Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pociągniesz dużej przyczepy. Analizowałem to auto i niestety, mimo swoich gabarytów i generalnie jak dla mnie jako użytkownika Mazdy mega fajny i duży SUV, nie zdecyduje się na niego. To tak podobnie jak kolega ma Infiniti FX50s, i uciag przyczepy 2000dmc. Olał 1,33 i ciągnie 2000 dmc.

Bardzo mi się cx-9 podoba ale niestety....

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 23:47, golob napisał:

Było na forum, nawet w tym wątku, wpisz wyszukiwarkę. Generalnie małe DMC przyczepy jak na takie wielkie auto, bodajże 1580kg.

Było ale trzeba wpisać dokładnie "cx-9". 

Teraz poczytałem 

W dniu 8.09.2019 o 02:00, borek6 napisał:

Nie pociągniesz dużej przyczepy.

Ja teraz ciągnę 900 DMC więc 1500 to już kolos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze artykułu grono podejrzanych kandydatów na mojego przyszłego holownika maleje:

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/wadliwe-silniki-20-tdi-cfca-czy-producent-poczuwa-sie-do-winy/n40027g.amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Camperteamie jeden z kolegów odebrał nowego kampera na bazie Forda 2,0 170ps.

Wtryski padły po przejechaniu 355km (trzysta pięćdziesiąt pięć kilometrów) !!!

Po roku i przebiegu 7000 km , wtryski padły ponownie .

Innemu z kolegów w tym samym silniku padły po 4000km, potem pojechał do portugali i po powrocie kolejna awaria.

więc zakup nowego auta nie wiele zagwarantuje , bo bujanie się po serwisach to kłopot i strata czasu , a w przypadku kampera auta zastępczego w tej samej klasie chyba nikt w PL nie zapewni :rolleyes:

także przed wyborem konkretnego silnika trzeba się trochę podoktoryzować na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez wziąć pod uwagę dostępność części i ich ceny bo są samochody które się podobno nie psują ale jak się zepsują to koszty naprawy idą od razu w kilka lub kilkanaście tysięcy i jeszcze trzeba czekać na sprowadzenie części np z Japonii. 

Warto tez wziąć pod uwagę dostępność części i ich ceny bo są samochody które się podobno nie psują ale jak się zepsują to koszty naprawy idą od razu w kilka lub kilkanaście tysięcy i jeszcze trzeba czekać na sprowadzenie części np z Japonii. 

A o tym Fordzie to można poczytać na angielskich forach co piszą... a było dobre stare 3.2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

na Camperteamie jeden z kolegów odebrał nowego kampera na bazie Forda 2,0 170ps.

Wtryski padły po przejechaniu 355km (trzysta pięćdziesiąt pięć kilometrów) !!!

Po roku i przebiegu 7000 km , wtryski padły ponownie .

Innemu z kolegów w tym samym silniku padły po 4000km, potem pojechał do portugali i po powrocie kolejna awaria.

więc zakup nowego auta nie wiele zagwarantuje , bo bujanie się po serwisach to kłopot i strata czasu , a w przypadku kampera auta zastępczego w tej samej klasie chyba nikt w PL nie zapewni :rolleyes:

także przed wyborem konkretnego silnika trzeba się trochę podoktoryzować na forach

niestety, słynne nowe wtryski, początek lipy był podobno w transicie a ich największym wrogiem są postoje. Jak samochód pracuje, jeździ i nie ma przerw po kilka dni to działa - takie ja słyszałem opinie. Postoi 2 tygodnie i tak jak piszesz - nowy zdycha. Ciekawe ile nie zdąży opuścić salonu przed usterką.  Ogółem u mnie pomogło to podjąć decyzję :)

aktualnie szukając kampera wybrałbym fiata. Tylko wstawiłbym zabezpieczenie klamki w drzwiach, bo każde dziecko to otwiera w 2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2019 o 09:58, maarec napisał:

jako, że wywołałem temat przepłacania na częściach, dilera itd - to proszę o chwilowe "zawieszenie broni". Ja osobiście nigdy nie będę importował części do mojego dodga zza wielkiej wody, gdyż przeważnie są mi potrzebne na już. Jak da się kupić taniej w PL, to owszem nie widzę problemu. Na dziś poszukiwania drobnostek kończą się zakupem w ASO, gdyż tam jest najtaniej. Handlarze z allegro za używki chcą więcej niż np nowy Hak wraz z wiązką i montażem.

wspomnianej świecy po roku  w sumie 2017 na popularnym portalu nie widzę. Domyślam się, że Bartek ma rację - była zmiana świecy.

Czasem za wiedzę trzeba zapłacić, wiadomo, że każdy serwis zarabia na częściach i na robociźnie, do tego płaci vat, dochodowy,  zus, pracowników. Nie zrobi mi wymiany świec jak znajomy mechanik za 100zł "netto". Wiedzę ? tak bo co mi przyjdzie po zamówieniu 16 świec po 25zł sztuka skoro nie są do mojego auta ? Dodam, że ja osobiście raz już ukręciłem świece dobre 8 lat temu - została w głowicy. Nie było wesoło.

zobaczymy co tam znajdzie Daniel, czy te świece są osiągalne i w jakiej cenie.

Osobiście aktualnie jestem zadowolony z usług Aso, pełen przegląd wyszedł niewiele drożej niż w moich fordach i zdecydowanie taniej niż w samochodach premium typu audi czy bmw, mercedes..... do których oczywiście nie zamierzam przyrównywać mojego amerykańskiego bolidu :), inna półka, jednak już osiągi i właściwości holowania powiedzmy - podobne.

podsumowując - po 2 miesiącach i 6060km dalej jestem zadowolony :) może do momentu zakupu opon zimowych :):):)

Oferta od Daniela była w granicach 130zl za sztukę. Tym razem ASO wygrywa. Poniżej 100 zł z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdy link z Interi wyświetla błąd 404...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maarec napisał:

Oferta od Daniela była w granicach 130zl za sztukę. Tym razem ASO wygrywa. Poniżej 100 zł z montażem.

To cena właśnie z ASO. Aż dziwne żeby taka rozbieżność tym bardziej że ceny Fiat ma wszędzie równe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.