Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

@Robert77

Ja mogę podjąć za Ciebie decyzję :)

REZYGNUJ i walcz o zwrot pieniędzy im wyższy zadatek tym bardziej walcz. 

A nawet gdybyś miał stracić 1-2 tyś to kaca będziesz miał tylko tego dnia, rano wstaniesz uśmiechnięty i zadowolony że udało Ci się wybrnąć z tego bagna, bo tym jest właśnie ten stan przyczepy (zdjęcia) za takie pieniądze. 

Mi jakiś czas temu (dzięki chłopakom którzy tu piszą i doradzają) udało się zwrócić przeczepę i odzyskać całą kwotę, ale byłem przygotowany dać tysiaka na zachętę. 

Nie żałuję bo teraz mam przyczępę idealną. 

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OTTO1 napisał:

A nawet gdybyś miał stracić 1-2 tyś

Nie bardzo wiem czemu Kolega miałby to stracić - ja bym wydrukował zdjęcia z opisami przeróbek co moim zdaniem daje dobra pozycję do rozmów o zwrot zaliczki/zadatku podpierając się rękojmią.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Robert77 napisał:

muszę przyznać, że szczenna mi opadła.

zastanawiam się co robić dalej bo wpłaciłem zadatek przedpłatę nie tak wielką żeby nie mógł się wycofać.

czy jeśli przyczepa jest szczelna brak śladów przecieków, rama wydaje się prosta 

możliwe, że mi posłuży kilka lat.

Warto ryzykować - koszt zakupu poniżej 50 tyś

Po tym co tu przeczytałem to od razu bym zrezygnował z tej przyczepy. Szacun dla ekspertów. REZYGNUJ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 23:36, Robert77 napisał:

IMG_7157.jpg

Dodam, że w mojej ocenie, ta przyczepa jest niewłaściwie przechowywana... a może bardziej pasuje składowana ;)

 Zakładam optymistyczną wersję, że łapy służą tylko do stabilizacji. Punkt podparcia powinien być za i przed osią a nie za osia i pod zaczepem. Możliwe, że nie ma to wpływu na ramę, ale budzi moje podejrzenie.

Wnętrze fajne i jeśli naprawy były zrobione dobrze a tylko nie zadbano o estetykę, to nie skreślałbym tej przyczepy, ale jej wartość jest znacznie niższa.

Jak zrobiłem remont tylnej ściany w Dethlefsie, to też mi pofalowana blacha wyszła, tylko ja miałem przy sprzedaży pełną dokumentację, że robota była zrobiona solidnie i było widać cały zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to podobnie jak w przypadku samochodu. Można znaleźć samochód prawie cały malowany, bo miał kilka drobnych przycierek, a równie dobrze może być spawany z dwóch. Fachowiec jest w stanie ocenić. Laik musi brać pod uwagę ryzyko i ewentualnie je redukować do minimum. Gdzieś już pisałem: Ryzyko też się w PLN-ach liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

@Robert77 i jak się sprawy mają? Na czym w końcu stanęło? Wziąłeś tą budę czy zrezygnowałeś? :hmm:

Zrezygnowałem z budy,

Dziś wieczorem jak położymy z żoną spać dzieciaki( i  zrobię sobie ogromnego drinka) postaram się napisać co ustaliłem.

I podziękować wszystkim za pomoc i zaangażowanie w ostudzeniu moich emocji- a lista jest długa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Robert77 napisał:

Zrezygnowałem z budy,

I bardzo mądra decyzja. Skoro nadal szukasz budy to zerknij co ma Białogard bo chyba się pojawiło coś ciekawego i pasującego do tego co szukasz:

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-500-sudwind-lozka-pietrowe-lozko-malzenskie-ID6Ee5h7.html

I taka:

https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-520-mdk-musterland-lozka-pietrowe-ID6Ej19u.html

Podobnego LMC ma @jacekzoo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś, nawet jak byś miał stracić zadatek. Nawet "dobra cena" za tę przyczepę nie zrekompensuje Ci tego, że prędzej czy później wyjdzie że to była mina, a nie okazja. Za duża kwota wchodzi w grę, żeby wydać ją na byle co, a wygląda  na to, że tak należałoby - w oględny sposób - określić tę przyczepę. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Robert77 napisał:

Zrezygnowałem z budy,

Dziś wieczorem jak położymy z żoną spać dzieciaki( i  zrobię sobie ogromnego drinka) postaram się napisać co ustaliłem.

I podziękować wszystkim za pomoc i zaangażowanie w ostudzeniu moich emocji- a lista jest długa?

 

 

Brawo Ty.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

I bardzo mądra decyzja. Skoro nadal szukasz budy to zerknij co ma Białogard bo chyba się pojawiło coś ciekawego i pasującego do tego co szukasz:

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-500-sudwind-lozka-pietrowe-lozko-malzenskie-ID6Ee5h7.html

I taka:

https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-520-mdk-musterland-lozka-pietrowe-ID6Ej19u.html

Podobnego LMC ma @jacekzoo 

bez porównania lepsze te budy niż tamten ulep. a u P. Oli nie natniesz sie na takie cyrki jak przy tej poprzedniej, jedni z uczciwszych handlarzy z jakimi się spotkałem. 3 tygodnie temu kupiłem u nich drugą budę. (pierwszą ja a drugą teraz moi rodzice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

bez porównania lepsze te budy niż tamten ulep. a u P. Oli nie natniesz sie na takie cyrki jak przy tej poprzedniej, jedni z uczciwszych handlarzy z jakimi się spotkałem. 3 tygodnie temu kupiłem u nich drugą budę. (pierwszą ja a drugą teraz moi rodzice)

Warto zwrócić uwagę, że ten Knaus ma markizę, ściany do markizy, klimę dachową oraz TV, no i talerze, szklanki i sztućce. Czyli sprzętu za jakieś 12-15k zł. Po odjęciu tego wychodzi cena zbliżona do tego ulepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Warto zwrócić uwagę, że ten Knaus ma markizę, ściany do markizy, klimę dachową oraz TV, no i talerze, szklanki i sztućce. Czyli sprzętu za jakieś 12-15k zł. Po odjęciu tego wychodzi cena zbliżona do tego ulepa.

Z doświadczenia napisze że lepiej kupić na wypasie przyczepkę bo potem zal Ci będzie doinwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.