Skocz do zawartości

Jaki reduktor?


jano

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Dawno mnie niebyło na forum. Mam jeszcze kilka drobiazgów do sprzedania, między innymi nowy reduktor gazowy do przyczepy kempingowej, kampera firmy GOK tym EN 61, 30 mbar.

 

Jeżeli Ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik Andrew_80 dnia 10 marzec 2011 - 12:08 napisał

Z tego co mi powiedział mój dostawca gazu, reduktora nie mozna montowac do góry nogami.

 

 

 

Dlaczego??

 

hmm.... szczerze mówiąc nie wiem...:)

Może to ma coś wspólnego z rozprężaniem i ochładzaniem gazu i co za tym idzie skraplaniem się pary wodnej...?

Lub membrana do góry nogami inaczej się ugina i reduktor daje inne cisnienie..?

tak strzelam....:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie ma wiekszego znaczenia, gdyby to było istontne a co za tym idzie zabronione to nie byłoby w sprzedaży prostych przejściówek z małej butli na reduktor. Jeśli chodzi o oparowanie gazu, odbywa się to w butli a ew. wykraplanie wody kondensacyjnej wystąpi na gładkich powierzchniach zewnętrznych butli.

 

Tak myślę :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam;

W przyczepie posiadam butlę BP light, oryginalny reduktor nie pasował do naszych butli, kupiłem sprzedawany na stacji paliw BP. Na reduktorze jest napisane 37 mbar, a na urządzeniach mam napisane 30 mbar. nie jestem ekspertem i jeśli możecie proszę o jakąś podpowiedź, czy jest jakieś zagrożenie że będę używał takiego reduktora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

W ramach kontynuacji pytanko:

 

Mam instalację Duo Controll z crash sensorem i podgrzewaniem.

 

Chcę dokupiś coć takiego:

 

http://sklep.klaja.pl/pl/...gazowej-BP/4723

 

Wkręcić w wężą zamiast butli stalowej, kupić butle dom i kliknąć.

 

Czy coś jeszcze powinienem zrobić? Rozumiem, że nie ma to znaczenia dla dup control?

 

Jak będę za granicą i braknie odkręcam reduktor i mogę podłączyć zwykła butlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,zamierzam kupić nowy reduktor 30mbar.Znalazłem dwa różniące się chyba iloŚcią podawanego gazu i nie wiem ,który wybrać:

1). Reduktor 30 mbar, do przyczep i samochodów kempingowych

Reduktor z atestem i zaworem bezpieczeństwa.

Mg = 0,8 kg/h LPG  

2). Reduktor gazowy

Mg=1,5kg/h,

pd=30mbar ,

p=1-16 bar,

PS 16bar.

Pasuje do butli 11 kg,

wyjście reduktora gwint zewnętrzny lewy 1/4"


   
Edytowane przez jacekh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.gazownictwo.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=658&category_id=85&option=com_virtuemart&Itemid=10   http://goliat.com.pl/regulator-gazu-30mbar-0-8-kg-h-do-kempingow,3,5232,4881  Mam żółtą naklejkę w bakiŚcie z liczbą 30 mbar ,w lodówce też jest informacja o 30 mbarach.NieŚwiadomie zakupiłem u klaji w bieruniu reduktor 50 mbar i gaŚnie płomień w lodówce ,myŚlę że to może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, jakie i ile urządzeń gazowych masz w przyczepie, jednak jeśli kupisz reduktor, który zaproponowałeś:

http://sklep.gazownictwo.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=658&category_id=85&option=com_virtuemart&Itemid=10%C2%A0%C2%A0%C2%A0&vmcchk=1&Itemid=10

będzie on odpowiedni w każdej opcji wyposażenia gazowego. Musisz jedynie się upewnić, jaką ma datę produkcji. Najlepiej by było, gdyby był z 2016 ew. 2015, bo ten na foto jest z 2012, ale może to tylko zdjęcie poglądowe.

 

PS

Jeśli masz naklejkę 30 mbar, to tylko reduktor z takim ciśnieniem, żaden inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://goliat.com.pl/regulator-gazu-30mbar-0-8-kg-h-do-kempingow,3,5232,4881,cały post mi znikł,został tylko jeden link.Mam naklejkę w bakiŚcie 30 mbar ,na naklejce w lodówce również.urządzenia gazowe - kuchenka trzy palnikowa,piecyk grzewczy truma z nawiewem i lodówka.NieŚwiadomie kupiłem reduktor 50 mbar i lodówka gaŚnie po minucie czy dwóch ,.Na jednym Mg=1,5kg/h a na drugim Mg=0,8 kg/h

Edytowane przez jacekh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.