Skocz do zawartości

Dlaczego materac jest mokry od spodu?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Maras napisał:

Zaglądałeś czy wentylacja podłogowa jest drożna?

Tak, wentylacja jest ok. 

Ale mam drobna poprawkę. Ogólnie to teraz nie do końca jestem pewien, która cześć materaca namaka. Czy to co leży na sklejce nad zbiornikiem czy strona, która leży na stole. Muszę sam poobserwować, bo dwa razy dotykałem materaca, który wcześniej wyciągnęła żona, aby mi pokazać. Najbliższy wyjazd chyba dopiero w lipcu, więc na razie nic z tym nie będę robił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak w upalny dzień nalejesz zimnej wody do zbiornika to ma prawo być skroplony  od zewnętrznej strony . W Niewiadówce też mam taki objaw jak u Ciebie ale tylko w miejscu gdzie materac przylega  do opuszczonego stołu. Stół jest pokryty laminatem , po bokach mam sklejkę z listew i tam tego skraplania brak. I to wszystko w  porze jesiennej gdzie mam włączone ogrzewanie na noc. W lato jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drobna poprawka do tematu...

Materace są mokre niezależnie od położenia zbiornika. Na ostatnim wyjeździe przyjrzałem się temu zjawisku i ogólny wniosek jest taki że materace namakają w miejscu gdzie leżą na gładkiej powierzchni stołów. Zarówno przednie łózko gdzie mam zbiornik, jak i z tyłu. Tam gdzie leżą na surowych drewnianych powierzchniach sklejek (pokrywach bakist) jest ok. ale i tak zastanawiam się czy nie zaszkodzi powiercić tam parę otworów.

Materace są tylko wilgotne przy samej spodniej powierzchni, i wilgoć nie wchodzi głęboko. Kilkanaście minut na słońcu i można już układać suchutkie. 

Zastanawiam się nad jakąś matą, aby kłaść pod spód...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Jak spanie na stole/ławkach to pewnie na łączonych poduszkach i wtedy lepiej dać matę wyrównującą na wierzch.

Łączenia mi zbytnio nie przeszkadzają, więc myślałem o czymś takim pod spód:

image.png.ae8f9359276746dd92bb414ee91be637.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr , u mnie była taka dolegliwość ,że na bocznym spaniu  jeden skrajny materac potrafił się rozjechać w nocy ! .Podłożyłem taką matę i problem zniknął całkowicie.

Ze skraplaniem nigdy nie miałem problemu tak przed jak i po tym zabiegu więc w 100 % nie powiem czy u Ciebie pomoże . Niewiele to kosztuje są różne wymiary z metra może zaryzykuj ?

  https://allegro.pl/oferta/siatka-antyposlizgowa-mata-60cm-pod-dywan-chodnik-7573962324?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=YjUxZDQ2ZWUtNTMwMi00NWRlLTllOTktNGZmN2FhODcyYzZmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=53e2746f-8f80-431c-a6ad-9ad07d3566de    

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.