Skocz do zawartości

Dlaczego materac jest mokry od spodu?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... a odgrzanie kotleta i post #12, to nie jakaś reklama :hmm:

:miga:

 

 

 

ach ci Szwedzi z Ikei wszędzie podstępnie reklamują swoje listewki  :miga: *

 

*żart oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, forum obserwuje od dłuższego czasu i skorzystałam z wielu waszych rad, za co bardzo dziękuję. Mam przyczepkę buerstner, w zeszłym roku gdy przez miesiąc biwakowałam nad morzem pierwszy raz od 5 lat zauważyłam mokre materace, pogoda była paskudna, prawie cały czas lało. Przeszukałam przyczepę ( za materacami poprowadzono rurki wodne od pojemnika z wodą do łazienki) sądziłąm, że gdzieś tam cieknie, oczywiście wszędzie było sucho.Dziękuję za podpowiedź, że winą była różnica teperatur, mam nadzieję ,że w tym roku pogoda dopisze.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , w naszej budce materace w części jadalnianej nazwijmy to dziennej leżą na klapach ze sklejki , oczywiście do spania składamy stół . Jednak na sklejce jest przybity takerem taki szorstki 2mm zielony filc . Nie mamy problemów ze skraplaniem się wody i gąbki zawsze są suche . Filc ten zapobiega również rozjeżdżaniu się materacy w trakcie siedzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Ja u siebie nie zauważyłem, żeby coś się działo z poduchami leżacymi na sklejkowych pokrywach bakist, ale.....
No właśnie. U mnie wszystkie pokrywy bakist są od spodu podklejone 3cm płytami ze styropianu. I chyba to działa, bo nie ma tak, że płyta pod materacem jest od drugiej strony chłodzona, tylko dzięki izolacji cieplnej dolna sklejka ma z obu stron taką samą temeraturę i nie ma powodu do wykraplania wilgoci. A te materace, które leżą na stole w nocy, to też ich powierzchnia jest izolowana bo blat jest wprawdzie gruby, ale pusty w środku i tam izolatorem jest powietrze. Może to jest rozwiązanie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madbar – spryciula z Ciebie z tym styropianem !

Ja mam wszystkie bakisty wyklejone szarą pianką izolacyjną w rulonach z marketu budowlanego.

Taka izolacja poprawia problem zawilgocenia materacy zwłaszcza zimą ale go nie niweluje.

Pamiętam, jak zimą znajdywałem LÓD , a nie wilgoć pod materacami w narożnikach !

Ruch ciała na materacu powoduje zasysanie i wyciskanie powietrza wraz z parą wodną, która najwyraźniej lubi wykraplać w materacach gąbkowych.

Patenty z wentylacją mechaniczną, połączoną z ogrzewaniem zapewne działają ale kosztem hałasu i zwiększonego zużycia gazu .

Prawdopodobnie zwykły, bezszmerowy wentylator komputerowy, umieszczony pod łóżkiem dałby dobry efekt – zaczynam o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madbar – spryciula z Ciebie z tym styropianem !

Ja mam wszystkie bakisty wyklejone szarą pianką izolacyjną w rulonach z marketu budowlanego.

Taka izolacja poprawia problem zawilgocenia materacy zwłaszcza zimą ale go nie niweluje.

Pamiętam, jak zimą znajdywałem LÓD , a nie wilgoć pod materacami w narożnikach !

Ruch ciała na materacu powoduje zasysanie i wyciskanie powietrza wraz z parą wodną, która najwyraźniej lubi wykraplać w materacach gąbkowych.

Patenty z wentylacją mechaniczną, połączoną z ogrzewaniem zapewne działają ale kosztem hałasu i zwiększonego zużycia gazu .

Prawdopodobnie zwykły, bezszmerowy wentylator komputerowy, umieszczony pod łóżkiem dałby dobry efekt – zaczynam o tym myśleć.

Szczerze mówiąc małą w tym moja zasługa. Taką przyczepę kupiłem i myślałem, że to standard he he he. Na początku nawet mnie ten styropian irytował,bo nieco zmniejszył wys. użyteczną bakist, ale okazuje się, że dobrze, że nie zerwałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam pomysł Henia (zundapp600).

Otóż ma on swojej Niewiadce poprowadzony nadmuch trumy w skrzyniach oraz pod blat stołu.

Efekt jest taki, że przestrzenie pod materacami (skrzynie - bakisty) i przestrzeń pod stolikiem są suche i ciepłe.

Pomiędzy materacami, w szczelinach między nimi  ciepełko leci do góry i pięknie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Też miałem mokre materace. Efekt spoczywania ich na blacie stołu, z którego jako stołu i tak się nie korzystało. Na pobliskim szrocie ze wszelkiej maści gratami ściąganymi z Niemiec i Holandii nabyty został listewkowy wkład do łóżka za 20 zeta. Listewki przycięte do wymiaru a blat wywalony i problem przestał istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w burstnerze ten problem i w walce z nim zrobiłem dodatkową wentylacje w skrzyniach a w sklejce na której spoczywają materace zrobiłem otwornicą co 20cm. otwory wentylacyjne no i pomogło. Teraz mam elddisa i tutaj nie ma tego problemu ponieważ wszystkie materace spoczywają na stelażach z listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam koleżanki i kolegów.

Nie mogę znaleźć podobnego wątku. Jestem świeżym użytkownikiem przyczepki Dethleffs RM2 z 1993r. Mam nietypowe pytanie. Po nocy, gdy składam po spaniu łóżka,

na stolikach oraz od wewnętrznej  strony na materacach jest wilgoć,ale tylko tu gdzie jest stolik. Na bakistach nie ma tego. Czy spotkaliście podobny problem? Przyczepka jest bez przecieków. Obstawiam dużą wilgotność powietrza i brak wentylacji przy uwzględnieniu tzw. punktu rosy. Może ktoś z Was miał podobny problem? Pozdrawiam z Mrągowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stoliku połóż jakiś materiał, np grubsza bawełna i dopiero materac. Materiał ten spowoduje mikro cyrkulację powietrza i stolik nie będzie się "pocił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.