Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Piszesz o platformie rowerowej na hak? Nie mogę sobie wyobrazić żeby jakaś w ogóle mogła nie pasować. Hak to hak, czy w osobówce czy też w takim aucie jest taki sam. My rowery wozimy na przyczepie

Nie ma takiej, która pozwoli otworzyć pakę a aktualnie bym chciał 2 rowery na platformie a na pace przyczepka rowerowa. Wtedy jak nie ściągnę całkiem całej platformy to nie wyjmę przyczepki. Testowałem odchylane platformy thula, duużo brakuje, żeby otworzyć pakę na płasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jacekzoo napisał:

A platformy odchylane?  Nie otworzysz paki?

Właśnie wyedytowałem tamtego posta :D Testowałem 2 sztuki thule, po oparciu burty i odchyleniu platformy myślę, że ze 30 stopni kąta jeszcze zostawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim sensie być może masz rację- ja nawet tego nie sprawdzałem. Nawet nie założyłem bagażnika na hak bo nie miałem takiej jeszcze potrzeby. Przetestuję. 

A pusty bagażnik da się odchylić i otworzyć burtę na płasko? 

Tu roleta sie sprawdza bo cały czas mamy swobodny dostęp do paki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jarod napisał:

Właśnie wyedytowałem tamego posta :D Testowałem 2 sztuki thule, po oparciu burty i odchyleniu platformy myśle, że ze 30 stopni kąta jeszcze zostawało

Podjedź do juli, ichniejszy bagażnik trochę bardziej się odchyla. Mi bez problemu pozwolili przed zakupem przymierzyć bo też nie byłem pewny czy klapę otworzę, wtedy jeszcze w sharanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, do0h napisał:

@danielpoz powiedz mi, dalej mają bębny na tylnej osi te Fordy?

Oczywiście?

5 godzin temu, jacekzoo napisał:

Podjedź do juli, ichniejszy bagażnik trochę bardziej się odchyla. Mi bez problemu pozwolili przed zakupem przymierzyć bo też nie byłem pewny czy klapę otworzę, wtedy jeszcze w sharanie

Mont blanc, mogą być dwa rowery i klapa płasko. Specjalnie założyłem żeby sprawdzić?

IMG_20191120_141134.jpg

Godzinę temu, kit napisał:

Idzie piwo odstawić 

Zawodowcy piją a nie odstawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej miałem taki zestaw.  Holownik pozwalał poruszać się poza drogą. Na dwie osoby to była pomyłka. Dobrze,  że udało się sprzedać.   Chcieliśmy mniejszy zestaw ale sprawniejszy na drodze i co najmniej tak samo wygodny dla nas. Ci z tyłu się nie liczą. Wszystkie bety do auta bo cepka miała być lekka. Zestaw miał być szybszy i mniej palić, sam holownik musiał być bardzo sprawny w terenie i mieć ciągły napęd na 2 osie. Miałem zamiar zostawiać cepkę na campingach i autem  w góry.   Jedynym rozwiązaniem okazał się pickup VW.   I tego nie żałuję, gdybym miał wybierać jeszcze raz postąpiłbym tak samo.  Trzeba przejechać się różnymi pickupami aby docenić Amaroka. Jako holownik jest rewelacyjny a i jazda do pracy jest relaksująca.

Aha  - do miasta na piwo jeżdzimy autem Marty. Miejsca parkingowe jakby ciasne.

DSC00031.JPG

29.07.2016 543.jpg

P1110144.JPG

marta 22.10.17 608.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, danielpoz napisał:

Mont blanc, mogą być dwa rowery i klapa płasko. Specjalnie założyłem żeby sprawdzić?

IMG_20191120_141134.jpg

Super dzięki!, a masz gdzieś fotę jak daleko hak odstaje od karoserii? Bo u mnie przy zapinaniu przyczepy prawie dotykam zderzaka, to może też robić różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AdamH napisał:

... Holownik pozwalał poruszać się poza drogą. Na dwie osoby to była pomyłka. Dobrze,  że udało się sprzedać.   Chcieliśmy mniejszy zestaw ale sprawniejszy na drodze i co najmniej tak samo wygodny dla nas. Ci z tyłu się nie liczą. Wszystkie bety do auta bo cepka miała być lekka. Zestaw miał być szybszy i mniej palić, sam holownik musiał być bardzo sprawny w terenie i mieć ciągły napęd na 2 osie. Miałem zamiar zostawiać cepkę na campingach i autem  w góry.   Jedynym rozwiązaniem okazał się pickup VW.   I tego nie żałuję, gdybym miał wybierać jeszcze raz postąpiłbym tak samo.  Trzeba przejechać się różnymi pickupami aby docenić Amaroka. Jako holownik jest rewelacyjny a i jazda do pracy jest relaksująca.

Adam, wszystko fajnie jeśli spełnimy założenia, które wyróżniłem (podróż głownie w dwie osoby - rozumiem, ze "pomyłka" dotyczyło wielkości przyczepy/zestawu a nie samego holownika)). Jeśli potrzebujesz głównie poruszać się 2+3 (nie mówiąc już o większej liczbie pasażerów), to pickupy dostępne w Europie nie są optymalnym wyborem, choć możliwości trakcyjne i załadunkowe są kuszące. Okazuje się, że jak potrzebujesz auto rodzinne, spełniające kilka założeń typu 4x4, pakowne a przy tym w miarę komfortowe i jeszcze w "rozsądnej" cenie to na naszym rynku nie ma praktycznie wyboru (czego doświadczył @maarec przy okazji Swoich poszukiwań) i albo idziesz na daleko posunięte kompromisy albo wybierasz coś z rynku amerykańskiego i ewentualnie gazujesz, co też pociąga za sobą pewne ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpoz pytam poważnie czy dalej są bębny na tylnej osi ? Bo w Irlandii widzę tylko z bębnami ...

@AdamH dla mnie żaden pick up nie istnieje oprócz 2016+ L200. Piękne auto i bije wszystkie pickupy dostępne w Europie. Oczywiście marzenie to Silverado no ale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, do0h napisał:

 

@AdamH dla mnie żaden pick up nie istnieje oprócz 2016+ L200. Piękne auto i bije wszystkie pickupy dostępne w Europie. Oczywiście marzenie to Silverado no ale ;)

Siedziałeś w "miśku "  ?   To czym bije oprócz tego, że ma najmniejsze wnętrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.