Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, lbuster napisał:

Ja pamiętam czasy, jak brało się 1000 eurasów do kieszeni i jechało na zachód po samochód. Jechałem po starego merola a przyjechałem ze starą Astrą :lol:

A teraz, fanaberie Panie :o

A rasa "panuf" się cieszyła ,że przyjechał ozi i z uśmiechem na twarzy czyścił śmietniki.

No patrzcie no ludziska jak to się zmieniło...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, poziom napisał:

To nie fanaberie, tylko zmieniło się na lepsze. Z krajuna totalnym dorobku, staliśmy sie przez lata krajem dość już 'ustatkowanym'. Do Niemców, czy skandynawów będzie ciężko dobić, bo oni też w miejscu nie stoją. Ale jest lepiej niż w Rumunii, Bułgarii o Ukrainie nie wspominając.

Z "poziomu Skandynawów" to już większość z nas (Polaków)  ma długi do końca życia np. hipoteki     ?

 

Co do Bułgarii... tam podatek dochodowy jest na poziomie 10%,,,, a jak jest u nas każdy wie. Po Bułgarach za granicą ( w mojej branży) widać ,że stoją dużo lepiej od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wprowadzić z powrotem talony!! Człowiek czekał miesiącami/latami, w końcu dostawał przydział, miał się stawić po samochód i nie było gadania, że taki, sraki, owaki, tylko brał i był najszczęśliwszy na ziemi, a sąsiedzi pękali z zazdrości...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jarosław69 napisał:

Z "poziomu Skandynawów" to już większość z nas (Polaków)  ma długi do końca życia np. hipoteki     ?

 

Co do Bułgarii... tam podatek dochodowy jest na poziomie 10%,,,, a jak jest u nas każdy wie. Po Bułgarach za granicą ( w mojej branży) widać ,że stoją dużo lepiej od nas.

To pokaż mi państwo, w którym kupuje się nieruchomości za gotówkę (piszę o większości społeczeństwa). No, takie czasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dudek_t napisał:

Słaby - haka nie założy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dudek_t napisał:

Trochę mi przypomina Alfa Romeo Stelvio. Ale Alfa ładniejsza :P

image.thumb.png.ca549d7a6f9646dc369066e36bae4d48.png

image.png.303fb40492daf0dd136564da96b2350b.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale co tam, cieszę się, że mogę napisać tego posta :P

Żyjemy w pięknych czasach, w pięknym miejscu, jakim jest Polska.

Patrząc historycznie, nigdy w przeszłości tak duża liczba Polaków nie miała możliwości robić tego, co my. Albo nie było rozwiniętej komunikacji czy motoryzacji, albo były zamknięte granice, albo byliśmy pod jakimś butem albo, co gorsza, były jakieś wojny. W dniu dzisiejszym większość ludzi ma możliwość spełniania swoich marzeń, wystarczy, że ma więcej niż jedną szarą komórkę w główce oraz że nie jest patentowanym leniem. Spełniając te założenia, spokojnie może sobie pozwolić na:

używany samochód/namiot/używaną przyczepę/używany kamper/all inclusive

i zwiedzać Polskę, Europę czy świat.

Patrząc geograficznie, Polska jest także w elicie, jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie, przez co coraz więcej turystów Polaków można spotkać w różnych zakątkach naszego globu. Myślę, że co najmniej 90% ludności świata nie ma takich możliwości jak my. Jest to smutne i radosne jednocześnie :):(

Tak więc jestem bardzo wdzięczny aktualnie żyjącym Polakom, ich ojcom, dziadkom itd za to wszystko, co mamy. Cieszę się, że w tej historycznej sinusoidzie, jesteśmy chyba na najwyższym punkcie wykresu. Abstrahując od polityki, wiadomo, że zawsze mogło by być lepiej, jednak według mnie nigdy nie będzie tak, że 90% społeczeństwa będzie stać na nowy samochód, nową przyczepę czy nowego kampera. Gdy społeczeństwo się bogaci powstają nowe, droższe dobra, na które znowu będzie stać tylko garstkę ludzi.

Tak więc mam nadzieję, że ten temat nigdy się nie skończy i że moje dzieci, wnuki, prawnuki będą miały takie same "problemy", jak my w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa jest fantastyczna designersko i cudowanie (SERIO!) jeździ. Szczerze mówiąc ciągle się łamię ? Tyle że historię serwisowe nadal są takie że włos się na głowie jeży. Do tego najbliższe ASO 200km od domu, brak czasu... i mam tęgi problem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dudek_t napisał:

Ładny, ale co z tego, skoro z konceptu na linię produkcyjną wjedzie 5% wdzięku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.