Skocz do zawartości

Jaki reduktor?


jano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie,czy instalacja w mojej przyczepie,która przewidziana jest na zasilanie gazem o ciśnieniu 30 mbar może pracować z reduktorem 36 mbar?

Robiłem próbę i wszystko działa,ale czy nie grozi mi niespodziewane BUM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja założyłem reduktor 36 mbar i wszystko śmiga tak jak powinno :ok:.

 

Skąd wiesz że instalacja przyczepy ma pracować na 30 mbar? Bo często idzie spotkać przypadki, że piecyk jest na 30 a lodówka jest na 50 mbar. Ciekawe na jakie ciśnienie projektowana była kuchenka :).

 

Pozdrówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii,jest u mnie naklejka mówiąca,że wszystkie urządzenia powinny być zasilane gazem o ciśnieniu 30 mbar.

Ale jeśli twierdzisz,że na reduktorze 36 mbar spokojnie może wszystko pracować,to OK.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie większość reduktorów do gazu płynnego do zastosowania domowego jest na ciśnienie 36-38 mbar :ok:.

 

Moja teoria na temat pasowania tego reduktora jest taka iż podawane ciśnienie jest tu nadciśnieniem. Czyli ten reduktora redukuje do ciśnienia 1036 mbar ciśnienia bezwzględnego. Porównując 1030 do 1036 wychodzi że różnica jest mniejsza niż 1% :).

 

Ale jest to moja teoria :) a teorie często nie idą w parze z praktyką :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta :-)

 

Sluchajcie, moj reduktor ma juz cos kolo 30 lat i kupilem nowy :hehe: w sklepie w Wawie polecili mi 30bar, na moim starym nie bylo napisane jaki jest.

 

Sprawdzilem cala przyczepe i jedyny opis jaki znalazlem to w lodowce:

 

Testowana do max cisnienia 50bar

 

I teraz juz sam nie wiem co mam zrobic.

 

Nie sprawdzalem czy lodowka dziala, bo w sumie jej dzialanie na gaz mozna nazwac symbolicznym, wiec mi na tym nie zalezy, kuchenka dziala, piecyk tez, czy tak moze zostac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę więcej szczęścia na dwufunkcyjnym ogrzewaczu wody miałem napisane 37mbar. Co prawda wcześniej zakupiłem reduktor i trafiłem. Ale do tej pory nie wiem na jakie ciśnienia są zoptymalizowane lodówka i piekarnik i kuchenka. Orginalnie był 28mbar. Ciśnienie zależy od stosowanego gazu. Sam propan, sam buta lub ich mieszanina. Był już na forum post o tym proponuję poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas badania w Sławie wyszło, że nalepka dotycząca pieca jest ... na zlewozmywaku za listwą osłonową. Kolega badający musiał się nieźle nagimnastykować, żeby ją przeczytąc, ale udało się. Pozostaje więc po prostu szukać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

odświeżę wątek, bo się już pogubiłem

 

jak to jest z tymi reduktorami ?

można założyć reduktor 37 mbar, kiedy lodówka (bojler, ogrzewanie) jest na 30? albo 50? (albo na odwrót ?)

wolno/nie wolno ?

wybuchnie/nie wybuchnie ?

urządzenia działać będą/nie będą ? a może sprawniej/mniej sprawnie?

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.