Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ojciec chce wymienić samochód na taki którym będzie ciągał przyczepę kempingową(długość 6m). Budżet to 50000-55000 zł. Silnik diesel. Podał mi auta którymi się interesuje i prosił,aby zdobyć jakąś opinie o nich lub jakieś inne samochody godne polecenia. Auta którymi się interesuje : VW Multivan Nissan X-Trial Nissan Qashqai Co sądzicie o tych samochodach? Jakie silniki polecacie? A może jakieś inne samochody polecicie? Ja osobiście myślałem też nad Fordem S-Max
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ojciec chce wymienić samochód na taki którym będzie ciągał przyczepę kempingową(długość 6m). Budżet to 50000-55000 zł. Silnik diesel. Podał mi auta którymi się interesuje i prosił,aby zdobyć jakąś opinie o nich lub jakieś inne samochody godne polecenia. Auta którymi się interesuje : VW Multivan Nissan X-Trial Nissan Qashqai Co sądzicie o tych samochodach? Jakie silniki polecacie? A może jakieś inne samochody polecicie? Ja osobiście myślałem też nad Fordem S-Max

 

a prawko b96 lub b+e jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW Multivan Nissan

X-Trial Nissan

Qashqai

myślałem też nad Fordem S-Max

Multivan za ciężki jeśli chcesz się mieścić w 3,5 tony.

S-max też za ciężki, bo podobnie jak Galaxy ma 2505 kg (co za idiota tak homologował zamiast 2500?).

Qashqai to małe auto i na forum znajdziesz opinie, że łatwo pali sprzęgło z przyczepą.

X-Trail to musisz sprawdzić DMC, bo nie znam. Ale powinien się zmieścić w 2400 kg.

 

Inna sprawa, że rozrzut macie niezły, od Multivana do Qashqai. Nie wiem jakie można mieć kryteria by rozważać jednocześnie oba te modele. Multivan 17-letni na T4 (nie T5) w rozsądnym stanie kosztuje w DE 15 tys. Euro. Do tego akcyza 18,6%, bo sensowny silnik to 2.5 TDi w tym samochodzie. Szczególnie jeśli chcesz holować przyczepę to 1.9 w tak dużym aucie jest nieporozumieniem. Czyli wychodzi na to, że aby zmieścić się w cenie 50-55 tys. zł na gotowo to musi być 20-letni albo rozbity. A i tak nie mieści się w DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z jazdy? Bo chyba nie doczytałem albo gdzieś mi umknęło...

 

 

 

Jak na suva to bardzo dobre wrażenia. 280 KM musi dawać przyjemność. Auto godnie przyspiesza, całkiem fajnie hamuje, a nawet w zakrętach się przyzwoicie zachowuje. 

Oczywiście trudno przyjemność z jazdy porównać z tym co oferuje AR Giulia z tym samym silnikiem. SUV zawsze będzie się prowadził gorzej, nigdy w zakrętach nie pojedziesz tak szybko jak "zwykłym" autem.

Do tego dużą wadą jest to że nie dość że siedzisz (jak to w suvie) wyżej, to jeszcze regulacja fotela na wysokość jest mocno ograniczona i nie możesz się "spuścić na podłogę" a ja tego nie lubię. 

Ogólnie auto na duży plus, ale...  bez szans na sukces.

Po prostu tylko szefom AR się wydaje że już mogą konkurować z tercetem ABM, ale jeszcze niestety jest na to za wcześnie. Do segmentu premium jeszcze dużo brakuje. Póki co premium jest tylko cena. 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kaszkaj 2.0 D będzie najlepszy na co dzień i do holowania w kategorii B tej budki.

Opcja 4X4 byłaby strzałem w 10.

To tyle ode mnie.

też bym się na takiego zdecydował, nie ma to jak ciągnięcie budy z 4x4, a w mieście też się dobrze spisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.