podporowego... :)

I nie o spawanie chodzi, ja ktoś tak wyżej sądził a niemal na odwrót :)

Edited by WojtEwa (see edit history)

prymek

Witam,

Mam movera, gdzie rolki z pilota dociska sie do oponek - czy mozna tak zostawic cycepe i uzyc w ten sposob moverka jako zabezp. antykradziezowego? 

czy cos sie z nim (oponami) stanie?

pzdr

pasjonat

Witam,

Mam movera, gdzie rolki z pilota dociska sie do oponek - czy mozna tak zostawic cycepe i uzyc w ten sposob moverka jako zabezp. antykradziezowego? 

czy cos sie z nim (oponami) stanie?

pzdr

A Twój mover nie ma mimo elektrycznego docisku możliwości wycofania rolek ręcznie ? Nie wystaje z przekładni trzpień  na klucz? Bo jeśli nie to trochę zwała w przypadku nieoczekiwanego braku prądu (chyba że nowszy z awaryjną  cofajką) ,  a z drugiej strony jeśli posiada możliwość  awaryjnego ręcznego cofania rolek to i złodziej sobie poradzi. 

Co do odkształcania opony to różnie bywa. Ja załatwiłem sobie oponę w aucie parkując na górce zapierając koło o krawężnik. Poszły mi włókna i koło zaczęło bić. Teoretycznie mover nie daje takiego nacisku ale myślę  że jak ktoś  będzie chciał odjechać  z Twoją  przyczepą  to nawet z zaspawanymi kołami wciągnie na lawetę bo laweciane wyciągarki są  w stanie wciągnąć  wrak całkowicie bez kół.  

Kajman

Na profesjonalnego złodzieja nie ma siły, ale oni raczej cepek nie kradną. Nic o tym przynajmniej nie słychać. Tu większym problemem są przypadkowi złodzieje. Jak już pisałem we Włoszech były sytuacje przepinania cepki na stacji benzynowej.

Tu poradzi sobie zameczek wkładany w stabilizator uniemożliwiający wypięcie cepki. Kosztuje to 25 zł i problem jest rozwiązany. Można też zamknąć cepkę na campingu i nikt jej na hak nie zapnie:)

prymek

do aks 1300 przypasi ten z Juli?

http://www.jula.pl/search-result/?q=ZABEZPIECZENIE%20ZACZEPU%20KULISTEGO%20KOMBI

as498_chateau27.jpg

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Zabezpieczenie-AKS-1300-AL-KO/1232

to niby dedykowane - tylko nie bardzo mam pomysl gdzie to sie wklada w ten zaczep - nie znalazlem zadnego otworu tam :(

witus

Prymek, kup kulę alko i ten zameczek, wkładasz go patrząc na Twoje zdjęcie od prawej.post-373-1378710665,94_thumb.jpg

prymek

czyli od gory patrzac na moja fote, czyli po przeciwnej str od tej czerwonej raczki z boku? wsuwam ten zamek w pprzek haka? ale tam chya nie ma zadnego otworu tylko sruby mocujace :(

witus

Jest otwór, a trzpień wchodzi w gniazdo w rączce tej czerwonej.

prymek

gdzie tu jest ten otwor?

0_0_productGfx_611b64df2ce04a9952bfffacc

chyba jednak z drugiej str jest wg tego obrazka:

alko-aks-1300-sicherheitskupplung_374_1.

tomekk

Witam !

gdzie tu jest ten otwor?

0_0_productGfx_611b64df2ce04a9952bfffacc

chyba jednak z drugiej str jest wg tego obrazka:

alko-aks-1300-sicherheitskupplung_374_1.

No właśnie, zamek jest z pokazanej strony, ale ten trzpień, który jest na końcu wychodzi tym małym otworkiem i wchodzi w czerwoną rączkę blokując jej otwieranie.

Pozdrawiam

Commander

To zabezpieczenie które wskazał maarec jest właściwe, ponieważ jednocześnie zakrywa śruby mocujące AKS. Trzpień o którym piszecie zabezpiecza nam tylko sam stablizator. W kilka minut można założyć przecież inny...

Kajman

W kilka minut można założyć przecież inny...

Tylko, że trzeba mieć te kilka minut no i oczywiście trzeba mieć stabilizator:)

Commander

Wystarczy zwykły zaczep za 60 zł i ze 2 minuty dla wprawnego złodzieja...