Skocz do zawartości

Dobra rada zawsze w cenie :-)


Bella

Rekomendowane odpowiedzi

Już na pierwszym zdjęciu- brak klina maskującego w listwie alu i wkręty na wierzchu. W jakim stanie jest konstrukcja szkieletu można sobie wyobrazić. Następne zdjęcia można oglądać, ale tylko dla sportu.

 

Dokładnie.

Poza tym ogromne bąble na drzwiach wejściowych, wyszczerbione przednie okno na prawej ścianie, front lodówki w innym odcieniu, zamiast pieca gazowego wstawiony grzejnik elektryczny (komin pozostał), zlewozmywak i kuchenka wklejone na silikon, wgłębienia i uszkodzenia blatów, rozłażące się umeblowanie i zapewne jeszcze wiele innych niespodzianek. Na tylnej ścianie, która też mi się nie podoba, są tablice wyróżniające, które w tej przyczepie zupełnie nie są potrzebne, ani wymagane, co skłania do przypuszczeń, że coś mogą maskować  :hmm:  i to wszystko, zaledwie z tych kilku skromnych fotek :miga:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to jutro o 11 jedziemy oglądać przyczepę z marco :) Mam nadzieję że Kurus dolączy.

 

Ta gdyby była blisko, to na pewno bym ją chciała zobaczyć, bo to prawi taki układ jaki sobie wymyśliłam docelowo, no ale to Bydgoszcz.

http://olx.pl/oferta/przyczepa-hymer-eriba-mover-7os-idealna-oferta-do-31-01-2015-CID5-ID5T2c3.html#bc9c0ce50b

Edytowane przez Bella (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gdyby była blisko, to na pewno bym ją chciała zobaczyć, bo to prawi taki układ jaki sobie wymyśliłam docelowo, no ale to Bydgoszcz.

http://olx.pl/oferta/przyczepa-hymer-eriba-mover-7os-idealna-oferta-do-31-01-2015-CID5-ID5T2c3.html#bc9c0ce50b

 

Całe szczęście, że nie jest blisko :miga: . Jeśli będziesz zainteresowana, to wcześniej poproś o zdjęcia w dobrej rozdzielczości każdej ściany z zewnątrz, zwłaszcza lewej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właścicielem tego Knausa z Chorzowa jesteśmy umówieni jutro na 11:00. Jeżeli w czymś wam to pomoże to proszę odszukać po moim nicku temat z tamtego roku jak ja szukałem i kupowałem przyczepę. Handluje samochodami, może to nie to samo co przyczepa, ale uważam, że ocenie stan takiej budy lepiej niż całkowity laik. Proszę też aby pamiętać, że przyczepa ta niewyjechała wczoraj z salonu, a piszę tak dlatego ponieważ czytając nie które posty na forum można paść ze śmiechu. Proszę się niedziwić, że pierwszym moim pytaniem było czy pani chce kupić przyczepę, czy tylko pooglądać i czy ma pani pieniążki. Ponieważ siedzę w handlu samochodami pare dobrych lat i niewyobrażacie sobie jaki jest procent tak zwanych gniotów , osób które szukają 7 letniego samochodu przez trzy lata i nie mogą kupić. A tu nagle ten model ma 10lat

I mażenie prysło . Proszę tylko aby podejść do sprawy poważnie, ponieważ pora roku i warunki atmosferyczne niesprzyjają dogodnemu oglądnięciu budki. Ewentualnie zapraszam wiosną. Pozdrawiam.

Czekam na telefon potwierdzający państwa przyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do podpowiedzi co do średniej sprzedaży z allegro która wynosi 4,8. Uważam iż 1xneutralny i 1xnegatywny komentarz na 500 transakcji to Bardzo Dobry wynik i 4,8/5 to też bardzo dobry wynik, ale jak zwykle na forum ktoś nietrzyma się tematu. I za takich fachowców ja dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właścicielem tego Knausa z Chorzowa jesteśmy umówieni jutro na 11:00. Jeżeli w czymś wam to pomoże to proszę odszukać po moim nicku temat z tamtego roku jak ja szukałem i kupowałem przyczepę. Handluje samochodami, może to nie to samo co przyczepa, ale uważam, że ocenie stan takiej budy lepiej niż całkowity laik. Proszę też aby pamiętać, że przyczepa ta niewyjechała wczoraj z salonu, a piszę tak dlatego ponieważ czytając nie które posty na forum można paść ze śmiechu. Proszę się niedziwić, że pierwszym moim pytaniem było czy pani chce kupić przyczepę, czy tylko pooglądać i czy ma pani pieniążki. Ponieważ siedzę w handlu samochodami pare dobrych lat i niewyobrażacie sobie jaki jest procent tak zwanych gniotów , osób które szukają 7 letniego samochodu przez trzy lata i nie mogą kupić. A tu nagle ten model ma 10lat

I mażenie prysło . Proszę tylko aby podejść do sprawy poważnie, ponieważ pora roku i warunki atmosferyczne niesprzyjają dogodnemu oglądnięciu budki. Ewentualnie zapraszam wiosną. Pozdrawiam.

Czekam na telefon potwierdzający państwa przyjazd.

Zadałem sobie trud i przeczytałem Twoje posty z czerwca, były trochę w innym tonie niż ten dzisiejszy. Rozumiem Twoje rozgoryczenie gnioto-osobami, apaczami itp, ale ktoś chce z Tobą zrobić biznes a nie chce utopić kasy, więc pyta , bada, co i Tobie nie było obce w czerwcu 2014.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ale jak ktoś chce kupić coś to to znajdzie i kupi w krótszym czasie niż trzy lata. Mnie to zajęło miesiąc i po obejżeniu 3 budek miałem jakieś porównanie i wiedziałem na co mogę liczyć w danym przedziale cen i kupiłem. Nie szukałem nowej za 20000zł na gwarancji i brałem pod uwagę ewentualne poprawki na które musi być mnie stać jak decyduje się na takie hobby.

 

Tom3653 no pewnie,że to tak jak z autem ty jeździsz najlepszym bo niemieckim świeżo sprowadzonym....łupem i jesteś zadowolony, a jak coś ci się popsuje to zalepiasz kontrolkę taśmą i twierdzisz że to nic takiego. Może jesteś samozwańczym Ekspertem Karawaningu ale auta to ty zostaw w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się niedziwić, że pierwszym moim pytaniem było czy pani chce kupić przyczepę, czy tylko pooglądać i czy ma pani pieniążki.

 

 

. Mnie to zajęło miesiąc i po obejżeniu 3 budek miałem jakieś porównanie i wiedziałem na co mogę liczyć w danym przedziale cen i kupiłem.

Pytasz o to czy ktoś chce kupić czy oglądać :hmm:  a następnie że sam napisałeś że  oglądałeś przyczepki aby się zorientować  co Ci pasuje ?

 

 Może jesteś samozwańczym Ekspertem Karawaningu ale auta to ty zostaw w spokoju.

A od mojej osoby proszę się :zlo::klnie:   bo nigdzie nie napisałem że jestem expertem (napis przy mim nicku jest nadany przez forum)

a po drugie trochę wiem co nieco o sprzedaży aut, szczególnie tych w komisach ( i nie pisze tu o Tobie ani Twoich autach) napisałem to o czym

każdy wie, zresztą na taką opinie a autach w komisach zapracowali sobie ich właściciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy czwartek ;-) trzymam kciuki bo jak się uda to zawsze wiecej budek w Krakowie bedzie:) a jedziesz z bardzo dobrym "szperaczem", Marko również lustrowal moja obecna - możesz być spokojna miny nie kupisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haa jeszcze przyczepy nikt nie widział a już tłumaczenia :hmm:

 

... a nie pisałem kiedyś, że handlujący pilnie śledzą wpisy na forum, a czasem mają nawet "zaufanych" :>

Proszę też aby pamiętać, że przyczepa ta niewyjechała wczoraj z salonu   [...]

 

Witam !

To w takim razie, słowa w opisie nie są odzwierciedleniem rzeczywistości ?

Czyż nie jest napisane czarno na białym: "STAN IDEALNY" ?

 

post-8228-0-96690700-1423101325_thumb.jpg

 

Abstrahując od semantyki słowa "Idealny", proszę sobie przeczytać chociażby ten post:

http://forum.karawaning.pl/topic/13503-pomoc-w-ocenie-pewnej-francuzki-caravelair-soleria-470/?p=337910

 

Jestem przekonany, ze nikt nie spodziewa się nowej przyczepy, gdy była ona już przez kogoś eksploatowana, jednak jest zasadnicza różnica i to nie tylko w słowach, gdy mówimy użyta i zużyta, a obydwa te określenia można przecież przypisać eksploatacji. W takich sytuacjach jest normalną rzeczą, że ktoś zainteresowany odkupieniem eksploatowanego przez kogoś przedmiotu, chce go dogłębnie sprawdzić i zweryfikować jego stan :hmm:

 

[...]   a piszę tak dlatego ponieważ czytając nie które posty na forum można paść ze śmiechu.

 

Czy tak samo Kolega uważał, gdy zabierał tu głos przed kupnem swojej przyczepy ? ;)

Jak czytam niektóre wypowiedzi handlujących, to nie tylko padam, ale często i "pękam" ze śmiechu :jump: :lol:

 

Proszę się niedziwić, że pierwszym moim pytaniem było czy pani chce kupić przyczepę, czy tylko pooglądać i czy ma pani pieniążki.

 

O ! A to dlaczego ???  :niewiem:

Jeszcze nie spotkałem się z takim podejściem do potencjalnego klienta. No, chyba, że rzeczona przyczepa ma w Kolegi zamyśle pozostać muzealnym eksponatem przed posesją. Gdyby jakikolwiek sklep, firma czy nawet przekupka na targu zastosowali ten model sprzedaży, to mogliby zwinąć interes praktycznie z dnia na dzień.

Warto w takim razie zadać pytanie, czy ta przyczepa jest rzeczywiście na sprzedaż ?

 

Niniejszym zapytam:

czy Kolega chce sprzedać tą przyczepę, czy tylko pooglądać zainteresowanych, robiąc jednocześnie sondaż, kto przyjedzie z "pieniążkami" ??  :hmm:

 

Ponieważ siedzę w handlu samochodami pare dobrych lat i niewyobrażacie sobie jaki jest procent tak zwanych gniotów , osób które szukają 7 letniego samochodu przez trzy lata i nie mogą kupić. A tu nagle ten model ma 10lat

I mażenie prysło .

 

Jest Kolega w błędzie, właśnie akurat jest zupełnie na odwrót. Wszyscy, którzy tu piszą, zarówno pytający, jak i odpowiadający, zdają sobie doskonale z tego sprawę. Można zaryzykować twierdzenie, że niektórzy odpowiadający "zęby zjedli" na omawianych tu sprawach. Właśnie dlatego są takie tematy, jak obecny :ok:

 

Proszę tylko aby podejść do sprawy poważnie, ponieważ pora roku i warunki atmosferyczne niesprzyjają dogodnemu oglądnięciu budki.

 

Moim zdaniem, jeśli ktoś zobowiązuje się przyjechać na oględziny ileś tam kilometrów, poświęca swój czas i pieniądze na paliwo oraz ustala termin ze sprzedającym, pokazuje, że wystarczająco poważnie traktuje całą sprawę.

 

Przy takim obrocie spraw, niepoważne jest to, o czym Kolega pisze

Nie rozumiem też, co wspólnego ma pora roku z powagą sytuacji ... :hmm:

 

Tak na marginesie: pora roku rzeczywiście nie jest najlepsza, ale chcącemu dokonać oględzin przyczepy, w niczym to nie powinno przeszkadzać. Jedyną przeszkodą może być mało przychylny stosunek samego sprzedającego do osób zainteresowanych zakupem.

 

 

Ewentualnie zapraszam wiosną. Pozdrawiam.

 

To jest dobre ! :]

To po co jest teraz to ogłoszenie ? :niewiem:

Nie lepiej było zamknąć tą budkę w garażu i wystawić ofertę na wiosnę lub jeszcze lepiej latem ? :hmm:

 

 

W nawiązaniu do podpowiedzi co do średniej sprzedaży z allegro która wynosi 4,8. Uważam iż 1xneutralny i 1xnegatywny komentarz na 500 transakcji to Bardzo Dobry wynik i 4,8/5 to też bardzo dobry wynik [...]

 

To była moja wypowiedź, w której przytoczyłem wyłącznie fakty. W takim właśnie celu stworzono statystykę na portalu Allegro.

Dla ścisłości uzupełnię poprzednią wypowiedź, ponieważ szczyci się Kolega średnią 4,8 pkt. zaledwie z 20 (słownie: dwudziestu transakcji sprzedaży).

Chyba Kolega nie rozumie zasad wyliczania tych punktów. Co gorzej, ta średnia u Kolegi nie dotyczy wyłącznie prawdomówności (zgodność przedmiotu z opisem), ale i wszystkich pozostałych kryteriów, ocenianych przez kupujących :pad:

 

Jak ma się ta Kolegi dumna statystyka z 20 transakcji, do statystyki losowo wybranego, innego sprzedawcy na Allegro, który ma 1298 transakcji sprzedaży, przedstawia poniższy screen:

 

post-8228-0-73685000-1423102259_thumb.jpg

 

Wyniki nie wymagają dalszego komentarza.

W kontekście takiej statystyki, nie powinno dziwić, że przynajmniej na prawdomówność u Kolegi trzeba wziąć dużą poprawkę i o tym też poprzednio napisałem.

 

[...]  ale jak zwykle na forum ktoś nietrzyma się tematu. I za takich fachowców ja dziękuję.

 

W temacie byłem jak najbardziej, może Kolega jednak nie rozumie tego tematu i stąd taki wniosek :hmm:

Zamiast pisać tego typu twierdzenia, lepiej było odnieść się merytorycznie do posta, o którym Kolega wspomina i napisać kilka konkretnych odpowiedzi na zadane tam pytania.

Rozumiem, że Kolega ów post przeczytał, skoro się do niego odnosi :hmm:

Na wszelki wypadek przypomnę, jakie kwestie były interesujące:

pochodzenie przyczepy, czy kupiona w Polsce, czy może sprowadzona (jeśli tak, to skąd), ilość właścicieli od nowości, czy były jakieś naprawy, dlaczego brak fotek prawej ściany itd.

 

Niestety, akurat o tych sprawach nie wspomniał Kolega ani słowem.

 

Nie chcę być nieuprzejmy, dlatego ostatnie z cytowanych słów Kolegi pozostawię bez komentarza i pozwolę sobie zakończyć moją wypowiedź w podobnym tonie:  za takich handlujących, to ja dziękuję !!! :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli dalej twierdzę że słowa "bezwypadkowy" czy "stan idealny" "igła" "perełka"  "lalka" itd. (które w większości przypadków  nie mają z rzeczywisty stanem nic wspólnego)

to słowa handlarzy, tylko czemu się później oburzają jak się o tym pisze :niewiem:

Oby tylko ta przyczepa naprawdę było w stanie idealny (jak jest napisane) bo Bella kupi fajną przyczepkę, a Marek nie straci czasu i nerwów :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom3653 no pewnie,że to tak jak z autem ty jeździsz najlepszym bo niemieckim świeżo sprowadzonym....łupem i jesteś zadowolony, a jak coś ci się popsuje to zalepiasz kontrolkę taśmą i twierdzisz że to nic takiego. Może jesteś samozwańczym Ekspertem Karawaningu ale auta to ty zostaw w spokoju.

 

:look:

Przepraszam, a jakie koneksje dają Koledze prawo do tego typu, osobistych i uszczypliwych uwag na forum ogólnym !

Z innej strony wiem, że akurat Kol. Tom ma doświadczenie w motoryzacji, więc te wszystkie uwagi, nie dość, że są nie na miejscu, są jeszcze nieprawdziwe.

Forum, podobnie jak Allegro, posiada również pewien system oceny użytkownika. Może nie jest on w każdym przypadku aż tak trafny, jak ten aukcyjny, niemniej w dużym stopniu pokazuje zaangażowanie danej osoby w dyskusjach na forum, co z kolei można uznać za jedną z form zdobywania karawaningowego doświadczenia :hmm:

Następnym razem, zanim Kolega coś podobnego napisze, niech Kolega wcześniej sprawdzi ile punktów posiada adwersarz i porówna ich ilość z własnymi. :skromny:

 

IMHO

 

P.S.

W przypadku sprzedaży omawianej przyczepy, życzę Koledze, aby użyte w opisie wiadome słowo nie okazało się wyssanym z palca i tym samym, pozwoliło na pomyślne sfinalizowanie całej transakcji, a piszę to mając głównie na uwadze zaangażowanie i bardzo poważne potraktowanie sprawy przez naszą forumową Koleżankę.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z takim podejściem do potencjalnego klienta. 

 

a ja niestety już tak, to chyba nowy trend w światku handlarzyn. proszę o to kolejny przykład, komisu o dumnej nazwie Gladiator ;)

 

http://otomoto.pl/fiat-ducato-max-wysokie-2-8-td-vat-1-T4649123.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.