Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam czemu postanowił ruszać pod górkę zamiast startować z płaskiego

Jak na mój gust, bał się zaryć tyłem cepy (podłogą) w asfalt (swoją drogą, potencjalnie paskudne uszkodzenie, potrafi odciągnąć tylną ścianę od podłogi), płaskie nagle przechodzi w ostry podjazd, jedyne jakkolwiek racjonalne wytłumaczenie. A że nerwus, albo się spieszył, to rety, widząc że nie ma poprawki (pod górę nie ruszy) cofał z lekka z gestem...

Miał mu kto spojrzeć ile ma prześwitu między tyłem cepy a asfaltem przy próbie podjazdu, cofnąłby na spokojnie, dołożył trochę (parę km/h) rozpędu na płaskim, ew. przy powtórce, dołożyłby jeszcze następne parę km/h na starcie na płaskim (w miarę pozostałego prześwitu), i w 2-3 próbie wjechałby bez takiego upalania (i summa summarum szybciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie problemy miał ten holownik. Oglądać do końca :]

 

To nie holownik miał problem, tylko kierowca coś nie teges. Widać nawet po sposobie cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądnąłem jeszcze raz z dźwiękiem tym razem, słuchając silnika na koniec podjazdu i obserwując prędkość koła prawego obstawiam dymek spod opon i ze sprzęgła również. Jakby nie było nerwowo więc źle.

 

co bym zrobił w tym miejscu moim zestawem ? Droga wygląda na osiedlową i pustą. Jeżeli nie podjechałbym za pierwszym razem to drugiego by nie było - mover, pilot i za 5 minut jadę dalej bez uszczerbku na holowniku. Teoretycznie tym manewrem mógł rozwalić opony, nawet jak na oko będą ok, to na mokrym może nie być już fajnie o wpływie na układ napędowy nie wspominam.

 

u mnie sprzęgło nie jest gotowe na takie wyzwania, nie wiem czy próbowałbym ruszyć bez rozpędu, inna sprawa, że mówię o moim zestawie (cepa 1700dmc), może przy 1200 miałbym inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji oglądania tego filmiku obejrzałem inny z proponowanych. Zobaczcie jakie zajefajne mają wagi w Holandii gdzie mozna przyjechać swym zestawem, wrzucić monetę i się zwarzyć:

 

https://youtu.be/CWpZaKz8rI8?t=114

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio niski bieg i bez rozpędu by podjechał, zmęczył sprzęgło i opony. No ale cóż Latający Holender i jazda po górach w Norwegi może nie iść w parze.

A co da bieg jak nie ma przyczepności :hmm:  I co znaczy odpowiednio niski, myślisz że startował z trójki :niewiem:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpędził auto i brakło mu mocy, jak zredukował to było za późno. 

 

Jak by zjeżdżał np. na drugim biegu i operował odpowiednio gazem to by podjechał bez zrywania przyczepności i potrzeby redukcji biegu co spowodowało zatrzymanie całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią człowiek całe życie się uczy a "głupi" umiera. :]

Do Norwegii jakoś dojechał czyli miał prawo jazdy ale chyba było tak jak napisał TOM3653 miał problem z przyczepnością holownika do nawierzchni drogi. Był chyba również nieźle naładowany? Tył kompletnie "siedział" :miga:

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gość nie potrafi cofać, kręci kierownicą jak szalony

i to pokazuje, że powinien iść na kurs b+e

 

koledzy z tego co pamiętam to francuskie samochody zawsze miały miękkie zawieszenie, więc może gość nie przesadzić z dociążaniem tylko holownik nie był gotów na takie akcje.

 

u mnie nie ma mowy o ruszaniu z dwójki solo bez jazdy na pół sprzęgle, więc ten podjazd piłowałbym na jedynce do końca albo rozpędził się wcześniej i cudem zapiął dwójkę przed podjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.