Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Niunius07 napisał:

No ale i co z tego. Jeżeli gość sprowadza przyczepę w bardzo dobrym stanie i sprzedaje w taki sposób że można legalnie zarejestrować to co lepiej kupić od znanej firmy ale szrota?

Jeżeli nie przeszkadza Ci kupno na jakiegoś nieznanego Ci holendra i podpisywanie fikcyjnej umowy kupna sprzedaży to nic mnie do tego.

Potem przy takich transakcjach często okazuje się, że towar jest np. kradziony i wtedy są naprawdę kłopoty pomimo legalnej pozornie rejestracji.

Ja tam wolę kupić bardziej legalnie.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu fikcyjnej. Ja kupiłem od Polaka, który kupił od Holendra.
W związku z tym że były też holenderskie tablice o dowód rejestracyjny oczywiście też można było sprawdzić na stronie internetowej holenderskiego wydziału komunikacji historię pojazdu.

Nie pamiętam czy był podany właściciel z imienia i nazwiska. Ale była ilość właścicieli oraz że użytek prywatny.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beniamin82 napisał:

Ale czemu fikcyjnej. Ja kupiłem od Polaka, który kupił od Holendra.

Poczekaj - bo sie chyba nie rozumiemy...

Czy ta Twoja przyczepka była w momencie jej kupna zarejestrowana na sprzedającego ją Polaka czy na poprzedniego właściciela?

Bo zdaje się, że wg naszego prawa możesz legalnie kupić taki sprzęt jedynie od aktualnego właściciela - ale może sie mylę ?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była zachowana ciągłość umów. Czyli właścielem był Polak.

Nie pamiętam już czy próbne-wywozowe holenderskie były na niego czy na Holendra.

Oczywiście handlarz oferował możliwość kupna na Holendra, ale nie naciskał.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Czy byłby ktoś chętny pomóc mi w oględzinach przyczepy w Zamościu w najbliższą sobotę, 30.10.2021?

Temat poruszony tutaj

, zdecydowaliśmy się ją jeszcze raz obejrzeć.

Pozdrawiam, T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem temat Pewnie już po oględzinach. Jestem z bliskich okolic Zamościa. Od ponad roku majsterkuje trochę przy naszej Adrii. Kupiłem ją od handlarza z placu po tylko swoich oględzinach. Przejechałem z nią ponad 2000km nie stwierdziłem jakiś ukrytych wad. Ale to pewnie tylko łud szczęścia z tym konkretnym egzemplarzem
Doświadczenie mam raczej marne, ale gdyby trzeba było to chętnie pomogę przy oględzinach w okolicach Zamościa.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur1983Jed napisał:

Przeoczyłem tematemoji2357.png Pewnie już po oględzinach. Jestem z bliskich okolic Zamościa. Od ponad roku majsterkuje trochę przy naszej Adrii. Kupiłem ją od handlarza z placu po tylko swoich oględzinach. Przejechałem z nią ponad 2000km nie stwierdziłem jakiś ukrytych wad. Ale to pewnie tylko łud szczęścia z tym konkretnym egzemplarzememoji846.png
Doświadczenie mam raczej marne, ale gdyby trzeba było to chętnie pomogę przy oględzinach w okolicach Zamościa.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki wielkie Kolego za chęci. Knausik jest już pod domem.

Pozdrawiamy, K. i T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kasia i Tomek napisał:

Knausik jest już pod domem.

Gratuluje Tomku - jak znajdziesz czas to zamieść jakieś fotki Swego nowego zakupu i może jakieś szczegóły co kupiłeś bo osobiście nie mogę się doszukać tego.

Z góry dzięki

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kanplast napisał:

Witam Szanowne Grono 

Dziękuje za możliwość dołączenia do grupy i od razu przechodzę do prośby może ktoś może pomóc czy warto, ja nie mam zielonego pojęcia 

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-hobby-400-de-luxe-przedsionek-CID5-IDLYPJY.html#0f00112703

 

 

Niestety nie zobaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Klimator napisał:

Niestety nie zobaczyłem :)

Ja patrzałem ,ale oprócz tego, że na zdjęciach ładna i biała to nic nie widziałem. Cena za ten rocznik wydawała się ok, ale to najwięcej rzeczy wychodzi przy oględzinach. Po zdjęciach za dużo nie było widać.

Podnoszona umywalka w łazience - to był minus tej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klimator napisał:

Dziękuje za możliwość dołączenia do grupy i od razu przechodzę do prośby może ktoś może pomóc czy warto, ja nie mam zielonego pojęcia 

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-hobby-400-de-luxe-przedsionek-CID5-IDLYPJY.html#0f00112703

 

Ogłoszenie nie jest już dostępne niestety ...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bury Kocur napisał:

Ogłoszenie nie jest już dostępne niestety ...

Pzdr

Włodek

Chyba trochę cytat ci się obsunął :) bo wygląda jakbym to ja pytał o tą przyczepę :) a ja niestety już nie zobaczyłem bo jej nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Klimator napisał:

Chyba trochę cytat ci się obsunął :) bo wygląda jakbym to ja pytał o tą przyczepę :) a ja niestety już nie zobaczyłem bo jej nie ma :)

Ja nabroiłem a Włodek @Bury Kocur oberwał  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.