Skocz do zawartości

Lodówka nie działa.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry państwu. Nie działa mi lodówka na 12 v nie wiem dlaczego.

 

Nachodzi mnie taka myśl najprawdopodobniej głupia. Czy działanie lodówki np na 12v musi zainicjować gaz no nie wiem ciśnienie gazu cosik włącza ; przełącza załącza? Instalacja elektryczna sprawdzona niby działa a lodówka ani me, ani be, ani kukuryku. Na 220 V nie sprawdzałem.

 

Poradzcie mnie koledzy.

Edytowane przez fangorn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

he... ja jak to lubię

teraz mamy rzeszę specjalistów od lodówek:)

 

1. gaz nie ma nic do działania lodówki na 12 czy 230 V

2. w ogóle na czymś Ci działa? (to ważne - bo jak na niczym nie chłodzi to głębszy problem)

3. jak działa na gaz i 230 V a nie działa na 12 V - to:

- nie dostaje prądu (przetarty kabel, wypadł styk gdzieś, etc.)

- przełącznik sterowania spaprany

- padł grzałka na 12 V (jakbyś chciał to mam dobra na sprzedaż, ze starej lodówki)

- jak bierzesz 12 V z auta - to bezpiecznik, lub też gdzieś przewód na trasie

 

powiedz na czym działa po pierwsze, czy w ogóle na czymś chłodzi - to dużo zmienia

sprawdź czy dochodzi i dokąd prąd 12 V

 

jak to będziemy wiedzieć to dalej coś podziałamy !

 

paKa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego musisz mieć miernik bo bez miernika nic nie zrobisz, ja to przerabiałem ten poroblem tydzień temu dzęki forum doszłem do sedna u mnie spaliła się grzałka na 220v ale poczytaj na forum tu wszystko jest. A rosołek ci dobrze napisał bo to fachowiec i szpec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Na gaz. Na gaz coś działa dzisiaj sprawdzałem pali się jutro odpalę na dłużej zobaczymy .

 

Ad.2 Na 220 V nie sprawdzałem nie mam wtyczki czyt. kabla do angielki. Nie wiem czy działa.

 

Ad. Pytanie czy działa na 12V nie działa sprawdzał mi to elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy elektryk stwierdził tylko że "nie działa" czy tez zasugerował jakieś rozwiązanie ..............

Bo co to znaczy że nie działa, a prąd dostaje ?

 

Zapytałbym też elektryka czy miał kiedykolwiek do czynienia z lodówką w budzie ..................... :-)

 

a jaką masz wtyczkę bo widziałem już elektryków samochodowych co nie widzieli wtyczki/gniazda 13 pin na oczy i próbowali kombinować na 7 pinowej a tam jest to pewien problem ;-)

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Na gaz. Na gaz coś działa dzisiaj sprawdzałem pali się jutro odpalę na dłużej zobaczymy .

 

Ad.2 Na 220 V nie sprawdzałem nie mam wtyczki czyt. kabla do angielki. Nie wiem czy działa.

 

Ad. Pytanie czy działa na 12V nie działa sprawdzał mi to elektryk.

 

 

 

-sprawdź więc czy działa na gaz

- możesz podpiąć ją "na krótko" na 230 V i sprawdzić

- w jaki sposób sprawdził to elektryk ? (jak nie miał z tym do czynienia - to mógł tak powiedzieć z własnej niewiedzy)

znam takich szpecy

 

ważne jest abyś sprawdził czy na czymkolwiek działa - to jest kluczowe - do podjęcia następnych działań

 

ja bym sam sprawdził te 12 V - wystarczy dostarczyć 12 V do lodówki i po kolei sprawdzać gdzie jest prąd - nic trudnego dla średnio rozgarniętego człowieka (wystarczy probówka 12 V) i trochę wysiłku

jak dochodzi do grzałki a ona nie grzeje - to sytuacja jasna, ze grzałka

jak gdzieś się prąd gubi po drodze to sytuacja też jasna, znaleźć gdzie i naprawić/wymienić

 

 

pisz na bieżąco co tam działasz...

 

paKa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz na bieżąco co tam działasz...

 

No to piszę. Podpiąłem gaz działa jak ta lala. Jutro wyjeżdżam do tzw Chorwacji i może dalej do grecji ale to dalekosiężne plany jutro z rana wyjazd pierwszy z cepką ; wszyscy w domu podnieceni jak stonka podczas wykopek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro działa na gaz to cały układ chłodzenia działa

teraz tylko sprawdź czy dochodzi 12 V do grzałki jak dochodzi i grzałka nie grzeje - to znaczy że jest do wymiany

innej opcji NIE MA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretne odpowiedzi. Jestem spokojniejszy że przynajmniej chłodzi. Żona zapakowała produkty i jutro skoro świt Chorwacja.

 

Pozdrawiam fangorn.

Edytowane przez fangorn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przed wyjazdem się za to nie bierzesz?

jakby to była grzałka to pamiętaj ze mam wolną w super stanie:)

pozdr miłego wypadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie

 

Mam ten sam problem z moja lodówką , tylko myślę że poważniejszy. Grzałka działa, podłączane było pod 230V - nie chłodzi, prąd dochodzi. 12V to samo. Gaz sprawdzony nie chłodzi. Poradzono mi wywrócić do góry nogami,( ponieważ mogła za długo stać nieużywana) pozostawić na noc, rano odwrócić pozostawić na 2-3 godziny i próbować odpalić. Niestety dalej nie chce chłodzić. Nie mam już pomysłów i szukam wszędzie gdzie to możliwe odpowiedzi lub po prostu Pomocy. Wyjeżdżam w tym tygodniu z dzieckiem na wakacje. Pozdrawiam, Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie

 

Mam ten sam problem z moja lodówką , tylko myślę że poważniejszy. Grzałka działa, podłączane było pod 230V - nie chłodzi, prąd dochodzi. 12V to samo. Gaz sprawdzony nie chłodzi. Poradzono mi wywrócić do góry nogami,( ponieważ mogła za długo stać nieużywana) pozostawić na noc, rano odwrócić pozostawić na 2-3 godziny i próbować odpalić. Niestety dalej nie chce chłodzić. Nie mam już pomysłów i szukam wszędzie gdzie to możliwe odpowiedzi lub po prostu Pomocy. Wyjeżdżam w tym tygodniu z dzieckiem na wakacje. Pozdrawiam, Proszę o pomoc.

 

nie ma już wielu opcji...

może tak jak u mnie - uciekł Ci amoniak z układu...

łatwo sprawdzić - popukaj z tyłu czymś metalowym w rurki agregatu - jak jest pełny będzie słychać specyficzny dźwięk

jak jest pusty usłyszysz na pewno że w środku nic nie ma będzie głuche uderzenie

 

a działała Ci ona kiedyś?

czy ją dopiero kupiłeś?

czy po zimie nie działa?

 

może gdzieś gaz uciekł

bardzo to możliwe

 

bo jeżeli grzałki grzeją i gaz podgrzewa kominek to innej opcji nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a działała Ci ona kiedyś?

czy ją dopiero kupiłeś?

czy po zimie nie działa?

 

może gdzieś gaz uciekł

bardzo to możliwe

 

bo jeżeli grzałki grzeją i gaz podgrzewa kominek to innej opcji nie widzę

 

Poprzedni właściciele nie używali lodówki, Ja mam ja od paru miesięcy, i tak od paru miesięcy szukam pomocy. Więc na te pytania mam tylko te odpowiedzi.

Mam wrażenie że ona nie spręża, cos tam jest płynu ale prawdopodobnie za mało. Słyszałam że nikt nie ładuje amoniaku, i czy ona jest do wyrzucenia, czy można jeszcze coś z niej wycisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.