Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym i zielonym w tej kwestii. Zakupiłem przyczepę i mam problem z lodówką. Odpalam na razie gaz bo elektrycznie nie podłączałem na razie. O co chodzi. Mianowicie po wciśnięciu gałki i odpaleniu płomyczka gdy puszczam gałkę to gaśnie. Z odpalaniem nie ma problemów, ale nie trzyma płomienia. Co może być? Podejrzewam ze lodówka mogła nie być dawno używana. Pomóżcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz w takim razie sprawdzić czy płomień ogrzewa termoparę. Znaczy czy termopara jest w płomieniu. No a jeśli nie to to trzeba będzie szuakć w cewce która przytrzymuje elektrozaworek przed zamknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby to naprawić musisz wyjąć lodówkę i tam gdzie powstaje płomień dochodzi przewód iskrownika oraz rurka termopary i trzeba ją wyregulować tzn. albo przybliżyć lub odsunąć ale MOIM zdaniem trzeba przybliżyć aby plomien ją ogrzewał i wtedy powinno działać dobrze. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanie się gdyż gdy na stałe wciśniesz pokrętło to gaz będzie leciał cały czas nawet przy zgaszonym płomieniu,a przy normalnym działaniu termopara odłącza zasilanie po około 30 sekundach tzn.gaz,mam nadzieję żę dość zrozumiale to napisałem ale gdy będziesz miał jakieś wątpliwości lub pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten gaz będzie ulatniał się z tyłu lodówki częściowo CHYBA będzie uchodził przez kratkę na zewnątrz ale większośc pozostanie w przyczepie dostając się pod kuchenką gazową do środka i grozi to zatruciem,a także wybuchem, wiem stąd gdyż u MNIE poprzez gałkę regulacji delikatnie się ulatniał, czułem się jakbym coś zaćpał i miałem wymioty przez cały dzień,a tylko 1 noc była ta usterka gdyż w dzien już ją usunąłem.:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co JA się orientuję to nigdzie nie ma speca od lodówek gazowych,a wiem stąd gdy miałem jeszcze lodówkę POLAR i trzeba było do niej zajrzeć to nawet serwis Polara nie umiał nic przy niej zrobić i na niej z koniecznośći uczyłem się zasad działania lodówki gazowej która była trudniejsza do poznania,a mianowicie w urządzeniu regulacji gazem było urządzenie które po uzyskaniu odpowiedniej temperatury minusowej zmniejszało płomień w palniku,a gdy temperatura się zbliżała do około -2 stopnie ponownie załączał większy płomień.Trochę za daleko mieszkasz aby CI pomóc. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin 100, Jedyne co można doradzić to żebyś poszukał jakiegoś serwisu przyczep i kamperów. Może jest coś takiego w twojej okolicy, albo popróbuj się samemu. Ja też myślałem, że jest to strasznie skomplikowane, ale bez większych problemów wyciągnąłem lodówkę z przyczepy. Jak coś to pisz, pytaj i wrzucaj jakieś fotki to postaramy się wspólnymi siłami jakoś Ci pomóc :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Marcin podstawą bezpiecznego korzystania z urządzeń gazowych zamontowanych w przyczepie jest ich stuprocentowa sprawność przynajmniej jeżeli chodzi o zabezpieczenia przeciw wypływowe.W ŻADNYM PRZYPADKU nie kombinuj z blokowaniem pokrętła .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.