Skocz do zawartości

Jaki reduktor?


jano

Rekomendowane odpowiedzi

:hmm: ponawiam pytanie o reduktory 30 mbar zalinkowane powyżej -jeden Mg=1,5kg/h a drugi 0,8kg/h ,który wybrać ? jaka różnica w działaniu urządzeń? czy może te przepływy nie mają żadnego znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:hmm: ponawiam pytanie o reduktory 30 mbar zalinkowane powyżej -jeden Mg=1,5kg/h a drugi 0,8kg/h ,który wybrać ? jaka różnica w działaniu urządzeń? czy może te przepływy nie mają żadnego znaczenia ?

 

Przecież odpowiedziałem, który reduktor warto zakupić - post #44 ;)

Przepływ jest istotny przy większej liczbie urządzeń gazowych. Odpowiedział Ci już na to pytanie Kolega.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. Jestem tu nowy i zupełnie zielony w temacie. Korzystam z przyczepy w troszkę innym celu niż się powinno ale lodówka jest lodówka i moje pytanie. W lodówce jest tabliczka z info o reduktorze 50 mbar a ja mam 37 mbar taki wiadomo tradycyjny. Nie znam pochodzenia przyczepy i sprawności sprzętu. Jest lodówka i kuchenka. Kuchenka działa choć ma duży płomień a lodówki nie mogę odpalić. Czasem w oczku widać jakby chciało się zapalić ale..... no niestety. Mam małą 2kg butlę. Jak podłączyłem 11 kg też nie szło zapalić. Czy to możliwe, aby na reduktorze 37 mbar nie szło zapalić lodówki? Na chłopski rozum to jakby duży odbiornik nie działał typu piec (którego tu nie ma) ale lodówka zużywa jakieś śmieszne ilości gazu z tego co czytałem. Kupiłbym nowy reduktor ale jak mam wywalić 50 zł to bez sensu. Bardzo proszę o pomoc. 

Zapomniałem dodać, że przekopałem już pół internetów i nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma to znaczenie ;-)

Kup taki reduktor jak wrzucałem kilka postów wyżej na 50mbar i będzie git ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałem zamówić reduktor do butli 5kg - urządzenia mam butan 30 mbar, propan 37 mbar. Jaki reduktor tu zastosować? :)
Rozumiem, ze poluję na 30 mbar? bo 37 jakoś nie widzę w center camp. Czy te reduktory nadają się do przyczep? (nie widzę symbolu przyczepy)

https://center-camp.pl/pl/p/Reduktor-Cisnienia-30-bar-GOK/1745

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 20:01, archivi napisał:

Witam.

Chciałem zamówić reduktor do butli 5kg - urządzenia mam butan 30 mbar, propan 37 mbar. Jaki reduktor tu zastosować? :)
Rozumiem, ze poluję na 30 mbar? bo 37 jakoś nie widzę w center camp. Czy te reduktory nadają się do przyczep? (nie widzę symbolu przyczepy)

https://center-camp.pl/pl/p/Reduktor-Cisnienia-30-bar-GOK/1745

Pozdrawiam

Witam!

Najlepiej i w sposób uniwersalny:

przejściówka z gwintu butli 5 kg:

http://allegro.pl/redukcja-z-malej-butli-na-reduktor-i7081368546.html

Odpowiedni reduktor:

http://allegro.pl/reduktor-gazowy-gok-30-mbar-cemping-do-kampera-i7163610560.html

PS

Oferty przykładowe, identyczne elementy możesz odszukać też u innych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie o tej przejściówce też myślę... Chciałbym mieć możliwość podpięcia butli 11kg. Nie przepadam za ciepłem, planuję jeździć raczej wiosna i jesień.

Chciałem zamówić w Center Camp - dzisiaj będę do nich dzwonił podpytać, czy tamte reduktory mają symbole kempingowe. Jeszcze muszę rozgryźć temat redukcji kątowej lub reduktora kątowego (5 kg butla ma zawór pionowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Muszę to pomierzyć. Dość mała mi się wydaje ta bakista, a butli kawałek niestety jest... 11 kg niema opcji, żeby tam zmieścić na wysokość. Pionowy reduktor to pewnie +10 cm.

Dzisiaj podjadę kupić butle, to pomierzę na co mogę sobie pozwolić :)

 

Aaaaa i pionowy burzy moje Feng shui! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa bo wcześniej napisałeś że chcesz mieć możliwość podpięcia jedenastki, to przyjąłem że się zmieści, jak jedenastka to i piątka z pionowym reduktorem. A jak nie to musisz pomierzyć. Zanim kupisz piątkę rozważ jeszcze butle nano z amerigasu, jest dość niska i dużo wygodniejsze podłączanie niż do piątki czy jedenastki

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak patrzyłem po necie, to kompozytowe nie wejdą na szerokość :/. Już się pogodziłem z tymi dwoma zbiornikami balastowymi.
A 11kg to transport autem, a po zakotwiczeniu gdzieś przed przyczepę niestety...

U mnie bakista ma "głębokość" koła zapasowego + trochę na jakieś małe graty... 11kg powinno wejść po średnicy na wcisk, ale nie wykręcę niestety pod mocowaniem pokrywy bakisty... Gdybym zapakował poziomo i chciał postawić, to nie przewrócę jej do pionu bo się zablokuje w pozycji "po skosie" :) jest ok 1 cm rezerwy nad butlą licząc ze zdemontowaną podstawką pod butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie zostaje piątka. To zrób jak planujesz, normalny reduktor z przejściówką na piątkę i będzie git. Na letnie wyjazdy spokojnie piątka wystarczy do gotowania, chyba że masz grill albo bojler gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.