Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Suzu4x4 said:

to zostaje chyba tylko ameryka , japonia i korea , nie ma chyba w EU 4x4 z sensowną benzyną

No właśnie - i tutaj przychodzi Toyota Sienna - tylko czy da radę ? jak widać powyżej mam parę pytań ...

Może nie koniecznie 4x4 ? w sumie takiego napędu nie potrzebuje - sporadycznie. Pomyślałem, że jak 4x4 to się lepiej ciągnie ?

 

37 minutes ago, Suzu4x4 said:

Spora furka -  rozumiem, ze sprzedany ?

Toyota Sienna tow -  3500 lbs - co daje ok 1587 kg

- moja przyczepa wg specyfikacji katalogowej wazy 1460 kg -  z gazem, wodą i prowiantem - pewnie 110 - 120 kg więcej - tak więc na granicy ... 

Jakieś porady w tym temacie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wazziu napisał:

W drugim wątku wrzuciłem temat - ale może ten jest lepiej "śledzony" ...

Toyota Sienna (2015 / 2016)  4x4 3500 cm3, V6, 266 HP, no i 3500 lbs - co daje ok 1587 kg

oczywiście już wyczytałem ze konieczne jest żeby mial Tow package - czyli cooler oleju silnika i mocniejsza chłodnice, wentylator i mocne złącza.

Ktoś ? coś ?  

Dodatkowe pytanie - moja przyczepa wg specyfikacji katalogowej wazy 1460 kg -  z gazem, wodą i prowiantem - pewnie 110 - 120 kg więcej - tak więc na granicy ... A może pojechać na stacje i zważyć ?

Szukam samochodu który pociągnie moją przyczepę i zmieści 2-3 osoby dorosłe i 2-3 dzieci.

Teraz ciągnę Lexusem GS 430 V8 - super, ale ideał dla rodziny 2+2 - raczej nie więcej...

 

IMG_2469.jpeg

Piękny FENDT :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wazziu napisał:

(...)

 

Spora furka -  rozumiem, ze sprzedany ?

Toyota Sienna tow -  3500 lbs - co daje ok 1587 kg

- moja przyczepa wg specyfikacji katalogowej wazy 1460 kg -  z gazem, wodą i prowiantem - pewnie 110 - 120 kg więcej - tak więc na granicy ... 

Jakieś porady w tym temacie ?

 

 

tak ,  ta znajomego już się sprzedała , wrzuciłem Ci informacyjnie żebyś zobaczył model ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

to zostaje chyba tylko ameryka , japonia i korea , nie ma chyba w EU 4x4 z sensowną benzyną

Witam .

Jest :) : BMW model X5 z 7 miejscami.

Ja posiadam model E 70 4,8i - V8 - 7 miejsc w dowodzie rej. .

Jest to już może model troszkę starszawy, ale to jest moc i super komfort jazdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, visitor1967 napisał:

Witam .

Jest :) : BMW model X5 z 7 miejscami.

Ja posiadam model E 70 4,8i - V8 - 7 miejsc w dowodzie rej. .

Jest to już może model troszkę starszawy, ale to jest moc i super komfort jazdy.

Pozdrawiam

ale w X5 trudno to nazwać 3 rzędem. MIałem w F15 i nazwanie tego 7-mio osobowym to nieporozumienie...

21 minut temu, Commander napisał:

Wazziu... Polecam Grand Caravan. Są tam i mocne silniki i w pierony miejsca.

Taka prawda: Chrysler Town & Country czy bliźniaczy Dodge Grand Caravan to królowie vanów ale mają 1600kg na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli Sienna wazy 1950 kg i ma na haku 1580 kg - to przyczepę 1500 powinna pociagnąć bez zadyszki ?

Poradzi sobie bez problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś Navare. Tylko oglądałem bo nie mieli demo dla klientów więc brak możliwości jazdy próbnej. Na poniedziałek jestem umówiony w drugim salinie tego dilera.

Wizualnie wnętrze bardziej dopracowane i po prostu ładniejsze. Dodatki z chromu i inne bzdetki poprawiają trochę stylistykę. Z ważnych spraw to kabina ciaśniejsza w porównaniu do Forda.  

 

 

7 godzin temu, KlAn napisał:

W mercedesie x też jest w ten sam sposób rozwiązane zamykanie klapy, chyba taka moda w pickupach.


W Navarze też nie ma centralnego zamka w klapie. Dziwne bo kable i tak idą do kamery więc jaki problem zrobić tam sterowanie zamkiem.

Ford jak się okazało ma klapę zamykaną pilotem:yes:















































 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.