Skocz do zawartości

Dlaczego materac jest mokry od spodu?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję koledzy za odpowiedź. Mam wolne 2 wentylatory od komputera może pomyśle na jesień o ich zainstalowaniu. A tym czasem kocyk i karimata mi wystarczy.

Pozdrawiam z Mazur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kładę koc na stół i dopiero na to materac. Nad morzem kilka lat temu materac mieliśmy mokry tak jak ty teraz a pogoda była piękna. Materace poszły do suszenia na słoneczku a wieczorkiem kocyk na stoliczek i problem się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ja mam ten sam problem , i nie trzeba stać na podmokłym terenie , nawet w upalne noce stojąc na suchym podłoży wilgoć się pojawiała na spodzie materacy , chętnie sprawdzę polecane prze was podkładanie podkładów pomiędzy łóżko a materac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Temat przetrenowany przez wakacje. Na stolik karimata, a na karimatę materiał bawełniany. Suchutko i bezszelestnie. I nie jest prawdą, ze to wina podmokłego terenu lub deszczowej pogody. Jak wcześniej pisałem jest to zjawisko punktu rosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że taki problem może występować w lato.

Mam elddisa, z podwójnymi ściankami i podłogami przy kojach, dodatkowo między podłogami są kratki wentylacyjne. Materace leżą na szczebelkach na całej szerokości. Nigdy nie pojawiła się u mnie wilgoć pod materacami nawet podczas wyjazdu zimowego gdzie ogrzewałem się w 80% pomocniczym piecykiem typu truma bez rozprowadzenia nawiewów. Dobrze zaprojektowana fabrycznie cyrkulacja powietrza w zamkniętych przestrzeniach chyba załatwia temat kondensacji pary niezależnie od pogody i wilgotności podłoża :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczebelkach owszem, ale jeśli rozkładasz poduszki na blacie stolika to nie ma od spodu cyrkulacji powietrza, a i z reguły blat jest chłodniejszy więc kondensuje się para wodna. Ja zawsze po noclegu podnosiłe poduszki żeby trochę odparowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Dlatego należy rozkładać łóżko tak aby siedziska były do dołu. Potem po złożeniu siedziska mają możliwość wyschnąć w normalnym położeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo nie mogę nic nowszego znaleźć 

Mam przyczepę Adria unica z łóżkiem piętrowym na gornym łozku pod materacem zbiera sie wilgoć nie dużo ale jednak

łózko jest z płyty całej a nie ze standardowego stelaża z listewek , moje pytanie brzmi czy mata kokosowa podłożona pod materac pomoże czy może znacie inne sposoby 

IMG_20220203_151830.jpg

IMG_20220203_151837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Widać, że ktoś mądry w Adrii tak wymyślił emoji1751.png

Projektowanie i budowa przyczepy to sztuka kompromisów :D. Najlepiej było by zrobić jakiś dystans i otwory wentylacyjne. Albo po nocy zawsze ścielenie łóżka i przekręcanie materaca na drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiercajac otwornicą to ile bym musiał tych dziur zrobić wymiary łóżka to 75/215 i czy jakbym zrobił te dziury to położyć i tak jakiś stelaż na to ? Grubość tej płyty to ok 2cm podejrzewam że jest cieniutka płyta w środku stelaż i od dołu taka sama płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.