Skocz do zawartości

Marmurowe zmagania


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobrze,że najpierw przemyślałeś wszystko.

My zaczęliśmy od kupna samochodu-bez większego zastanowienia,padło na Forda Transita.Teraz wiemy ,że był to zły wybór.Co prawda samochód jest max wysoki i prawie max długi,ale Fordy mają to do siebie ,że są zbyt okrągłe.Następny będzie bardziej kanciasty.:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur budżet na zabudowę będzie wymagał wielu wyborów. Ja zakładaną przez Ciebie kwotę już wydałem, a do końca

zakupów jeszcze bardzo daleko. Moim założeniem było kupować tylko używane części, ale i tak ciężko będzie się zmieścić

w 20 tys. Faktem jest, że moja baza jest trochę większa i przewidziana na cztery osoby. Jeżdżąc za częściami wszędzie spotykam

się z opinią, że masa ludzi przesiada się z przyczep na własnoręcznie budowane kampery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieliczni lacza milosc do przyczepy z potrzeba posiadania kampera w taki sposob he he ,,, oczywiscie jest to z przymruzeniem oka

12_1565715073.jpg

http://www.finn.no/finn/car/mobilehome/object?finnkode=38098512

smirk(1).gif

i przyczepy nie musialbys sie pozbywac ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło, kobyłka u płotu. Czyli auto pod domem.

 

Fiat Ducato Maxi, L3H2. 1999r, silnik 2,5 TDI.

 

Przejechałem 300 km. Silnik - pszczółka, skrzynia bez zastrzeżeń, zawieszenie super, tapicerka ładna. Blacha bez korozji ale swoje za uszami ma. Ogólnie nie jest źle.

 

Na S7 zrobiłem próbę. 140 km/h bez najmniejszego problemu.

 

Zdjęcia jutro.

 

P.S. wraz ze wszystkimi opłatami zmieściłem się założonym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać.

 

Auto ma nowe opony, el. szyby, el. lusterka i centralny zamek (zepsuty, ale ma).

 

Przyjechało na kołach z ...Danii.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś trafiłem na ten temat . Marmur .... co tu gadać , trzeba robić i tyle . Ty i ja zaczynamy prawie na tym samym aucie , więc sporo nowych doznań przed nami ... chętnie popatrzę na Twoje ruchy i życzę samozaparcia , nie ma spraw nie do przejścia ale są otwory nie tam gdzie powinny i materiały nie tak przycięte jak trzeba .... spokojnie i będzie fura jak z katalogu :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś trafiłem na ten temat . Marmur .... co tu gadać , trzeba robić i tyle . Ty i ja zaczynamy prawie na tym samym aucie , więc sporo nowych doznań przed nami ... chętnie popatrzę na Twoje ruchy i życzę samozaparcia , nie ma spraw nie do przejścia ale są otwory nie tam gdzie powinny i materiały nie tak przycięte jak trzeba .... spokojnie i będzie fura jak z katalogu :skromny:

Spoko, od jutra nie opędzisz się od moich pytań, gdyż w kilku sprawach pójdę dokładnie Twoim tropem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje fundusze w znaczący sposób się nie zwiększą.

 

Natomiast posiadam lodówkę, kuchenkę okna i trochę innego badziewia ze starej przyczepki oraz sprawne Webasto mokre wraz ze sterowaniem. Narazie muszę podpytać o patent z szyberdachami.

 

Nad łóżkiem zdecydowanie chcę w to wejść. Z przodu raczej nie, bo będę walił łbem w konstrukcję.

 

W najbliższej okolicy znalazłem takie coś: http://allegro.pl/dach-panoramiczny-2x-szyber-renault-scenic-i-lift-i2697836656.html oraz http://allegro.pl/scenic-2001r-lift-dach-z-szyberdachem-komplet-i2694170150.html

 

Co o tym sądzisz? Wchodzić w to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem od scenica to się nie nadaje ze względu na obłość konstrukcji i mnogosć otworów ....... Jeden nad wyrkiem ładnie wkleisz ale drugi wyjdzie gdzieś na ścianach pionowych szafy czy kibla i będzie ZONK . Ta obłość oczywiście da się wmontować ale jeśli chciałbyś zachować wysokośc to musisz wyjść z tym na zewnątrz , będzie szkaradnie po bokach a i miejsca zajmie sporo potrzebnego na inne otwory i solar . Lepszym i wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest pojedyńczy od laguny nad sypialnią i może taki sam nad salonem .... one nie sa konstrukcyjnie tak obłe a tej konstrukcji nie zmienisz ..... skrobnij zarys wnętrza w widoku z góry z uwzględnieniem planowanych pionów to sam dojdziesz do wniosku , że dwa rozdzielone szybry na jednej konstrukcji to kiepski plan :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy przypadkiem dwa nie są na jednej ramie ??? Nie wypowiem się tak do końca , ponieważ nie rozbierałem na czynniki pierwsze dachu od scenica ...

 

 

A jak planujesz wstawienie tej konstrukcji pod względem oblachowania zewnętrznego ? Chodzi mi o wykończenie otworu w blasze przy styku z szybą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.