Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Czyli XC40 pewnie ?

Nie, V40 -> V40 :D Nawet kolor podobny :hehe:

19 minut temu, jacekzoo napisał:

Mi $/km podobnie wychodzi ropucha do gazu, tylko ropucha 2.0 a gaz 4,7...

 

nie ma tu porownania. 

Auto z zagazowanym jakims 1,8 wyjdzie taniej za km niż dizel

Według mnie kwintesencja odpowiedzi - o to mi chodziło.

Powinno się porównywać podobne zdolnościowo silniki do targania cepy, choć 4,7 to znowu przegięcie w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał:

Nie, V40 -> V40 :D Nawet kolor podobny 

O proszę :-D Myślałem, że ten kijek to po prostu Volvo po Volvo a tu niespodzianka :-) 

Ładniejszy niż XC40, który to wyjątkowo mi się nie podoba. Jedyne Volvo, które im wyzualnie nie wyszło.

 

Z jakim silnikiem wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, poziom napisał:

Za Pb przemawia też ogólna histeria co do diesla. No niestety,najczęściej auto się w końcu chce sprzedać i może tu być problem.

Nie wiem jak to będzie w przyszłości, jednak według mnie jest to celowa polityka ekooszołomów, mafii motoryzacyjnej (dopisać co Wam pasuje).

Ja osobiście wolałbym kupić używany diesel niż używany PB z LPG. 

A miasta z zakazem wjazdu dla diesel'i będę z przyjemnością omijać szerokim łukiem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to będzie w przyszłości, jednak według mnie jest to celowa polityka ekooszołomów, mafii motoryzacyjnej (dopisać co Wam pasuje).
Ja osobiście wolałbym kupić używany diesel niż używany PB z LPG. 
A miasta z zakazem wjazdu dla diesel'i będę z przyjemnością omijać szerokim łukiem :hehe:
Czepiają się obecnie Diesli ale zaraz rzucą się na PB przecież
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Ładniejszy niż XC40

Nie no XC40 jest według mnie bardzo ładny, tylko tak jak już wcześniej pisałem, w DMC 2100 była tylko benzynka chyba 1,5. I nawet wbrew temu co pisałem w poprzednich postach, byłem w stanie zaryzykować i go wziąć z tym silnikiem, jednak żona powiedziała kategoryczne NIE. W ostatnich latach jeździliśmy testowo różnymi benzynkami i przy moim stylu jazdy żona zawsze marudziła, że te silniki wyją jak opętane. Tak więc nie jest to tylko moje zdanie. A automaty to już w ogóle kosmos.

A silnik mam ten sam, choć nie do końca. Przed liftem był silnik 2.0, 150 KM oraz 350nm. W poliftowym jest 2.0, 150KM oraz 320nm. Gdzie im wsiąkło te 30nm? 

A i doszedł ADBLUE czy jak to cholerstwo się tam nazywa. Przez to w diesel'ach nie ma możliwości zamówienia koła zapasowego. Mówię Wam jaja jak berety :puk:

Ale nie macie się czym przejmować, już nie przyjmują zamówień, nam pierw powiedzieli nie, jednak jakoś coś tam wykombinowali i przyjęli zamówienie :niewiem:

PS. Nie wiem czy wiecie, ale nawet firmy leasingowe biorą droższe raty na diesel'e, bo boją się o wartość samochodów przy odsprzedaży - poj... ten świat.

I tu @poziom ma racje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. Specjalnie dla @jagodek- mój plan jest taki, żeby wziąć auto w diesel'u w leasingu na 3 lata (póki są jeszcze diesel'e), po trzech latach go wykupić i jeździć kolejne lata. Następnie to auto zostawić jako drugie w rodzinie i wziąć kolejne auto jako "główne". Boję się, że wtedy już może nie być diesel'i :'( Ale może będą elektryki z zasięgiem 1000 km? Tylko jak na dziko je doładować :niewiem: Czy pola kempingowe będą brały osobną opłatę za elektryki? Może na stacji benzynowej ładowanie będzie trwało 15 min?

Pożyjemy, zobaczymy.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lbuster napisał:

Dodatkowo spali mniej niż ta benzynka, a z LPG będzie porównywalna cenowo za przejechany każdy kilometr

Dzisiaj być może jeszcze tak, ale to wszystko zależy od decyzji politycznych. Jak kupowałem auto 3 lata temu, to ON wychodziło taniej niż LPG, teraz na ON jest drożej niż miałbym na LPG, bo UE rozpoczęła walkę z dieslami i narzuciła PL podwyżki opłat paliwowych na ON - jak widać na stacjach. ON znacznie droższy od benzyny, choć zawsze było odwrotnie. Zresztą ropa się kończy więc benzyna i LPG będą za kilka lat niebotycznie drogie, możliwe że nie będziemy mogli jechać na wakacje dalej niż kilkadziesiąt km. http://www.worldometers.info/ - sekcja  Energy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pjoter napisał:

@jagodek to w ile ty te 150tys zrobiłeś??

A jakie to ma znaczenie ? Jak ktoś nie pije  , nie  pali  i żona dołoży się do budżetu pracując a nie leserując na zasiłkach , jeśli ktoś  jest oszczędny to miesięcznie odłoży 2tysie jak nic. 5 lat to już 120 tysięcy.

A jak komuś chce się pracować i jest ambitny to i szybciej.

Kierowcy dzisiaj za trzymanie kierownicy mają 5-8 tysięcy . Ci to dopiero błyskawicznie odłożą taką sumkę. W 2 lata - nie w 5-ć .

O politykach nie wspomnę .......

Uważam pytanie za nie na miejscu !   :zolta:

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jarosław69 napisał:

A jakie to ma znaczenia. Jak ktoś nie pije , nie pali i jest oszczędny to miesięcznie odłoży 2tysie jak nic. 5 lat to już 120 tysięcy.

A jak komuś chce się pracować i jest ambitny to i szybciej.

Kierowcy dzisiaj za trzymanie kierownicy mają 5-8 tysięcy . Ci to dopiero błyskawicznie odłożą taką sumkę.

O politykach nie wspomnę .......

Uważam pytanie za nie na miejscu !   :zolta:

pytanie było raczej o czas osiągnięcia przebiegu a nie zarobienia gotówki.

szczerze - podziwiam ludzi umiejących oszczędzać, odkładać, przelewać, chować do skarbonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.