Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy wyborze auta jednym z istotnych kryteriów była dostępność części zamiennych (na wypadek awarii lub jakiegoś dzwona). Jeep pod tym względem bije wszystkie inne na głowę. Nie dość że wszystko jest od ręki dostępne, to jeszcze jest wybór: oryginał lub zamienniki.

Z tego powodu wyeliminowałem np. Lincolna Navigator'a i Forda Expedition'a (aczkolwiek bardzo mi się oba podobają) bo tam nie dość że części jako tako mało to do tego kosmicznie drogie.

 

Czyli sugerujesz aby odpuścić Dodg'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeep i dodge należą do marki koncernu Chrysler Holding LLC

durango i grand cher. bazuje mechanicznie na tym samym, ALE faktycznie jeep jest bardziej popularny i przez to wiecej serwisów i sklepów z czesciami  (przez to w  zakupie droższy) ... nawet elektronikę audio mają taką samą:)

ps.

nie spotkałem sie z kimś kto miał by jakikolwiek problem z kupieniem czesci "od reki" i do jednego i drugiego ... (z wyją oryginalnego tłumika :))) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć ja optuję przy Dogu to moja woli Jeepa i jak nigdy wyjdzie na jej bo Dodge nie zmieści mi się do garażu chyba ,że postawię mu jakiegoś blaszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicik, wszystko się zgadza. Jednak przy poszukiwaniu np. błotnika, zderzaka, lampy, grila, maski czy tym podobnych rzeczy w Jeepie jest o wiele łatwiej, taniej i mniej problemowo, bo jednak dostępność jest większa.

Durango ma za to jedną przewagę, a mianowicie trzeci rząd siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durango ma za to jedną przewagę, a mianowicie trzeci rząd siedzeń.

i jest tańsze w zakupie :) 

ps.

oczywiscie z miłości do jeepa - proponuje jeepa. Dodatkiem do posiadania tego auta jest "przynależność" do rodziny "jeepniętych" a uwierzcie na słowo to fajna grupa ludzi z podobnym podejściem do świata :) (coś jak brać karawaningowa ! ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.Jestem tu nowy noszę się z zamiarem kupienia przyczepy 1100dmc ma to być Angielka ze ściętym przodem i pytanie czy mój Paszczur 

Passat B5 Fl 2.0 pb/lp4 115 km da rade z tą cepką jakie spalanie itd i czy ktoś ma już podobne doświadczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ALT (przeca napisałem ;) ).

Jak jadę z cepka do 90km/h (tego nie przekraczam a uzależnione to jest od prędkości TIRa przede mną ;).

 

Spalanie po autostradzie około 13,5l/100km , spalanie po drogach innych to około 14,5l - 16l/100km uzależnione od natężenia ruchu oraz jakości LPG jaki zatankowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wcale. Mam tak 2900-3100obr/min i jest ok do jazdy. Nie chce meczyc dwumasy z obrotami 2300-2500 na "5" i z buda na haku.

 

To go trochę kręcisz....u mnie na 5-tym biegu 80km/h mam 1500obr/min , ale różnica :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem jak to jest tymi biegami znajomy ma też alt jeździ z budką do 100km/h i mówi piątkę włącza ale jego spalanie wynosi kolo 19litrów gazu trochę mnie to przeraza.Jutro jadę po swoją będę miał okazję przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo silniki na Pb mają wyżej ni Diesle położony moment obrotowy. Właśnie w okolicach 3000obr i w górę.

Jak on śmiga na 5-tce to jedzie ze strasznie małą sprawnością silnika i musi dać więcej Pb/LPG aby uzyskać moc. 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.