Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przyczepy


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

czyli co ten cały AKS jest w stanie sam się wypiąć (kiedy? przy jakim przechyle itp.)

 

ja tylko raz widziałem na własne oczy jak się zaczep z AKS wypiał. (kemping Diabla Góra, przejazd przez rzekę) koleś zahaczył trójkątem od dyszla w betonował płytę (czyli kula chciała niżej, zaczep już nie mógł bo go dyszel się już oparł), zaczep się wypiał, linka ściągnęła ręczny i pękła. Prędkość żadna, ale uderzenie sporo, buda bardzo długa (nie zmieściła się na mostku). Myślę że przy swobodnej jeżdzie nie ma szans na wypięcie zaczepu, co innego gdy kolizja, bo tutaj inne naprężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Reasumujęc te pasjonujęce rozważania dochodzę do wniosku że " Kontrola najwyższą formą zaufania" czyli okazja czyni złodzieja. Jadąc na wczasy trzeba pamiętać że zawsze będą tacy co będą chcieli nam je popsuć :czerwona:

 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą

 

Prymek napisał  " w sklepie mi powiedziano, że za nasza zachodnia granicą właśnie nie wolno jeździć z zamkniętymi tego typu zabezpieczeniami" - Czy ktoś coś wie o takim przepisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg AL-KO:
 
* Bezpieczeństwo:
Zabezpieczenia przed kradzieżą chronią jedynie przed szybkim dostępem. Przyczepa jest mobilna. Nie da się wykluczyć, że zostanie skradziona. Ocena zawarta w tablicy
opiera się na kryminalnej energii (nakład czasu), jaka jest potrzebna aby pokonać zabezpieczenia.


Hm.. to po co ten pręcik, skoro nie można go zapinać, a na postoju Al-Ko proponuje inne zabezpieczenie.

Czy świat musi być taki skomplikowany :mlot:

zapytałbym raczej czy musi być pełen ... :)

 

odsyłam na str. 185 katalogu AL-KO jakim zabezpieczeniem i do czego służy tzw. zamek wciskany :)

 

ręce same opadają   :( to znak że trzeba je przebadać czy ... :)

 

http://www.al-ko.pl/download/14_Zaczepy_kulowe_i_akcesoria.pdf

Edytowane przez prymek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chroni przed szybkim odkręceniem zaczepu kulowego -nie !

To oraz cena (10% wartosci tego drugiego) - jedyne roznice ktore dostrzegam

Co do blokowania to pozostawiam temat otwarty - jakos dojechalismy do Tropicala 500 km na zamknietym i mam nadzieje wrocimy- po powrocie dryndne do Al-ko i zob co oni na to ?

A moze jakiegos Niemca zaczepie tu na Campie - ale oni w wiekszosci camperami smigaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich zabezpieczeń można cos dostać w Juli...

http://www.jula.pl/search-result/?q=ZABEZPIECZENIE%20ZACZEPU%20KULISTEGO%20KOMBI

Na pierwszego lepszego amatora powinno wystarczyc.

Mam pytanie czy każde z tych  trzech zabezpieczeń pasuje na każdy zaczep.Jeżeli tak ,to które polecacie,bo właśnie wybieram się do sklepu Jula i mam zamiar kupić jakieś zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczełam temat i muszę niestety się dopisać. 

Mamy zabezpieczenie na alko ale co z tego jak wczoraj zadzwonił właściciel placu, że mieliśmy włamanie do środka  :krzykacz:

Wczoraj już było ciemno i nie bardzo było widać. Dzisiaj trzeba wezwać policje i ubezpieczalnie.

Weszli dziady przez drzwi....

 

Człowiek zapierdziela całymi dniami, żeby coś sobie kupić a tu taki ....... weźmie i zniszczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczełam temat i muszę niestety się dopisać. 

Mamy zabezpieczenie na alko ale co z tego jak wczoraj zadzwonił właściciel placu, że mieliśmy włamanie do środka  :krzykacz:

Wczoraj już było ciemno i nie bardzo było widać. Dzisiaj trzeba wezwać policje i ubezpieczalnie.

Weszli dziady przez drzwi....

 

Człowiek zapierdziela całymi dniami, żeby coś sobie kupić a tu taki ....... weźmie i zniszczy....

W Niemcowni i się włamali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemcowni i się włamali :(

Nasi byli  ;)

 

A tak na poważnie to uszczelka i listwa przy drzwiach uszkodzona, plastik w koło zamka połamany i drzwi jak się zamnknie to sa lekko wygiente na wysokości zamka. \w środku nic nie ruszone, okna zamnknięte. 

Tak przy okazji się włamali, bo w aucie obok ukradli nawigacje.

Zastanawia mnie tylko dlaczego Tabbert, który tak dużo kosztuje ma takie słabe zabezpieczenia ??

 

Szkoda... Zobaczymy jak popisze się ubezpieczalnia. Mam nadzieję, że nie bedziemy musieli ciągnąć go 500km  do fabryki z naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.