Skocz do zawartości

Lodówka nie działa.


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy wezcie pod uwage ze na dwozu jest minusowa temperatura

 

przed swietami chcialem właczyc lodówke okazało sie ze w lodowce jest -4 dlatego sie nie właczyła

 

dzisiaj nagrzałem budke do +14 i lodówka sie normalnie właczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie i Panie jak powinna być temperatura w lodówce? moja chlodzi i w zamrazalniku jest zimno ale w lodówce lewdwo 15 stopni przy dzisiejszych upalach w dzień. wydaje mi się ze to słaby wynik. jak jest u was??? o zamrozonym napoju raczej mogę zapomnieć.... aha temperatura jest na "pusto"

 

jakied temperatury uzyskujecie w waszych lodówkach ją niżej 15. zejść nie mogę, mowa o lodówce nie zamrazalniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test z przed chwili: temp. zewnętrzna 20 stopni C,   termometr w zamrażalniku pokazuje 2 stopnie (wyczuwalny bardzo delikatny szron) po około 60 -80 minutach od uruchomienia, rano sprawdze co dalej :oslabiony:

Edytowane przez alilee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano o 6 było 5 stopni w lodówce przy zewnętrznej 18, w zamrazalniku było na pewno poniżej zera ale nie miałem drugiego termometru aby dokładnie sprawdzić. Czy to dobry wynik czy raczej. słaby. nie wiem ile można wymagać od 25 letniej lodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....hmm kolejny pomiar, temp. zewnętrzna 22 stopnie, temperatura w zamrażalniku (przełożyłem termometr) -18 chyba na razie poprzestanę na tych testach. Jak U was wygląda sprawa temperatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zasilaniu 230 V w lodówce (termostat na 5) zamarzł serek. Co znaczy w zamrażalniku jest zimno, musi być w nim ujemna temperatura, aby w lodówce było ok. 3-5 stp.

 

Ed. A na pewno miałeś dobrze zamknięty zamrażalnik? To częsty przypadek. Z zamrażalnika wypływa wtedy lodowate powietrze i ochładza resztę lodówki... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jadę oglądać cepkę. Proszę o podpowiedź. Po jakim czasie od włączenia w lodówce powinien "pojawić" się chłód. W Hobby 535 z 1985r., zakładając, że ustawimy na 230V i temperatura na zewnątrz ok. 10 stopni (ewentualnie w lecie po jakim czasie zaczyna Wam chłodzić).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po 1,5-2 godz. wyczujesz wyraźnie chłodny zamrażalnik.  Więc zanim zaczniesz oglądanie przyczepy poproś o podłączenie do zasilania i włącz lodówkę. Na panelu jest przełącznik często jest podświetlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do pracy lodówki na dwóch źródłach jednocześnie... tzn gaz + 230V. Włącznik jest tak skonstruowany, że nie pozwala lodówce uruchomić i 230 i gazu jednocześnie. Nie pamiętam teraz jakie źródło zasilania jest 'ważniejsze' ale na pewno lodówka nie pozwala mi uruchomić dwóch źródeł na raz - testowałem to kiedyś w niewiadówce.

WojtEwa powiedz o co chodzi z tym nagrzewaniem się blatu?? otóż w letnie upały przyczepa stała na pełnym słońcu 35st. w cieniu. Lodówka chodził na gazie na maksa. W lodówce 18-20 stopni a blat tak grzał jak piec. W nocy temp. wewnątrz lodówki spadała do 5-6 stopni, potem w dzień znowu grzało. Zastanawiałem się właśnie czy nie obniżyć mocy grzania na pokrętle i wtedy może właśnie było by chłodniej dla lodówki i temp. wewnątrz by spadła.

 

Ostatecznie zamontowałem wiatraczek od starego zasilacza komputerowego. Temperatura w lodówce przy 35st na zewnątrz spadła do 12 stopni.

 

Ogólnie lodówka pracuje prawidłowo, bo przy ustawieniu maksymalnej mocy grzani ana gazie przy temp. zewnętrznej do 25 stopni, banany mi zamarzły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

WojtEwa powiedz o co chodzi z tym nagrzewaniem się blatu??

...

 

Z tyłu lodówki jest radiator. On generuje najwięcej ciepła które ogrzewa wnękę i blat.

Naturalna cyrkulacja jest mało wydajna, nagrzane powietrze trzeba po prostu wypompować.

Ja u siebie zrobiłem w górnej kratce 2 wiatraki sterowane tranzystorami i termistorami.

Prosty układ pozwala na automatyczną regulację obrotów w zależności od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam problem z lodówką. Prawdopodobnie gdzieś się rozszczelniła, ponieważ wewnątrz lodówki strasznie czuć amoniakiem, na szczęście odór nie wydostaje się na zewnątrz. Czy ktoś zna może jakiegoś fachowca w Katowicach lub w pobliżu, który mógłby się podjąć naprawy o ile to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak czuć amoniakiem, to nie ma już znaczenia, czy wydostaje się na zewnątrz. Jeśli uciekł amoniak, to lodówka do wymiany. Był kiedyś taki wątek, koledzy skarżyli się, że właściwie nikt nie chce tego napełniać. Poczekaj jeszcze chwilę, może ktoś się znajdzie, ale raczej zacznij już się rozglądać za inną lodówką na wymianę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak czuć amoniakiem, to nie ma już znaczenia, czy wydostaje się na zewnątrz. Jeśli uciekł amoniak, to lodówka do wymiany. Był kiedyś taki wątek, koledzy skarżyli się, że właściwie nikt nie chce tego napełniać. Poczekaj jeszcze chwilę, może ktoś się znajdzie, ale raczej zacznij już się rozglądać za inną lodówką na wymianę :(

Dzięki kolego. No cóż to będzie trzeba się rozglądać za inną. Wiem, że to czy amoniak wydostaje się na zewnątrz, czy też nie, to nie ma znaczenia - ma tylko takie ze smrodu nie ma w przyczepie  :smirk:. Ale mimo wszystko poczekam jeszcze trochę. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.