Skocz do zawartości

Lodówka nie działa.


Rekomendowane odpowiedzi

poprzedni właściciele nie używali lodówki bo nie działała to logiczne

tak powiedzieli przy sprzedaży "że nie używają" żeby nie powiedzieć że jest zepsuta

wątpie, ze ktoś w miarę rozgarnięty mając sprawną lodówkę w przyczepie z niej NIE korzysta bo ma taki kaprys...:blagac:

 

gazu ciężko żeby było za mało - nigdzie się nie podział jak uciekł to wszystki i to chyba jest u Ciebie na 99 %

nic fajnego ale się nie załamuj:)ja miałem to samo

 

jeżeli sam nie umiesz określić czy uciekł amoniak (choć słychać kiedy układ jest pusty) to wezwij kogoś od lodówek kto Ci to zweryfikuje

jeśli gaz uciekł to z lodówki odzyskasz tylko: 2 grzałki, palnik, rurki i cały układ sterowania

same pudło z agregatem jest bezużyteczne - może komuś na allegro się przydadzą te części, drzwiczki etc.

choć te części warto zostawić do momentu włożenia nowej lodówki - ja wszystko przełożyłem do nowej - bo tamten układ sterowania do mnie nie pasował

nowej - w sensie używanej z allegro

 

co zrobić?

tych lodówek nie produkują i ja nikogo w Polsce nie znalazłem żeby je napełniał... i po tygodniu obdzwaniania całej Polski odpuściłem - robią to za granicą w Niemczech i Holandii

możesz kupić agregat nowy do swojej lodówki - ponad 1000 zł kosztuje

albo szukać jak ja na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok. Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Znalazłam już na Tablica.pl za 250 zł może coś z tego będzie, podobno działa. I znalazłam nową za 370 euro ale na razie jestem spłukana :D Sprawdzałam i słychać w układzie płyn. Jeszcze raz ja przewracam, obstukuję i co się da. Może jej się odwidzi w końcu :). Mamy przyczepę od znajomych więc jestem pewna że nie sprawdzali lodówki. Używali ja tylko na działce ogrodniczej.

Ale dzięki bardzo. Wiem że w Poznaniu też naprawiają te lodóweczki (chłodziarki) znalazłam w internecie informacje.

Jak dam sobie z moja radę to napiszę co i jak. Chyba że zdecyduję się na nową ale to w ostateczności :)

Pozdrawiam

Szara160 - miłośniczka podróży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he... ja jak to lubię

teraz mamy rzeszę specjalistów od lodówek:)

 

1. gaz nie ma nic do działania lodówki na 12 czy 230 V

2. w ogóle na czymś Ci działa? (to ważne - bo jak na niczym nie chłodzi to głębszy problem)

3. jak działa na gaz i 230 V a nie działa na 12 V - to:

- nie dostaje prądu (przetarty kabel, wypadł styk gdzieś, etc.)

- przełącznik sterowania spaprany

- padł grzałka na 12 V (jakbyś chciał to mam dobra na sprzedaż, ze starej lodówki)

- jak bierzesz 12 V z auta - to bezpiecznik, lub też gdzieś przewód na trasie

 

powiedz na czym działa po pierwsze, czy w ogóle na czymś chłodzi - to dużo zmienia

sprawdź czy dochodzi i dokąd prąd 12 V

 

jak to będziemy wiedzieć to dalej coś podziałamy !

 

paKa

 

A ja nie lubię ja ktoś nabija się z ludzi, którzy próbują komuś pomóc na tyle na ile potrafią - daj sobie spokój z takimi ... he...he.. żeby Ci nie napisać "specjalisto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię ja ktoś nabija się z ludzi, którzy próbują komuś pomóc na tyle na ile potrafią - daj sobie spokój z takimi ... he...he.. żeby Ci nie napisać "specjalisto"

 

widzę ed, że nie masz poczucia humoru...albo nie do końca zrozumiałeś

jeśli Cię to zabolało i poruszyło to przepraszam

uwierz mi, że sam specjalnie tak powiedziałem i użyłem tego słowa

sam na forum jestem zielony a coś o lodówkach wiem, bo swoją rozbebeszałem 4 razy i pomogłem paru ludziom

którzy już teraz pomagają kolejnym

 

może lubię używać stwierdzenia "he..he..."

 

nie wiem po co się spinać - to była żart - nikogo innego nie ukłuł.

z nikogo się nie nabijam i nikogo nie obraziłem - ironia i żart nie została po prostu zrozumiana

Edytowane przez rosołek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci specjaliści w Twoim tekście zabrzmiało jak kpina z tych którzy próbowali coś na ten temat napisać. Przynajmniej ja tak to odebrałem. Słowo pisane nie zawiera melodii słowa mówionego i z tym musisz się liczyć. Ja się nie obraziłem, ale miło , że znasz słowo przepraszam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja lodówka elektroluxa podczas ostatniego wyjazdu przestała chłodzić beksa.gif pali się kontrolka włącznika pradu, to samo na akumulatorze i na gazie odpaliłem palnik ale niestety nic...nie chłodzi. czy to oznacza ze gaz w układzie się skończył i lodówka do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak na gazie nie chłodzi to już lipa trochę...

a płomień jest? działa jak powinno? na gazie?

który to rok przyczepy?

 

może będzie trzeba ją tyyko odwrócić na trochę do góry nogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Na gaz. Na gaz coś działa dzisiaj sprawdzałem pali się jutro odpalę na dłużej zobaczymy .

 

Ad.2 Na 220 V nie sprawdzałem nie mam wtyczki czyt. kabla do angielki. Nie wiem czy działa.

 

Ad. Pytanie czy działa na 12V nie działa sprawdzał mi to elektryk.

 

 

 

Może nie jestem na bieżąco ale do przyczepy rodem z GB " angielki" podłączałbym 110V. Czy czegoś nie wiem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem na bieżąco ale do przyczepy rodem z GB " angielki" podłączałbym 110V. Czy czegoś nie wiem?.

????A to dlaczego? Może mylisz Wielką Brytanię ze Stanami,ponieważ w całym U.K jest używany prąd 230V,są tylko używane inne wtyczki w urządzeniach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo postów nt. awarii lodówki electrolux i albo wymiana bo nikt nie naprawia, albo odwrócić do góry spodem w celu poprawienia przepływu amoniaku - podobno działa muszę spróbować - albo zakup nowej.:pad:

tak jeszcze kminię i może pokrętło siły chłodzenia poleciało? u mnie są dwa pokrętła od zasilania prądem i gazem niestety na obu nie chłodzi..

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo postów nt. awarii lodówki electrolux i albo wymiana bo nikt nie naprawia, albo odwrócić do góry spodem w celu poprawienia przepływu amoniaku - podobno działa muszę spróbować - albo zakup nowej.:pad:

tak jeszcze kminię i może pokrętło siły chłodzenia poleciało? u mnie są dwa pokrętła od zasilania prądem i gazem niestety na obu nie chłodzi..

 

dużo, bo:

 

- rzeczywiście nikt nie naprawia

- a odwrócenie zazwyczaj działa

 

u Ciebie kluczowe jest sprawdzić czy grzeje grzałka

jeśli grzeje na 230 czy 12 - a lodówka NIE CHŁODZI

to układ sterowania, pokretło nie ma nic do tego

 

odkręć dolną czy górną kratkę i włącz na 230 poczekać 30 min i włóż rękę i pomacaj okolice grzałki jak jest ciepło/gorąco a w lodówce NIC

 

to inaczej być nie może...

 

tym samym sprawdzisz czy masz sprawne pokrętło

możesz tez odkręcić na 230 V na "5" i wziąć próbówkę i sprawdzić czy idzie napiecie do grzałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie uwierzycie ale jeszcze przed wyjazdem zdemontowałem lodówkę - łatwa sprawa - delikatnie opukałem instalacje młotkiem,poprzekręcałem, zostawiłem do góry nogami (chociaż ich nie ma ) na noc...i DZIAŁA !!! :winner: chłodzi, mrozi jak nówka nie latana. w szoku byłem ze taki manewr da pożądany efekt! :ok:

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieobeznanym w temacie lodówek, dopowiem jeszcze kilka rad:

1. Lodówka to nie klimatyzacja w aucie, po włączeniu trzeba dać jej trochę czasu by stwierdzić czy zamrażalnik marznie, 30-60 minut.

2. Na 12V najczęściej wszystko jest sprawne (bo najrzadziej używane), tylko niektórzy po prostu nie wiedzą, że owe 12V czerpane jest wyłącznie z instalacji holownika.

3. Odpalenie na gazie wymaga odrobiny cierpliwości, aż gaz z butli/reduktora doleci do dyszy. Pokrętło na poz 2 wcisnąć na 30 sek i próbować odpalić, aż do skutku. Są lodówki z "okienkiem" wewnątrz do podglądu, w nim widać płomyczek. Powinien mieć on regularny, ładny ułożony kształt przypominający "koronę".

4. Nigdy nie używać lodówki na 2 źródłach na raz.

5. Jeśli lodówka chłodzi poprawnie chociaż na jednym ze źródeł, to pozostałe nie działające źródła są stosunkowo łatwe do naprawienia.

6. ┼╣ródła zasilania to 12V, 230V oraz LPG .

 

Są to banalne informacje , powszechnie znane, ale jednak znajdzie się ktoś, kto po prostu o tych rzeczach nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.